بازرگانی پوشاک امی, پوشاک استوک(نو), پوشاک اورجینال امی, پوشاک بچه گانه, پوشاک زنانه, پوشاک مردانه

چیبو (Tchibo)

چیبو (Tchibo) یک برند متعلق به آلمان است. مجموعه ی چیبو خدمات بسیار متنوعی را ارائه می دهد. چیبو (Tchibo) یکی از خرده فروشان مهم در صنعت قهوه محسوب می شود. برند چیبو به دلیل طیف وسیعی از محصولات غیر از آنچه که در صنعت قهوه که هر هفته تغییر می کند ، مشهور است.

در واقع می توان گفت که چیبو (Tchibo) علاوه بر قهوه در صنایع دیگر نیز تولیدهای ویژه ای دارد. در آلمان شعاری برای چیبو (Tchibo) وجود دارد: “چیبو (Tchibo) هر هفته دنیایی جدید” که در زبان آلمانی آن را این گونه بیان می کنند: (Jede Woche eine neue Welt)
از دیگر محصولات برند چیبو می توانیم به انواع لباس و پوشاک ، مبلمان ، وسایل خانگی ، لوازم الکترونیکی و لوازم برقی اشاره کنیم. چیبو (Tchibo) دامنه محصولات خود را برای فروش خدمات مانند مسافرت ، بیمه و قرارداد تلفن همراه افزایش داده است.

تاریخچه

چیبو (Tchibo) در سال 1949 در هامبورگ توسط مکس هرز وکارل چیلینیران تأسیس شد. دفتر مرکزی چیبو هنوز هم در شمال این شهر فعالیت می کند. نام “چیبو (Tchibo)” مخفف Tchiling و Bohnen است که به معنای دانه های قهوه است. در سالهای اولیه شکل گیری ، چیبو (Tchibo) بر خدمات پستی دانه های قهوه تازه بو داده متمرکز شد. چیبو (Tchibo) در منطقه هوهلوفت هامبورگ یعنی جایی که قهوه ها را در آن جا آماده می کردند، پردازش می شد.

چیبو (Tchibo)


در سال 1986 ، شرکت چیبو شانس خود را در بازار کنسول های بازی های ویدئویی امتحان کرد. در واقع چیبو کنسول بازی ویدیویی خانگی Tele-Fever را منتشر کردند. اما فقط تعداد بسیار کمی از آن فروخته شد. چیبو (Tchibo) این سهام را در سال 2002 به مبلغ 5.2 میلیارد یورو به Imperial Tobacco فروخت. چیبو (Tchibo) رقیب خود یعنی Eduscho را در سال 1997 خریداری کرد. همین امر موجب شد که برند چیبو با تصاحب 20 درصد به رهبر بازار آلمان تبدیل شود.

چیبو (Tchibo) در خارج از آلمان

در دهه 1990 ، چیبو (Tchibo) دامنه ی فعالیت خود را بسیار گسترده کرد و خود را برای ایجاد بازار در کشور های دیگر آماده کرد. برند چیبو در کشورهایی مانند سوئیس ، لیختن اشتاین ، اتریش ، هلند ، لهستان ، مجارستان ، اسلواکی ، جمهوری چک و ترکیه شعبه های خود را افتتاح کرد.


برند چیبو (Tchibo) با بیش از 1000 فروشگاه ، یکی از بزرگترین زنجیره های خرده فروشی آلمان است. دفتر مرکزی این شرکت در هامبورگ است. قهوه چیبو (Tchibo) در سوپر مارکت ها و سایر فروشگاه های کوچکتر در ایالات متحده ، کانادا ، جمهوری چک ، عربستان سعودی ، اسلواکی ، اسلوونی ، بلغارستان ، رومانی ، ترکیه ، مجارستان ، اوکراین ، سوریه ، اردن ، روسیه ، امارات متحده عربی ، لهستان ، ایرلند ، انگلستان ، سوئیس ، لیختن اشتاین و لبنان. محصولات چیبو به صورت آنلاین نیز به فروش می رسد.

چیبو (Tchibo) در ایالات متحده ی آمریکا

ورود چیبو به بازار ایالات متحده در اوایل دهه 2000 برنامه ریزی شده بود. اما بعدا بنا به دلایلی این برنامه لغو شد. از اواسط سال 2020 ، چیبو (Tchibo) تجارت سفارش پستی خود در ایالات متحده را در زمینه فروش قهوه آسیاب شده و دانه کامل و همچنین قهوه سازهای اختصاصی آغاز کرد.

برند چیبو (Tchibo) مارک سیگار Davidoff را به شرکت انگلستان Imperial Tobacco به مبلغ 540 میلیون یورو فروخت. در سال 2006؛ حقوق کافه مارک Davidoff با چیبو (Tchibo) باقی ماند. چیبو (Tchibo) توزیع کافه مارک Davidoff خود را در ایالات متحده آغاز کرده است.

چیبو (Tchibo) در بریتانیا

چیبو (Tchibo)

در بریتانیا ، پس از یک دوره مشاوره ، چیبو Tchibo GB تصمیم گرفت تا نیمی از فروشگاه های خرده فروشی خود را تعطیل کند. در واقع چیبو (Tchibo) تصمیم داشت که ساختار دفتر مرکزی و تیم های میدانی را تغییر دهد. چیبو (Tchibo) در این تغییرات هیئت مدیره ی این شرکت را در بریتانیا از 11 مدیر به 4 نفر کاهش داد.


در نوامبر 2008 ، سخنگوی چیبو (Tchibo) اعلام کرد که در سال 2009 مجبور به بستن سوپر مارکت های Somerfield و Sainsbury است. این شرکت، شرایط سخت اقتصاد کلان در بریتانیا را مقصر می دانست. عدم موفقیت چیبو (Tchibo) در بازار بریتانیا در هفته خرده فروشی موسوم به ” فروشگاه با شکوه یک پوندی” خلاصه شد. اسمی که بعد ها در ایالات متحده با نام (“فروشگاه دلار” ایالات متحده) معرفی شد.


در اوایل سال 2009 ، این شرکت با فروش اجاره نامه خود تأیید کرد که بازار انگلستان را ترک می کند. همه ی فروشگاه های چیبو Tchibo GB تا پایان اکتبر 2009 بسته شدند. البته فروشگاه اینترنتی چیبو (Tchibo) در انگلستان در تاریخ 1 سپتامبر 2010 کار خود را آغاز کرد. بعدا فروشگاه آنلاین “جدید و تحول یافته” چیبو (Tchibo) در بریتانیا در 28 ژوئن 2016 راه اندازی شد. در آگوست 2016 ، چیبو (Tchibo) شرکت برشته سازی اسکاتلندی Matthew Algie را خرید.

ساختار شرکت

چیبو (Tchibo) متعلق به Maxingvest AG است که در سال 2007 نام خود را به Tchibo Holding AG تغییر داد. Maxingvest AG بزرگترین سهامدار شرکت فهرست بندی شده Beiersdorf است. این مالکیت 100٪ متعلق به سه نفر از اعضای خانواده هرز یعنی همسرمکس هرز و دو پسر او ، مایکل هرتز و ولفگانگ هرتز است. در سال 2003 ، آن ها سهم برادر خود ، گونتر ، و خواهرش، دانیلا هرتس شنوکل را خریداری کردند. برادر آن ها یواخیم در سال 2008 در تصادف قایق موتوری جان باخت.

سازماندهی مجدد

شرکت چیبو یک برنامه سازماندهی مجدد به کارکنان خود در جلسه کارکنان در 7 دسامبر 2007 ارائه داد. این جلسه با هدف بازگرداندن رشد تجارت چیبو تا 2010 انجام شد.


در سال 2002 ، چیبو(Tchibo) تعرار ۸۵۰ مغازه و ۲۲۰۰۰ به اصطلاح قفسه ی با طراوت در مغازه های نان و سوپر مارکت ها داشت.به این معنی که قفسه ها “برند” شرکت قهوه بسته بندی شده چیبو (Tchibo) را عرضه می کردند. این قهوه همراه با دستگاه های آسیاب قهوه توسط مغازه دار ها در برخی از مکان ها به مشتریان ارائه می شد. در کنار محصولات غیر غذایی این برند به تولیدات محصولات دیگر هم روی آورد. همانطور که گفته شد محصولاتی مانند لباس و لوازم جانبی ، و همچنین لوازم ورزشی و خانگی و لوازم برقی را ارائه می کرد.

چیبو (Tchibo) و حفظ محیط زیست

چیبو (Tchibo) در سایت خود در قسمت تعهد و مسئولیت پذیری، این گونه می نویسد: https://www.nachhaltigkeit.de/de
چالش های بزرگ عصر ما – حقوق بشر ، حقوق عادلانه ، حفاظت از محیط زیست و آب و هوا ، گرسنگی و کم آبی – به یک لابی قوی نیاز دارد. به عنوان یک شرکت خانوادگی Hanseatic ، طبیعی است که ما هم به نوبه ی خود مسئولیتی را بر عهده بگیریم و بخشی از جنبشی باشیم که نه تنها با گفتار بلکه با عمل به این مشکلات نزدیک می شود. و انجام می دهیم!
هدف ما: ما می خواهیم با مسئولیت و عادلانه تجارت کنیم و مشتریان خود را قادر به داشتن یک زندگی روزمره پایدار کنیم.
ما چالش را می پذیریم!

ما بسیار هیجان زده هستیم که چیبو (Tchibo) چالش های حفاظت از محیط را می پذیرد و با آن ها با شفافیت کامل برخورد می کند


برند چیبو (Tchibo) در مصاحبه ای که در سایت www.green-style.com آورده شده است از وظیفه ی خود در حفظ محیط زیست این گونه می گوید.

“ما فکر می کنیم: زمان صحبت به پایان رسیده است. زمان عمل فرا رسیده است. ” چگونه می توانیم با هم جمع شویم؟ ناندا برگشتاین ، مدیر پایداری اذعان داشت که برای ما کاملاً واضح است که آوردن یک پرچم دار مانند برند چیبو (Tchibo) با این درجه از شهرت که توانسته است در یک مسیر پایدار ثابت بماند، چندان آسان نیست.

ما بسیار هیجان زده هستیم که چیبو (Tchibo) چالش های حفاظت از محیط را می پذیرد و با آن ها با شفافیت کامل برخورد می کند. آنچه در حال حاضر در حال رخ دادن است بسیار چشمگیر است. “هنوز صد در صد کامل نیست ، اما شجاع بسیار را می خواهد” – که این بار اینگونه کار کند. و به هر حال: وقتی یک شرکت بزرگ مانند چیبو (Tchibo) یک پروژه پایدار کوچک را شروع می کند ، اثرات مثبت آن بسیار زیاد است.

چیبو (Tchibo) در صنعت تولید و فروش لباس

چیبو (Tchibo) بعدها به صنعت تولید لباس وارد شد و توانست در این صنعت نیز رشد چشمگیری داشته باشد. همانطور که گفته شد به دلیل اینکه برند چیبو شعبه های بسیار زیادی دارد پس در نتیجه می تواند با ارائه خدماتی بیشتر دامنه ی فعالیت خود را افازیش دهد. با افزایش دامنه ی فعالیت، دامنه ی مخاطبان نیز بالا می رود و در نتیجه فروش بیشتری را به وجود می آورد.

چیبو (Tchibo) بعدها به صنعت تولید لباس وارد شد و توانست در این صنعت نیز رشد چشمگیری داشته باشد.

چالش ها

البته ظاهرا کار به اینجا ختم نمی شود. چیبو (Tchibo) بعدها دچار چالش هایی شد. چالش هایی که می توان آن را در سایت www.oecotextiles.blog در مقاله ای مطالعه کرد. قسمت هایی از آن را در زیر با هم می خوانیم.
یک گزارش اخیر در روزنامه فایننشال تایمز آلمان ادعا کرد که در فروش لباس های پنبه ای که توسط خرده فروشان برجسته اروپایی مانند برندH&M همچنین برند C&A و Tchibo که به عنوان ارگانیک علامت گذاری شده است ، “کلاهبرداری عظیمی” در حال انجام است ، زیرا این لباس ها در واقع حاوی پنبه اصلاح شده ژنتیکی (GM) بودند. پنبه GM (اغلب در هند پنبه Bt نامیده می شود) در پنبه ارگانیک ممنوع است. منبع پارچه ، آن چه هند گفت.


جالب اینجاست که این مقاله به نقل از سانجی دیو ، مدیر آپدا (اداره توسعه صادرات محصولات کشاورزی و فرآوری شده هند) آمده است که او می گوید که این کلاهبرداری در مقیاس وسیع بوده است. همچنین دو آژانس صدور گواهینامه اروپایی به دلیل فرآیندهای ضعیف جریمه شده اند. به نقل از Lothar Kruse ، مدیر آزمایشگاه آزمایش کننده ، گفته است که حدود 30 درصد از نمونه های پنبه ارگانیک از هند، به پنبه GM آلوده بوده است. همه افراد درگیر اتهامات و جریمه های متقابل بودند – و پنبه ارگانیک هندی مشکوک شده است. چگونه این اتفاق افتاد؟

ایجاد دوگانگی

در آگوست 2009 ، وزارت نساجی هند ابتکارات متعددی را برای تقویت صنعت نساجی خود انجام داد – از جمله آن ها تعهد به “حفاظت و ترویج” پنبه ارگانیک بود. پنبه ارگانیک به یک محصول مهم در هند تبدیل شده بود: بر اساس گزارش بورس ارگانیک ، هند حدود 65 درصد از کل پنبه ارگانیک تولید شده در سراسر جهان در سال 2009-2008 را به خود اختصاص داده است و هند را به رتبه 1 تولید کننده پنبه ارگانیک در جهان تبدیل کرده است. و از آنجا که بازار جهانی پنبه ارگانیک سالانه 150 درصد رشد می کند (بر اساس ارقام 09-08-2008) ، منطقی است که هند از پنبه ارگانیک حمایت کند ، زیرا در حال حاضر در محصولی که دارای اطمینان است در بازار پیشرو خواهد بود.


و در عین حال ، دولت هند (از طریق گروه بیوتکنولوژی وزارت علوم و فناوری) از پنبه اصلاح شده ژنتیکی حمایت و ترویج می کند. هند در سال 2002 اجازه کشت پنبه اصلاح شده ژنتیکی (GM) را داد و تا سال 2006 ، پنبه GM 42 درصد از کل محصول پنبه هندی را به خود اختصاص داد. این امر هند را به کشوری با بیشترین مساحت پنبه GM در جهان تبدیل کرده و از چین پیشی گرفته است. به گزارش رویترز ، کشاورزان هندی تا سال 2012 پنبه اصلاح شده ژنتیکی را در 90 درصد سطح زیر کشت پنبه پرورش خواهند داد. پنبه ارگانیک و پنبه مهندسی ژنتیک کالاهایی هستند که از یکدیگر جدا هستند – پنبه ارگانیک گنجاندن پنبه های مهندسی ژنتیک را ممنوع می کند. بنابراین دولت هند به طور همزمان در دو جهت متناقض دست به گریبان است.

هشدارها

هشدارهایی از طرف مخالفان محصولات مهندسی ژنتیک وجود دارد که اگر پنبه تراریخته آثار پنبه ارگانیک را آلوده کند ، محموله های پنبه ارگانیک گواهینامه ای را که دارای مزیت قیمت برتر است از دست می دهد و توسط بازارهای علاقمند به خرید پنبه ارگانیک رد می شود. سازمان هایی مانند Gene Watch (انگلستان) و Greenpeace هشدار داده اند که نمی توان محصولات کشاورزی مانند پنبه یا برنج یا توت فرنگی را پس از آماده شدن برای بازار از هم دور کرد.

این سازمانها همچنین ثبت مواردی را در اختیار دارند که محصولات مهندسی ژنتیک محصولات معمولی یا ارگانیک را آلوده کرده اند. موارد آلودگی در سراسر جهان به صدها مورد می رسد که اغلب پیامدهای اقتصادی سنگینی را در پی دارد.


برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به اینجا مراجعه کنید.

چالش های پیش آمده برای این برندها مطمئنا می تواند در تعداد مخاطبان آن ها تاثیر بگذارد. در واقع این امر باعث می شود که فروش آن ها نیز کاهش چشمگیری داشته باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *