بازرگانی پوشاک امی, پوشاک استوک(نو), پوشاک اورجینال امی, پوشاک بچه گانه, پوشاک زنانه, پوشاک مردانه

ترفندهای شستشوی لباس مشکی

ترفندهای شستشوی لباس مشکی

ترفندهای شستشوی لباس مشکی بسیاری کاربردی است و می تواند یک راهکار مناسب برای چالش شستشوی لباس های تیره و مشکی محسوب شود. با این مقاله همراه باشید در ادامه به معرفی ترفندهای شستشوی لباس مشکی می پردازیم. در وبلاگ بازرگانی پوشاک عمده امی همواره تلاش نموده ایم تا شما مخاطبان گرامی را با مقاله های کاربردی و جالب همراه نماییم.

لباس های محبوب و خواستنی

لباس های مشکی جزو لباس های خواستنی و محبوب محسوب می شوند چون این لباس ها در اغلب استایل های مردانه، زنانه و بچه گانه مورد استفاده قرار می گیرند. استایل شیک و به روز لباس های مشکی باعث شده که افراد همواره خواهان خرید لباس هایی با رنگ های تیره علی الخصوص رنگ مشکی باشند. در کمد هر فرد حداقل یک تیشرت یا بلوز مشکی وجود دارد و علاوه بر این شلوار جین مشکی و پیراهن مردانه مشکی نیز جزو آیتم های یک استایل خاص و منحصربه فرد محسوب می شوند.

بسیاری از افراد معتقدند که لباس هایی با رنگ مشکی هرگز از مد نمی افتند و همواره رو بورس هستند بنابراین خرید آنها مقرون به صرفه محسوب می شود. همچنین برخی از افراد در استایل های روزانه جایگاه ویژه ای را به پوشیدن لباس هایی با رنگ های تیره اختصاص داده اند.

محو شدن رنگ لباس های مشکی

لباس های مشکی استایل زیبا و خاص را به معرض نمایش میگذارند با این وجود شستشوی لباس های مشکی همواره دغدغه بسیاری از افراد است. افراد در صورت رعایت روش های اصولی و صحیح شستشوی لباس های تیره می توانند به سهولت این چالش را پشت سر بگذارند و مدت زمان بیشتری از لباس های مختلف مشکی خود در استایل هایشان استفاده کنند. برخی از افراد شستشوی لباس های مشکی را مصادف با تغییر رنگ، کم رنگ شدن یا مات شدن رنگ لباس می دانند.

تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید در ادامه به معرفی راه های درست و اصولی شستن لباس مشکی می پردازیم. همچنین اگر می خواهید لباس های مشکی شما همیشه خوش رنگ و درخشان باقی بمانند و به استایل شما زیبایی ببخشند پیشنهاد می کنیم با این مقاله همراه باشید.

  ترفند های شستشوی لباس های مشکی

 جدا نمودن لباس های تیره از لباس های روشن

یکی از راهکارهای شستشوی لباس های مشکی؛ جدا نمودن لباس های روشن از لباس های مشکی در چرخه شستشو است چون زمانی که اقدام به شستشوی لباس هایی با رنگ های مختلف می نمایید به احتمال زیاد باید منتظر لباسهایی با رنگ های جدید باشید بنابراین بهتر است لباس های تیره را جداگانه بشویید تا بتوانید هم از رنگ لباس های مشکی و هم از لباس های روشن خود محافظت کنید. با این وجود لباس هایی که دارای رنگ های تیره همچون مشکی، قهوه ای بسیار تیره و سرمه ای هستند را می توانید با هم بشویید.

درجه دمای شستشو اهمیت زیادی دارد

در هنگام شستشوی لباس های مختلف باید به جنس لباس توجه کنید چون متناسب با جنس لباس باید دمای شستشو تنظیم گردد به طور مثال شما نمی توانید یک بلوز نخی نازک مشکی را با یک شلوار جین ضخیم مشکی داخل ماشین لباسشویی قرار دهید چون هر دو به یک درجه دمای شستشو نیاز ندارند و اگر از یک دمای شستشو برای هر دو استفاده کنید قطعا لباس مشکی نازک در چرخه شستشو کیفیت خود را از دست می دهد و بعد از چند بار شستشو قابل استفاده نخواهد بود.

اگر دقت کرده باشید همیشه همه لباس ها به یک اندازه کثیف نمی شوند بنابراین اگر می خواهید لباس های مختلف و یک رنگ را با هم و در یک زمان مشترک شستشو دهید بهتر است که به میزان آلودگی آن ها توجه کنید به این صورت که لباس های تیره ضخیم را به هیچ وجه با لباس های تیره ظریف در یک چرخه شستشو قرار ندهید چون باعث ایجاد پرزهای پوستی در لباس های ظریف می شود و همین موضوع ماندگاری و دوام بافت لباس را کاهش می دهد به این صورت که لباس درخشندگی اولیه خود را از دست می‌دهد و به یک لباس رنگ و رو رفته تبدیل می شود.

لباس های مشکی را با دست بشویید

لازم به ذکر است که برای شستشوی برخی از لباس ها و منسوجات، ماشین لباسشویی گزینه مناسبی محسوب نمی شود چون ممکن است به کیفیت لباس آسیب برساند و این موضوع در مورد لباس های تیره بیشتر صدق می کند. به طور مثال شستن پارچه هایی همچون ابریشم و ترمه آسان است بنابراین هیچ دلیلی وجود ندارد که شما آنها را در یک چرخه طولانی شستشوی ماشین لباسشویی قرار دهید بلکه بهتر است برای شستشوی آنها شستشو با دست را انتخاب کنید.

در صورتی که شستشوی لباس های ظریف با دست مقدور نیست می توانید برای شستشوی آنها چرخه شستشوی ماشین لباسشویی را روی کوتاه ترین چرخه تنظیم کنید تا کمترین آسیب به بافت پارچه وارد شود و طی فرآیند شستشو درخشش خود را از دست ندهد.

از هر شوینده ای استفاده نکنید

برای شستشوی لباس های مشکی نمی توانید از هر مواد شوینده ای استفاده کنید بلکه بهتر است از شوینده های مایع استفاده کنید چون خیلی بهتر در آب حل می شوند. همچنین در صورت امکان از شوینده های پودری برای شستشوی لباس های تیره و مشکی استفاده نکنید چون رسوبات مواد شوینده پودری روی پارچه و الیاف لباس باقی می ماند.

لباس ها را به پشت برگردانید

یکی از ترفندهای کاربردی برای شستشوی لباس های تیره علی الخصوص لباس های مشکی ضخیم همچون شلوار جین این است که آن را به پشت برگردانید تا آسیب کمتری به رنگ و بافت لباس وارد شود. این روش معمولاً برای حفظ رنگ و بافت لباس مناسب است و با استفاده از این روش می توانید مدت زیادی درخشندگی لباس را حفظ کنید. البته شما می توانید از این ترفند برای شستشوی همه لباس های تیره نیز استفاده کنید.

از دمای شستشو غافل نباشید

دمای شستشو نقش مهمی در حفظ رنگ لباس ها دارد به این صورت که دمای زیاد آب زمینه را برای محو شدن رنگ لباس فراهم می سازد به همین دلیل اغلب توصیه می‌شود که شستشوی لباس های تیره با استفاده از آب سرد انجام گیرد. همچنین اگر لباس مشکی شما بسیار کثیف است به هیچ وجه آن را با آب گرم نشویید بلکه بهتر است لباس را قبل از شستشو در آب سرد خیس کنید تا برای شستشو آماده شود. آب گرم می‌تواند بلافاصله روی الیاف لباس مشکی تاثیر بگذارد و به آن آسیب بزند. اگر تمایل دارید که لباس مشکی خود را با ماشین لباسشویی بشویید بهتر است درجه دمای شستشو را روی ۳۰ درجه تنظیم نمایید تا آسیب کمتری به الیاف و بافت لباس وارد شود.

استفاده از هوای آزاد برای خشک کردن لباس های تیره

برخی از افراد ترجیح می‌دهند که چرخه شستشوی ماشین لباسشویی را روی خشک کن قرار دهند تا از گرمای آن برای خشک نمودن لباس های مشکی استفاده کنند. برای خشک کردن شلوار جین از خشک‌ کن استفاده نکنید چون بعد از مدتی شلوار جین زیبای اولیه خود را از دست داده و رنگ مشکی آن به یک رنگ مات و بی روح تبدیل می شود.

در چرخه خشک کن، گرما و اصطکاک باعث آسیب به بافت و الیاف لباس می شود البته این تغییرات بعد از مدتی بر روی لباس به صورت کمرنگ شدن رنگ لباس، بور شدن لباس های تیره و خراب شدن الیاف لباس خود را نشان می دهد.

برای خشک کردن لباس های مشکی و تیره خود از هوای آزاد کمک بگیرید البته در نظر داشته باشید که نور مستقیم خورشید می تواند به بافت و الیاف لباس و رنگ مشکی آن صدمه بزند بنابراین بهتر است لباس های مشکی در هوای آزاد و به دور از تابش مستقیم خورشید قرار گیرند.

به برچسب مراقبت از لباس توجه کنید

قبل از اینکه اقدام به شستن لباس ها نمایید حتما به برچسب مراقبت از لباس توجه کنید روی لیبل های لباس اطلاعاتی همچون نحوه شستشو، میزان دمای آب و اتوکشی لباس قید شده است. با رعایت نکات موجود بر روی برچسب های لباس می توانید بر دوام و ماندگاری لباس هایتان بیفزایید.

شستشوی لباس های جین تیره

شستشوی منظم و مداوم لباس های جین تیره، باعث کمرنگ شدن لباس ها می شود. در صورت امکان لکه ها را با مواد شوینده تمیز کنید و زمان شستشو را به تاخیر بیندازید. قبل از شستن لباس های جین آنها را پشت و رو کنید و از شوینده های مایع علی الخصوص شوینده های لباس تیره استفاده کنید. لباس های جین را در آب سرد بشویید تا درخشندگی و براق بودن لباس ها حفظ شود.

برای شستشوی لباس های مشکی یا تیره می توانید از مشکین شوی یا تیره شوی استفاده کنید، امروزه شویندهای مناسبی برای لباس های تیره و مشکی در بازار موجود است که از بور شدن لباس های تیره جلوگیری می کنند. همچنین مواد شوینده باید قدرت حل شدن در آب سرد را داشته باشند چون شستشوی لباس های تیره و مشکی علی الخصوص لباس هایی از جنس جین باید با آب سرد باشد.

اگر دوست دارید برای مدت زمان بیشتری از لباس های مشکی و تیره خود استفاده کنید بهتر است ترفندهای شستشوی لباس مشکی و تیره را به کار ببرید و این نکات ساده را رعایت نمایید تا لباس های مشکی همچنان درخشان و براق باقی بمانند.

بازرگانی پوشاک اورجینال عمده امی

در دسته بندی پوشاک بازرگانی امی با مجموعه ای متنوع و فوق العاده باکیفیت از انواع پوشاک زنانه، بچه گانه، مردانه، ورزشی و … روبه رو هستید. بنابراین مشتریان می توانند محصولات مورد نظر خود را از بهترین و مرغوب ترین برندهای اورجینال انتخاب و خریداری نمایند. خرید کیلویی پوشاک اورجینال از جمله مزیت هایی محسوب می شود که بازرگانی پوشاک امی لحاظ نموده است تا مشتریان بتوانند متناسب با نیاز و بودجه خود اقدام به خرید نمایند.

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *