بازرگانی پوشاک امی, پوشاک استوک(نو), پوشاک اورجینال امی, پوشاک بچه گانه, پوشاک زنانه, پوشاک مردانه

8 رازی که هنگام کار در یک فروشگاه پوشاک یاد گرفته ام

فروشگاه پوشاک یکی از مکان های محبوب و جذاب برای خرید محسوب می شود و مسلما خرید یکی از گزینه های مورد علاقه افراد و علی الخصوص بانوان به شمار می رود.

به نظر من کار در فروشگاه خرده فروشی پوشاک از جمله کارهایی است که اکثر مردم باید حداقل یک بار تجربه کنند. خرده فروشی پوشاک غالباً یک کار خسته کننده است که به حوصله زیادی نیاز دارید، اما درس های ارزشمند زیادی راجع به مسئولیت پذیری، ارتباط و کار تیمی می آموزید.

من اولین کار خرده فروشی خود را در اویل دهه 20 (سال میلادی) در حالی آغاز کردم که مدت زیادی را به عنوان مدیر مالی یک بوتیک زنان در مرکز شهر مشغول بودم.

کاری که انجام می دادم در پشت صحنه بود و نقش مشتری مداری نداشتم: من محموله هایی را از عمده فروشان دریافت می کردم، آنهار را وارد سیستم می کردم، کالاها قیمت گذاری و برچسب(تگ) می خورد. همچنین بسته های قابل حمل و غیره را به عنوان یک فرد بسیار سازمان یافته دریافت می کردم. من به جزئیات دقت زیادی می کردم که البته به مهارت خاصی نیاز نداشت.

در حالی که انتظار داشتم این کار به من سر و سامانی بدهد و بتوانم مقداری پول اضافی برای خود پس انداز کنم، در عوض، مدتی که در فروشگاه پوشاک کار کردم چیزهای بیشتری آموختم که بیش از تصور خودم بود.

قیمت ها همیشه صحیح نیستند

فروشگاه پوشاک

از آنجایی که من نقش قیمت گذاری را بر اساس رهنمودهای رئیس خودم داشتم، می دیدم که حاشیه سودی که روی کالاها می کشید بسیار بالا بود. یک قانون کلی وجود داشت : قیمت خرده فروشی ها همیشه دو برابر قیمت عمده فروشی ها باید باشد. در حالی که بعضی از کالاها هرگز ارزش چنین قیمتی را نداشتند.

هر فروشگاهی بی نظیر است

فروشگاه پوشاک

با وجود قیمت های بالای این فروشگاه ها برای کسانی که به دنبال کالای اصلی تر از موجودی فروشگاه های متوسط روز هستند، ایده آل است.

هر فروشگاه با توجه به سلیقه های مالک یا خریداران، ترکیب موجودی کاملاً منحصر به فرد خود را دارد.

رئیس من اغلب فهرستی الهام بخش از مد روز را در مکان های مختلفی پیدا می کرد و برای خرید و بازدید به نمایشگاه مد در هر جای کشور سفر می کرد تا آخرین سبک ها و مدهای روز را برای فروشگاه خود خریداری کند. کالاها و پوشاک متنوعی در سراسر جهان وجود دارد، بنابراین شما هرگز دو فروشگاه پوشاک را با ترکیب دقیقاً یکسان از موجودی نمی توانید پیدا کنید.

مانند یک اسفنج باشید

مانند یک اسفنج باشید-فروشگاه پوشاک

پوشش ظاهری من هرگز مانند یک مد بزرگ لباس نبود، اما فقط با نگاه کردن و گوش دادن در مدت زمانی که در فروشگاه پوشاک کار کردم توانستم قلق و ترفند کار را یاد بگیرم.

نه تنها در مورد مارک ها، مواد و کیفیت آن آگاه تر شدم بلکه یاد گرفتم که چگونه یک لباس را طراحی کنم و چه لباس هایی به استایل و تیپ من می خورد.

من همیشه از انجام کارهای خودم در محل کار لذت می بردم و به نکاتی توجه می کردم که طراحی داخلی فروشگاه را بهتر و مناسب تر کند.

برندها بیشتر یک نام هستند

فروشگاه پوشاک

ما مارک های مشهور و بسیار متنوعی را با قیمت های بسیار قابل توجهی در فروشگاه خود داشتیم. اگر چه به خیال خود فروشگاه دارای مارک های تجاری معروفی است، اما پس از مدتی فرسوده می شدند و خاصیت خود را از دست می دادند.

بنابراین فهمیدم که چه چیزی واقعاً در یک پوشاک مهم است. جنس نامرغوب همیشه یک جنس نامرغوب باقی می ماند و مهم نیست به چه شکل آن را طراحی کنیم.

این جمله که یک کالا داری برچسب و برند معروفی است و حتما 100 دلار ارزش دارد را نمی توان ملاکی برای انتخاب و خرید پوشاک در نظر گرفت. همه برندهای شناخته شده، معرف کیفیت خوب محصول نیستند.

من به این نتیجه رسیدم قبل از اینکه به برچسب قیمت لباس نگاه کنم، از یک تست استفاده کنم. از خودم می پرسم چه موردی برای من ارزش دارد؟ من با توجه به ارزش های خودم یک قیمت را در ذهن خودم برای کالا در نظر می گیرم و اگر گران تر از قیمت مد نظر من باشد، سعی می کنم قمیت آن را مناسب تر در نظر بگیرم.

به فروشگاه احترام بگذارید

فروشگاه پوشاک

هنگامی که شما بیشتر وقت خود را در یک مکان می گذرانید، احساس می کنید که در خانه دوم خودتان هستید و نسبت به آن تعصب و غرور خواهید داشت.

بنابراین هیچ بی احترامی مانند به هم ریختن لباس ها یا انداختن لباس ها در کف فروشگاه و رها کردن زباله در میحط فروشگاه را تحمل نخواهید کرد. هنگامی که مشتری ها به خودشان اجازه می دهند که بچه ها یا حیوانات خانگی آنها محیط و نظم فرشگاه را بر هم ریزد یا زمانی که کسی بخواهد جلوی فروشگاه شما را ببندد یا زمانی که مشتری به فروشگاه شما آمده و بخواهد بدون خرید فروشگاه را ترک کند یا اینکه فکر دیگری در سر داشته باشد.

” به عنوان یک مشتری شما در فضای شخصی یک شخص دیگر هستید، پس نکات گفته شده را مد نظر داشته باشید”.

محتوا پادشاه است

فروشگاه پوشاک

اولین قانون برای تعیین ارزش واقعی یک محصول این است که همیشه برچسب پارچه را مطالعه کنید، که معمولاً در سمت راست پایین یک لباس، ژاکت یا دامن دوخته می شود. روی شلوار، آن را در بند کمر می دوزند. اگر لباسی از پنبه، پلی استر یا پلی اورتان تهیه شده باشد، من مبلغ زیادی برای آن پرداخت نمی کنم. اگر ابریشم، مخمل، پشم، ترمه، چرم یا یک ماده با کیفیت دیگر باشد، ممکن است قیمت بالای محصول را توجیه کند.

به چیزهای کوچک توجه کنید

فروشگاه پوشاک

در مرحلۀ بعدی، به جزئیات محصول دقت بیشتری کنید. قیمت بالای محصول ممکن است به دلیل تزئینات گلدوزی، دکمه های دقیق، دوخت دست، پارچه پیچیده برای دوخت و غیره باشد.

فروش هرگز متوقف نخواهد شد

فروشنده های خانم در فروشگاه من هرگز کمیسیونی کار نمی کنند، بنابراین آنها به مشتری فشار نمی آورند. فروشندگان خانم می فهمند که بیشتر مشتریان تمایل دارند حداقل چیزی را خریداری کنند، اما برای خرید آن نیاز به چیزی یا دلیلی خاصی دارند.

هنگامی که از اتاق پرو خارج می شوید و جلو آینه می روید، ممکن است آنها نزدیک شما بیایند و از شما بخواهند کفش های پاشنه بلند را امتحان کنید یا مد یا سبک لباس شما را با جواهرات گران قیمت و لوازم جانبی تزئین کرده، بعضی اوقات دست به اقدامی بزرگتر می زنند و موجودی درون ویترین را بیرون می کشند و می گویند این آخرین موجودی از این کالا می باشید.

ممکن است شما همچنان با فروشنده های خانم بر سر قیمت جر و بحث کنید و بخواهید قیمت را بشکنید، ولی تا زمانی که شما را متقاعد به خرید نکنند، چیزی که شما منتظر شنیدن آن هستید را نمی شنوید. یعنی کاستن قیمت

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *