بازرگانی پوشاک امی, پوشاک استوک(نو), پوشاک اورجینال امی, پوشاک بچه گانه, پوشاک زنانه, پوشاک مردانه

کیف دستی

کیف دستی ها یکی از اقلامی هستند که در بسیاری از موارد می توان گفت بسیار مهم هستند. امروزه حمل وسایلی مانند پول انواع کارت های بانکی و کارت های دیگر به وسیله ی آن ها انجام می پذیرد. در این مقاله می خواهیم به تاریخچه ی این وسیله ی جانبی بپردازیم. بیشتر در مورد تاریخچه ی آن خواهیم گفت. کیف های دستی انواع مردانه و زنانه دارند که ما در این مقاله به بررسی  کیف های دستی زنانه می پردازیم.

از زمانی که انسان سکه را با خود حمل کرد متوجه نیاز به وسیله ای برای نگهداری و حمل آن شد. وسیله ای که به راحتی قابل حمل باشد. وسیله ای که بتوان با آن از پخش شدن سکه ها و دیگر وسایلش جلوگیری کند. به همین دلیل کیسه هایی را ابداع کرد که با آن بتوان راحت تر در سفرها و دیگر موقعیت ها بدون نگرانی در مورد وسایلش آن ها را با خود حمل کند. بعدها طبق روال عادی یک ابداع جدید، کم کم این کیسه ها تغییر کردند و تبدیل به کیف های دستی شدند.

 کیف های دستی ، معمولا در اندازه های متنوع وجود دارند. در انگلیسی آمریکایی معمولاً از واژه کیف و کیف دستی به جای یکدیگر استفاده می کند. کیف های دستی معمولا دارای دو بند برای نگهداری هستند. طول بندها هم با توجه به مدل کیف متنوع هستند.

تاریخچه

کیف های دستی قدیمی
کیف های دستی قدیمی

اروپایی های اولیه مدرن کیف را تنها برای یک هدف به همراه داشتند: حمل سکه. جنس اآن ها از پارچه نرم یا چرم ساخته می شدند و مردان نیز به اندازه خانم ها از آن استفاده می کردند. مدل اسپور اسکاتلندی از بقایای این رسم است. در قرن هفدهم ، دختران جوان کیف دوزی را به عنوان یک مهارت ضروری برای ازدواج می آموختند. این هنر به آن ها کمک کرد تا کیف های دستی بسیار زیبایی بسازند.

 در اواخر قرن هجدهم ، مدهای اروپایی برگرفته از مدل های یونان باستان و روم نمونه های جدیدی را ارائه کردند. زنان می خواستند کیف هایی داشته باشند که از نظر ظاهری حجیم یا نامرتب نباشند. بنابراین مدل های مشبک طراحی شد. مدل های مشبک ها از پارچه های ظریفی مانند ابریشم و مخمل ساخته شده بودند که با بندها با مچ دست حمل می شدند. این مدل برای اولین بار در فرانسه محبوبیت یافت و وارد بریتانیا شد. در بریتانیا این کیف های دستی به عنوان یک عنصر ضروری شناخته شد.

کیف های مدرن در انگلستان در جریان انقلاب صنعتی به وجود آمدند. دلیل آن تا حدی به افزایش سفرهای راه آهنی مربوط می شد. در سال 1841 ، ساموئل پارکینسون ، صنعتگر و کارآفرین شیرینی پزی Doncaster که در تهیه ی تافی شهرت داشت، مجموعه ای از کیف ها و صندوق های مسافرتی را سفارش داد.

ظهور مدل های لوکس

 بعد از آن متوجه شد مدل سفارشی او بسیار کوچک است و از موادی ساخته شده که ممکن است برای این سفر طولانی مناسب نباشد. آقای پارکینسون از آن شرکت خواست که انواع کیف را برای او بسازند. کیف هایی در اندازه های متنوع. او تصریح کرد که همه ی کیف ها از چرم ساخته بشوند. او این کیف ها را برای مناسبت های مختلف می خواست. H. J. Cave لندن اولین مجموعه مدرن کیف های دستی لوکس را تولید کرد.

این مدل های لوکس همانطور که امروزه آن ها را می شناسیم به نام “کیف مسافرتی خانم ها” شهرت یافت. نمونه هایی اکنون در موزه کیف در آمستردام به نمایش گذاشته شده اند. H. J. Cave همچنان به فروش و تبلیغ کیف های دستی ادامه می داد. اما بسیاری از منتقدان می گفتند که زنان به این کیف نیاز ندارند. در واقع معتقد بودند که کیسه هایی با این اندازه و مواد سنگین “کمر خانم ها را می شکند”. H. J. Cave پس از سال 1865 تبلیغات این مدل کیف ها را متوقف کرد و به جای آن روی مدل های دیگر تمرکز کرد.

اگرچه آن ها همچنان کیف دستی عجیب و غریب برای افراد سلطنتی ، افراد مشهور و یا جشن گرفتن مناسبت های خاص تولید می کرد. با این حال ، H.J. Cave تولید آن ها را در سال 2010 از سر گرفت. قبل از کیف های دستی ، جیب هایی در داخل لباس یک زن تعبیه شده بود که وسایل شخصی را در خود جای داده بود.

نمادی از ثروت

با رشد این کیف ها در قرن بیستم ، آن ها از اقلام کاملاً کاربردی به یکی از نمادهای ثروت و ارزش استفاده کننده در جامعه تبدیل شدند. مدل ، مواد ، قیمت و مهمتر از همه ، نام تجاری کیف های دستی به همان اندازه اگر نگوییم بیشتر از عملکرد خود کیف ها ارزشمندتر شد.

کیف های دستی معمولا به محصولی مخصوص خانم ها شناخته می شد. کیف های زنانه بعنوان لوازم جانبی مد به کار می رفتند. البته این کیف ها معمولا بیش از چند وسیله شخصی چیز دیگری در آن وجود نداشت.

کیف های مردانه شکل متفاوت تری داشت: مربع ، لبه سخت ، ساده. داخل این کیف ها معمولا شامل موارد مربوط به “دنیای مردان” بود. اقلام مربوط به تجارت ، اسناد ، پرونده ها ، کاغذ و قلم داخل این کیف ها وجود داشت.. نمادگرایی خیریه کیف صدقه که در قرون وسطه به عنوان نمادی از ثروت وجود داشت بعدا به طور کلی به کیف های دستی زنان منتقل شد. زنی که کیف حمل می کرد به عنوان طبقه بالا دیده می شد.

در طول دهه 1940 ، جیره بندی پارچه ها برای جنگ جهانی دوم منجر به تولید کیف های دستی ساخته شده از موادی مانند رافیا یا قلاب بافی از نخ شد. برخی از زنان در این مدت کیف های کوچک شخصی خود را از الگوهای تجاری می بافتند.

با رواج یافتن کیف های دستی کم کم برندهای لباس هم به سوی تولید این نوع از کالا روی آوردند. در مدت زمان کمی طراحی های این کیف ها دچار تغییرات زیادی هم از لحاظ جنس و هم ار لحاظ نوع شدند. به طوری که تقریبا برای تمامی سلیقه ها انواع کیف در مدل های شیک طراحی شدند.

جنس

کیف های دستی از الیاف متنوعی ساخته می شوند. جنسی که معمولا در ساخت این کیف دستی ها به کار می رود چرم است. دیگر اجناس به کار رفته شامل کیف های نخی، جین و حتی در برخی موارد از الیاف گیاهی می شود.

انواع کیف دستی زنانه

مدل های متنوع

کیف های دستی زنانه مدل های متنوعی دارند. اگر بخواهیم چند نمونه از آن ها را نام ببریم می توانیم به کیف های مدل کیسه ای، مدل پستچی، مدل ورزشی، مجلسی و اداری اشاره کنیم. هر کدام از این کیف ها برای موقعیت های مکانی خاصی به کار می روند. و با تنوع بالایی که در طراحی ها وجود دارد می توان گفت هر کدام از این مدل کیف ها در انواع سبک ها یافت می شوند.

و در پایان از شما می پرسیم آیا شما به حمل کیف دستی علاقه دارید؟ چه ویژگی دیگری باعث می شود که شما از کیف های دستی می شود؟ کدام برندها کیف های شیک تری طراحی می کنند؟ خوشحال می شویم که نظرات خودتان را در این باره با ما در میان بگذارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *