بازرگانی پوشاک امی, پوشاک استوک(نو), پوشاک اورجینال امی, پوشاک بچه گانه, پوشاک زنانه, پوشاک مردانه

پارچه دورس چیست؟

پارچه دورس از جمله پارچه هایی است که در تولید انواع بلوز، سویشرت و هودی کاربرد دارد. به بیانی ساده تر می توان گفت که اکثر لباس های پاییزی و زمستانی از این پارچه تهیه می شوند البته امروزه نسبت به گذشته کاربرد این پارچه در لباس های ضخیم کمتر شده است.

این پارچه در دسته پارچه های تریکویی قرار می گیرد و دارای انواع مختلف بافت می باشد که بافت دو نخ و سه نخ آن جزو رایج ترین بافت ها محسوب می شود.

معنی لغوی دورس

معنی لغوی دورس

گیاهی سمی که به تخم آن شوکران می گویند و خوردن ریشه آن باعث جنون فرد می شود. در صنعت پوشاک دورس نوعی پارچه ضخیم است که با ماشین های گردباف بافته شده است.

چند نوع دورس داریم؟

چند-نوع-دورس-داریم؟
چند-نوع-دورس-داریم؟

این پارچه در انواع مختلف تولید و به بازار عرضه می شود اما از محبوب ترین و پرکاربردترین آن می توان به دورس پنبه و دورس ملانژ اشاره کرد.

از پارچه دورس سه نخ ملانژ لاکرا در تولید پوشاک زمستانی استفاده می شود. لاکرا باعث می شود که این پارچه از قدرت کشسانی  بالایی برخوردار شود.

پارچه دورس پنبه لاکرا از ترکیب پنبه و لاکرا به دست می آید و دورس گلکسی  یکی از پارچه های محبوب در تولید شلوارهای گرم و زمستانی علی الخصوص شلوار اسلش محسوب می شود.

دلایل محبوبیت

دلایل محبوبیت
دلایل محبوبیت

این پارچه در جنس های مختلف و از الیافی همچون پلی استر، پنبه، ویسکوز و اسپاندکس تهیه می شود.

البته این پارچه از ترکیب این الیاف با الیاف دیگری تولید می شود تا از کیفیت مرغوب تری برخوردار گردد.

ظاهر این پارچه شبیه پارچه های گردباف است با این تفاوت که ضخامت آن از پارچه های گردباف پودی بیشتر است. همچنین قسمت داخلی این پارچه از یک حالت کرکی برخوردار است که آن را از سایر پارچه ها متمایز می سازد.

برای دوختن لباس های ورزشی از جمله گرمکن، سویشرت، کلاه و شلوار ورزشی از دورس استفاده می شود.

کدام جنس را خریداری نماییم؟

دلایل محبوبیت
دلایل محبوبیت

یکی از ویژگی های بارز پارچه دورس کیفیت بالا و دوام آن در طول زمان است به نحوی که با گذشت زمان شکل و فرم اصلی خود را حفظ می کند. هر کدام از جنس های متفاوت دورس در رنگ های مختلف و با ویژگی های منحصر به فرد، برای تولید پوشاک ورزشی به کار برده می شوند.

نحوه شستشو

 لباس هایی که از پارچه دورس تولید شده اند را در اولین شستشو از سایر لباس ها جدا کنید تا پرزهای اضافی لباس گرفته شود و ضمنا به سایر لباس هایتان در حین شستشو آسیبی وارد نشود.

اگر پارچه دورس خریداری شده از جنس پنبه می باشد باید آبرفت پارچه را بعد از شستشو مد نظر قرار دهید.

این نوع پارچه پس از شستشو از وزن بالایی برخوردار می شود بنابراین برای خشک کردن لباس از آویزان کردن آن روی بند خودداری کنید و لباس را روی یک سطح صاف خشک کنید.

پارچه دورس که از الیاف ویسکوز تهیه شده است نسبت به سایر الیاف کمتر چروک می شوند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *