بازرگانی پوشاک امی, پوشاک استوک(نو), پوشاک اورجینال امی, پوشاک بچه گانه, پوشاک زنانه, پوشاک مردانه

هلدینگ لیدل

هلدینگ لیدل یک فروشگاه زنجیره ای فعال در حوزه جهانی است که در شهر Neckarsulm آلمان مستقراست. لیدل دارای بیش از 10 هزار فروشگاه فعال در سراسر اروپا و ایالات متحده است. مالک این شرکت آقای دیتر شوارتز است. او همچنین مالک فروشگاه­ های زنجیره­ای هندل شاف (Handelshof) و هایپر مارکت کاف لند (Kaufland) می باشد.

لیدل در چندین بازار از جمله ایالات متحده فعالیت دارد و رقیب اصلی یک شرکت آلمانی به نام آلدی (Aldi) است. این شرکت تقریباً در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا فروشگاه دارد. بعلاوه هلدینگ لیدل در کشورهای سوئیس، صربستان، انگلستان و ایالات متحده مشغول به فعالیت می باشد.

 

تاریخچه هلدینگ لیدل

آقای یوزف شوارتز پدر دیتر شوارتز در سال 1930 با یک عمده فروش میوه شراکت خود را آغاز می کند، که این امر نقطه عطف تبدیل شدن هلدینگ لیدل به یک عمده فروش مواد غذایی است.

دیتر شوارتز در سال 1977 سوپرمارکت های تخفیفی خود را راه اندازی کرد.

دیتر شوارتز در سال 1977 سوپرمارکت های تخفیفی خود را راه اندازی کرد. او نمی خواست از نام شوارتز مارکت (Schwarz-Market) برای فروشگاه های تخفیفی خود استفاده کند و تمایل داشت از نام تجاری شریک سابق پدرش یعنی لیدل استفاده کند و نام آنرا هلدینگ لیدل بگذارد؛ ولی دلایل قانونی مانع از آن می شد که بتواند از این نام تجاری استفاده کند. او پس از مطالعه یک مقاله مرتبط در روزنامه پی برد که لیدل نام یک نقاش و مدرس بازنشسته به نام لودویگ لیدل است. بنابراین آقای دیتر شوارتز امتیاز این اسم را به قیمت یک هزار مارک از معلم بازنشسته خریداری کرد.

هلدینگ لیدل که بخشی از گروه شوارتز است، با فروش سالانه 104.3 میلیارد یوریی پنجمین خرده فروش بزرگ جهان است. اولین فروشگاه زنجیره ای تخفیفی لیدل با تبعیت از مفهوم برند آلمانی به نام آلدی (Aldi) در سال 1973افتتاح شد. آقای شوارتز کالاهایی را که فروش خوبی نداشت از زنجیره فروش حذف کرد و سعی کرد تا خرده فروشی های خود را با حداقل هزینه نگهداری کند. زنجیره تخفیف لیدل در سال 1977، بیش از 33 فروشگاه فعال داشت.

فروشگاه لیدل در شهر میدلزبرو انگلستان

اولین فروشگاه هلدینگ لیدل در شهر میدلزبرو انگلستان

این شرکت اولین فروشگاه خود را در سال 1994 در انگلستان افتتاح کرد. از آن زمان تا کنون، لیدل انگلستان (Lidl UK) پیوسته در حال رشد است و اکنون بیش از 760 فروشگاه تخفیفی فعال در انگلستان دارد. سهم این شرکت در بازار مواد غذایی انگلستان 5 درصد است، به همین دلیل به عنوان بازیگر کوچکی این حوزه در انگلستان شناخته می شود.

لیدل در شهر گرینویو کارولینای جنوبی در ایالات متحده

این شرکت مقر ایالات متحده خود را در ژوئن سال 2015 در ایالت ویرجینیا در شهر آرلینگتون تأسیس کرد. مراکز توزیع عمده هلدینگ لیدل در شهر مبان ایالت کارولینای شمالی و اسپوتسیلوانیای ایالت ویرجینیا قرار دارند. لیدل ابتدا فروشگاه هایی در ساحل شرقی میان ایالت های ویرجینیا و جورجیا افتتاح کرد. همچنین آن ها اولین فروشگاه خود را در شهر ویرجینیابیچ یکی از بزرگترین شهرهای ایالات ویرجینا در سال 2017 افتتاح کردند. هلدینگ لیدل در نظر داشت تعداد فروشگاه های خود در ایالات متحده تا سال 2018 به 100 شعبه برساند.

هلدینگ لیدل همچنین 27 فروشگاه دیگر را در نوامبر 2018 در بهترین نقاط بازار در شهرهای نیویورک و نیوجرسی افتتاح کرد. همچنین اولین فروشگاه خود را در دسامبر سال 2018 در مرکز خرید استاتن آیلند شهر نیویورک افتتاح کردند.

مدل تجاری هلدینگ لیدل

این شرکت برخلاف رقیب سنتی خود یعنی آلدی (Aldi)، دارای محصولات بیشتر با مارک های متنوع تری می باشد. هلدینگ لیدل هر یک از محصولات غذایی لذیذ خود را در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا تولید و با قیمت مناسبی در سراسر جهان توزیع می کند. همچنین آن ها بسیاری از مواد اولیه خود را از کشورهایی که فروشگاه در آن واقع است، تأمین می کند. لیدل همانند رقیب خود یعنی آلدی (Aldi)، سفارشات هفتگی متفاوتی و خاصی دارد به طوری که کالاهای غیر خوراکی آن با گذر زمان و تغییر فصول، تغییر می کند.

هلدینگ لیدل در انگلستان در نوع بازاریابی و ارائه مزایا به کارمندان و حقوق و دستمزد آن ها و ارائه تخفیف برای کارکنان خود رویکرد متفاوتی نسبت به آلمان اتخاذ کرده است.

برای راه اندازی این سرویس جدید هلدینگ لیدل نیاز به سرمایه گذاری زیادی داشتند. به همین دلیل رونی گوتشلیج که به مدت شش سال تا سال 206 مدیریت نمایندگی انگلستان را بر عهده داشت، مسئولیت این امر را برعهده گرفت ولی به دلیل هزینه های زیادی که این سرویس در برداشت، سبب تنش در دفتر مرکزی شد، به همین دلیل آقای رونی گوتشلیج به طور غیر منتظره ای از شرکت جدا شده و به جای ایشان یک مدیر فروش اتریشی جایگزین ایشان شد.

هلدینگ لیدل برای انگلستان برنامه های جاه طلبانه ای داشت به طوری که تعداد فروشگاه های خود را به 1500 شعبه رساند و تنها از 630 شعبه خود در انگلستان بالغ بر 4.7 میلیارد پوند درآمد داشت.

سرویس ها و خدمات لیدل (Lidl)

سرویس ها و خدمات هلدینگ لیدل

در ژانویه 2012 هلدینگ لیدل تصمیم گرفت تعدادی نانوایی در فروشگاه های خود در سراسر اروپا راه اندازی کند. نانوایی ها از یک فضای کوچک با تعدای اجاق برای پخت به همراه محلی که نان و شیرینی های پخته شده به نمایش گذاشته شود تشکیل می شد. در آغاز کار برای اینکه مشخص شود آیا تقاضا برای محصولات تازه پخته شده در فروشگاه وجود دارد یاخیر، نانوایی ها در تعداد محدودی از فروشگاه ها مورد آزمایش قرار گرفتند.

در آگوست 2013 لیدل انگلستان (Lidl UK) سرویس برای چاپ عکس سریع و در لحظه احداث کرد. این سرویس چاپ عکس مشتریان را با تخفیف قابل توجهی انجام می داد.

لیدل ایالات متحده (Lidl UK) در ماه می سال 2019 برای آزمایش یک سرویس آنلاین تحویل درب منزل، تحت عنوان Boxed.com شروع به همکاری کرد.  همچنین آن ها اولین فروشگاه خود در سال 2020 را در لانگ آیلند نیویورک افتتاح کرد. در ضمن هلدینگ لیدل برای تحویل مواد غذایی به درب خانه ها با شرکت تارگت کارپ (Target Corp) وارد همکاری شد.

محصولات هلدینگ لیدل

لیدل فقط با تولید کنندگانی کار می کند که با استاندارها و ارزش های آن ها(Lidl) مطابقت داشته باشد، به همین خاطر منشأ محصولات برای لیدل خیلی مهم است. لیدل انگلستان (Lidl UK) دو سوم محصولات خود را از داخل انگلستان تامین می کند. هلدینگ لیدل از کشاورزان انگلستان حمایت و به این کار خود افتخار می کند.

لیدل وظیفه دارد مطمئن شود که مواد اولیه مورد استفاده سالم تهیه شده باشند، به همین خاطر در انتخاب مواد اولیه برای تولیدات محصولات بسیار با دقت عمل می کند. هلدینگ لیدل برای حفظ استاندارهای سلامتی از سوی تأمین کنندگان مواد اولیه، با اتحادیه جنگل های بارانی و شورای نظارت بر امور دریایی همکاری می کند.

زیرشاخه ها

هلدینگ لیدل دارای زیر شاخه های متعددی در قسمت لباس و پوشاک است. از این میان می توان به برند لیورجی در قسمت مردانه، اسمارا برای بخش زنانه، لوپیلو و پپرتس برای گروه سنی کودکان و نوجوانان و کریویت و کریویت پرو در قسمت ورزشی اشاره کنیم.

اختلافات (امور حقوقی)

مواد غذایی
 • در سال 2018 گزارش شد که هلدینگ لیدل کالباس خام را از لهستان به آلمان وارد می کند. کشاورزان خوک در آلمان نگران این بودند که تب خوکی آفریقا به آلمان سرایت کند.
 • در سال 2017 ، هلدینگ لیدل درگیر بحث و جدال در مورد تخم های آلوده به حشره کش فیپرنیل شد .
 • در سال 2014 ، یک کارگر سابق Lidl UK پس از گزارش تخلف از ایمنی مواد غذایی و مورد اذیت و آزار گرفتن در محل کار خود ، علیه لیدل برنده پرونده شد.
 • در سال 2013 یکی از زنجیره های فروشگاه های هلدینگ لیدل با فروش گوشت اسب سبب رسوایی این مجموعه شد.
 • در سال 2011، استیک های گوشت چرخ شده این شرکت تحت برچسب Lidl Steak Country حاوی باکتری Coli بود، که سبب بروز بیماری در فرانسه شد و 18 نفر در این کشور به شدت بیمار شدند که عمدتاً بچه ها بودند. بسیاری از این کودکان در طول عمر خود نیاز به درمان دارند؛ همچنین یکی از این کودکان به شدت ناتوان شد و بعد از مدتی درگذشت.
 • در سال 2010 ، پنیر فروخته شده تحت لیبل خصوصی Lidl Reinhardshof حاوی باکتری لیستریا بود. یک نفر در آلمان پس از خوردن پنیر، در اثر مسمومیت غذایی درگذشت. به دلیل نقض قانون مواد غذایی، هلدینگ لیدل یک و نیم میلیون یورو جریمه شد.

شرایط کار و حقوق کار

فروشگاه­ها و انبارها

 • رسوایی از بار سنگین کاری در سال 2017، موجب ترس و وحشت کارگران هلدینگ لیدل در فرانسه شد.
 • در سال 2017 ، دادگاهی علیه تلاش های Lidl UK برای سرکوب نمایندگی اتحادیه­های کارگری در Bridgend ولز، حکم صادر کرد.
  • در سال 2015 ، یکی از کارگران انبار هلدینگ لیدل با آویزان کردن خود در محل کار خود در یکی از شهرها  فرانسه خودکشی کرد. طبق بررسی های بازرسی کار، مسئولان هلدینگ لیدل بارها و بارها با اظهارات توهین آمیز، کارگر را مورد اذیت و آزار داده بود. این کارگر به یکی از بستگان خود گفته بود که کار پنج کارمند را انجام داده است.
 • در سال 2014 ، به کارمندان هلدینگ لیدل در انگلستان دستور داده شد که به زبانی غیر از زبان انگلیسی ، حتی ولیسی (زبانی که در ولز استفاده می شود) ، با مشتریان لیدل صحبت نکنند. انجمن زبان ولزی (Cymdeithas yr Iaith) گفت این سیاست “وحشتناک” است. جیمی بوان ، رئیس Cymdeithas yr Iaith ، گفت که “از آنجا که لایحه زبان ولزی چهار سال پیش تصویب شد ، متوقف کردن صحبت کردن کارمندان با زبان ویلسی غیرقانونی است”.
 • در سال 2006 ، اتحادیه کارگری آلمان نسخه جدیدی از کتاب سیاه در مورد هلدینگ لیدل در اروپا را منتشر کرد. این کتاب برگرفته از حساب کارمندان گذشته و حال هلدینگ لیدل بود. این شامل بسیاری از انتقادات گسترده علیه زنجیره مواد غذایی است. به عنوان مثال، یک سیاست ضد بارداری در شعبه پرتغال ذکر شده است.

فروشگاه­ های هلدینگ لیدل

از سال 2019 لیدل در 29 کشور جهان حضور داشت.

کشورتعداد فروشگاه ها
آلمان3،301
فرانسه1500
انگلستان761
لهستان700
ایتالیا600
اسپانیا600
هلند411
بلژیک300
رومانی256
کشور پرتغال247
یونان232
اتریش230 
جمهوری چک220
فنلاند181 + 4 فروشگاه های فروشی 
مجارستان172
سوئد171 
ایرلند156 
اسلواکی132
دانمارک125
بلغارستان100 
کرواسی100 
سوئیس100 
ایالات متحده94 
اسلوونی54 
لیتوانی48 
صربستان39
قبرس17
لوکزامبورگ10
مالت8
لتونیدر ساخت و ساز ، 10 فروشگاه برنامه ریزی شده اند تا سال 2020 افتتاح شوند. 
استونیدر ساخت و ساز ، 9 فروشگاه برنامه ریزی شده اند تا سال 2020 افتتاح شوند. 
کل فروشگاه های LIDL10،847

هم اکنون هلدینگ لیدل زنجیره ای موفق از فروشگاه های مواد غذایی است که با بیش از 40 سال سابقه کاری در اروپا در 32 کشور جهان فعالیت می­کند. محصولات خوراکی و غیر خوراکی را بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در بیش از 10 هزار و 800 فروشگاه در 29 کشور جهان ارائه می­دهد.

فروشگاه بزرگ پوشاک امی، بعنوان یکی از اصلی ترین عرضه کننده گان پوشاک هلدینگ لیدل ، در حوزه فروش خرده و عمده مشغول به فعالیت است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *