بازرگانی پوشاک امی, پوشاک استوک(نو), پوشاک اورجینال امی, پوشاک بچه گانه, پوشاک زنانه, پوشاک مردانه, معرفی پوشاک امی

چطور فالور واقعی در اینستاگرام جذب کنیم؟

با وبلاگ بازرگانی پوشاک اورجینال امی استوک همراه باشید در ادامه مقاله می‌خواهیم در مورد نحوه جذب فالور واقعی در اینستاگرام صحبت کنیم. در حال حاضر بسیاری از کاربران موجود در فضای اینستاگرام با این هدف مشغول به فعالیت هستند که بتوانند از طریق پیج خود به درآمد برسند بنابراین جذب فالور در اینستاگرام جزو دغدغه‌های این قبیل افراد محسوب می شود.

اگر قصد دارید که کسب و کار خود را در فضای اینستاگرام راه اندازی نمایید یا اینکه کسب و کار خود را راه اندازی نموده اید ولی از نحوه فروش محصولات و همچنین میزان جذب مشتریان رضایت ندارید، با ما همراه باشید در ادامه مقاله پیرامون بهترین راه های جذب فالوور در اینستاگرام صحبت خواهیم کرد. در بسیاری از موارد بعضی از کاربران عنوان می‌کنند که از تعداد فالور های مورد نیاز برخوردار هستند در حالی که محصولات پیج اینستاگرامی آنها به فروش نمی رسد و از درآمد کافی برخوردار نیستند. اما مشکل کجاست؟ تعداد فالوورهایی که جذب شده اند جزو مخاطبان هدف محسوب نمی‌شوند.

به عبارت دیگر این افراد فالورهای واقعی نیستند. شما باید در نظر داشته باشید که هدفتان از راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی، جذب مشتری و فروش محصولات و خدماتتان می باشد بنابراین باید همواره تلاش نمایید تا فالورهایی که به دنبال محصولات فروشگاه شما هستند را جذب نمایید یعنی افرادی که حاضران بابت محصولات شما پول پرداخت نمایند و از خدمات یا محصولات فروشگاه اینستاگرامی شما برخوردار گردند.

برای اینکه بتوانید فالورهای واقعی حوزه کسب و کار خود را در اینستاگرام جذب نمایید باید یکسری از موارد را در نظر داشته باشید.

بیو اینستاگرام را بهینه نمایید

برای اینکه بتوانید تعامل خود را با کاربران فضای اینستاگرام افزایش دهید، بیو اینستاگرام شما باید برای دسترسی کاربران بهینه گردد. شما در بیو اینستاگرام خود باید به معرفی خودتان و حوزه کسب و کارتان بپردازید همچنین توضیحی از کار یا بیزینسی که در حال حاضر در آن مشغول هستید یا حتی خصوصیات و ویژگی های محصولات و برندهایی که قصد ارائه آنها را دارید، می تواند به تعامل هر چه بیشتر کاربران با شما منجر شود. در بیو اینستاگرام خود باید اطلاعاتی همچون شماره تماس برای خرید قید گردد.

البته می توانید آدرس سایر شبکه های اجتماعی نیز همچون واتساپ یا لینک وبسایت خود را در بیو اینستاگرام برای خرید و سفارش مشتریان درج نمایید. به این صورت کاربران می توانند در صورت لزوم به شما دسترسی داشته باشند. لازم به ذکر است که در بیو اینستاگرام قادر هستید یک لینک داشته باشید و همان یک لینک قابل کلیک است پس باید به نحو احسن از آن استفاده کنید.

زمان درج پست های اینستاگرام

اگر در فضای اینستاگرام صاحب کسب و کار اینترنتی هستید بهتر است پست های مربوط به محصولات خود را در زمانی بارگذاری نمایید که کاربران بیشتری حضور دارند و می توانند از محصولات بازدید نمایند. البته روش واضحی برای اینکه بدانیم چه زمانی در اینستاگرام باید پست بگذاریم تا بیشترین تعداد کاربران بتوانند آن را ببینند، وجود ندارد. اما کاربران می توانند از بخش تجزیه و تحلیل اینستاگرام به صورت کاملاً رایگان استفاده نمایند و اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایند.

با استفاده از تجزیه و تحلیل داده ای اینستاگرام می توانید پی ببرید که مخاطبان شما چه زمانی آنلاین هستند یا زمان بازدید مخاطبان شما چه هنگامی می باشد. البته طبق تحقیقات ارائه شده بهترین زمان برای بارگذاری پست در اینستاگرام مابین ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر و ساعت ۴ تا ۵ بعد از ظهر می باشد. همچنین می توانید برای کسب زمان مورد نظر، زمان های مختلف را تست نمایید و سپس نتایج را با یکدیگر مقایسه کنید. مطمئن باشید که بعد از مدتی بهترین زمان پست گذاری را به دست می آورید.

به طور پیوسته و مداوم پست بگذارید

برای جذب فالوور در اینستاگرام، باید در حوزه کسب و کار خود از ثبات، پایداری و نظم برخوردار باشید. به این ترتیب می‌توانید تعامل بهتری با مخاطبان خود برقرار نمایید، همچنین الگوریتم های اینستاگرام پست های شما را نزدیک به بالای فید فالورهایتان نشان می دهد. به عنوان فردی که دارای کسب و کار اینستاگرامی هستید بهتر است که در طول هفته، پست های اینستاگرام را به اشتراک بگذارید. اگر بتوانید هر روز یک پست را با کاربران به اشتراک بگذارید، کیفیت کار شما بالا می رود. برخی از افراد تصور می‌کنند که هر چه تعداد درج پست های آنها در طول روز بیشتر باشد نتایج بهتری به دست می‌آورند در حالی که ارسال کردن پست و به اشتراک گذاشتن آن لزوماً به معنای نرخ تعامل بالاتر نیست.

بر روی تولید محتوای با کیفیت تمرکز کنید

محتوای باکیفیت باید جذاب باشد و در عین حال نیاز مخاطب را مرتفع نماید. اگر بتوانید محتوایی جذابی و چشمگیر تولید نمایید قطعا کاربران بسیاری جذب آن می شوند به این صورت که واکنش مثبتی نسبت به آن بروز می دهند. همچنین اگر محتوای شما مفید و پربیننده باشد؛ این احتمال وجود دارد که پست شما به اکسپلور اینستاگرام راه پیدا کند. به طور مثال اگر شما بتوانید پست های سرگرم‌کننده تولید نمایید یا اینکه بتوانید موضوعاتی را که دغدغه بسیاری از کاربران می باشد را به چالش بکشید به احتمال زیاد جذب فالورهای واقعی خواهید داشت.

همچنین سعی کنید که از کاور های جذاب برای عکس و ویدیو ها استفاده نمایید. محتوایی تولید نمایید که قابلیت اشتراک گذاری در فضای اینستاگرام را داشته باشد، محتوایی که کاربران آن را دوست دارند و می‌توانند آن را با دوستان و اعضای خانواده خود به اشتراک بگذارند. به طور مثال پست هایی که به طور کاملا حرفه ای آموزش های مختلفی همچون آشپزی، بازاریابی، تولید محتوا و… را ارائه میدهند، جزو مواردی هستند که گاها اکسپلور می شوند.

به اشتراک گذاشتن محتوای تولید شده توسط کاربر

یکی از روش های جذب فالور واقعی در اینستاگرام را می توانیم به محتوای تولید شده توسط کاربران و به اشتراک گذاری آن ها مرتبط بدانیم. به طور مثال در بسیاری از موارد کاربران برای پیج اینستاگرامی شما، ویدیو، عکس نظرات و حتی صدای خود را ارسال می کنند، شما می توانید محتوای تولید شده توسط این کاربران را با دیگران به اشتراک بگذارید. محتوای تولید شده این افراد نشان می دهد که محصولات پیج اینستاگرامی شما یا خدماتی که شما ارائه می دهید قابل اعتماد و معتبر است. همین موضوع باعث ایجاد تعامل بیشتر شما با کاربران فضای مجازی می شود.

از برگزاری مسابقه غافل نباشید

یکی از روش های جذاب جذب فالور های اینستاگرام برگزاری مسابقات می باشد. با این کار هم می توانید مخاطبین خود را سرگرم نمایید و هم می توانید تعامل پیج خود را با کاربران بالا ببرید. برگزاری مسابقه برخی اوقات باعث می شود که پیج شما بیشتر از هر وقتی دیده شود و مخاطبان بیشتری را جذب نماید. تگ کردن دوستان و فالو کردن پیج آنها جزو متداول ترین روش ها برای برگزاری مسابقه محسوب می شود. همچنین شما می‌توانید مسابقه را به صورت لایو در اینستاگرام برگزار نمایید و به کاربرانی که تا پایان لایو حضور دارند به قید قرعه جوایزی اهدا نمایید.

تبلیغ اکانت اینستاگرام در کانال های مختلف

یکی دیگر از راه های متداول برای جذب فالور در اینستاگرام، تبلیغ متقابل اکانت شما در پلتفرم های دیگر می باشد. شما می توانید به وسیله وب سایت و سایر شبکه های اجتماعی، افراد را به پیج اینستاگرامی خود دعوت نمایید.

از رقبای خود ایده بگیرید

سعی کنید که کاربرانی را فالو نمایید که در حوزه‌های تخصصی شما فعالیت دارند تا بتوانید در اکسپلورتان ویدیوهای آموزشی بیشتری از آن ها داشته باشید. به این صورت با رقیبان حوزه کسب و کار خود آشنا می شوید و می توانید از نظرات آنها ایده بگیرید. همچنین شما می‌توانید با پیج رقبای خود تعامل داشته باشید به صورتی که با لایک و کامنت با مخاطبان آنها تعامل برقرار نمایید و آنها را با خود همراه کنید.

اضافه نمودن کپشن به پست ها

به پست هایی که به اشتراک می گذارید کپشن اضافه نمایید چون این موضوع باعث تعامل بیشتر شما با کاربران می شود. کپشن می تواند یک تیتر جذاب باشد. اینستاگرام برای کپشن ۱۲۵ کاراکتر یا کمتر را پیشنهاد می نماید ولی اگر تیتر جذاب کپشن شما بیشتر از ۱۲۵ کاراکتر باشد، کاربر برای خواندن ادامه آن باید روی کلمه “بیشتر” کلیک نماید. البته شما می توانید از کپشن های کوتاه و کپشن های بلند استفاده نمایید و پس از مدتی مقایسه نمایید که کدامیک نتایج موثرتری به دنبال داشته است.

در کپشن می‌توانید از کاربران بخواهید که محتوای ویدیویی پیج اینستاگرامی شما را با سایرین به اشتراک بگذارند. طبق تحقیقات انجام شده افراد می توانند به وسیله ویدیو، تعامل بیشتری با مخاطبان برقرار نمایند. چون مخاطبان از تماشای ویدیو لذت بیشتری می برند و به احتمال زیاد آن را با سایرین به اشتراک می گذارند. همچنین می توانید از ویدیوهایی که همراه با زیرنویس هستند، استفاده کنید. چون شانس شما را برای افزایش فالور های واقعی پیج اینستاگرامتان افزایش می دهد.

از هشتگ های مناسب استفاده نمایید

در حوزه کسب و کار خود هشتگ های جذاب و پر مخاطب را پیدا نمایید همچنین از هشتگ‌های محبوب موجود در اینستاگرام نیز غافل نباشید. به پیج های اینستاگرامی رقبای خود مراجعه نمایید، مشاهده کنید که آنها از چه نوع هشتگ هایی استفاده می کنند. با هشتگ های مناسب می توانید پست های خود را در معرض دید مخاطبان بیشتری قرار دهید.

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *