بازرگانی پوشاک امی, پوشاک استوک(نو), پوشاک اورجینال امی, پوشاک بچه گانه, پوشاک زنانه, پوشاک مردانه

هوگو باس + حمایت از نازی ها

برند هوگو باس (Hugo Boss) ، یک خانه مد لوکس آلمانی است که دفتر مرکزی آن در شهر متزینگن ، بادن-وورتمبرگ واقع شده است. این شرکت انواع پوشاک ، لوازم جانبی ، کفش و عطر می فروشد. هوگو باس با فروش جهانی 2.9 میلیارد یورو در سال 2019 یکی از بزرگترین شرکت های پوشاک آلمانی بوده است.

این شرکت در سال 1924 توسط هوگو باس تأسیس شد و در اصل لباس های عمومی تولید می کرد. با ظهور حزب نازی در دهه 1930 ،این برند شروع به تولید و فروش لباس های نازی کرد. هوگو باس سرانجام یونیفورم هایی را برای دولت آلمان در زمان جنگ به سازمان هایی مانند جوانان هیتلر و Waffen-SS ارائه داد که منجر به افزایش فروش زیاد آن شد.

پس از جنگ جهانی دوم و مرگ بنیانگذار در سال 1948 ، هوگو باس تمرکز خود را از لباس فرم به کت و شلوار مردانه تغییر داد. این شرکت در سال 1988 وارد بازار شد و همان سال یک خط عطر معرفی کرد ، خطوط پخش لباس مردان و زنان را در 1997 اضافه کرد ، یک مجموعه کامل زنانه در سال 2000 ، و همچنین لباس بچه گانه در 2006-2007 و از آن به بعد به یک مد اصلی جهانی تبدیل شد. خانه تا سال 2018 بیش از 1131 فروشگاه خرده فروشی در سراسر جهان داشت.

تاریخچه

تولیدات برای حزب نازی

در سال 1923 ، هوگو باس شرکت پوشاک خود را در متزینگن آلمان تاسیس کرد ، جایی که هنوز فعالیت می کند. در سال 1924 ، او کارخانه ای را به همراه دو شریک راه اندازی کرد. این شرکت پیراهن ، کاپشن ، لباس کار ، لباس ورزشی و بارانی تولید می کرد. با توجه به شرایط اقتصادی آلمان در آن زمان ، این شرکت ورشکستگه شد. در سال 1931 ، او با طلبکاران خود به توافق رسید و شش چرخ خیاطی را برای شروع مجدد به او واگذار کردند.

در همان سال ، هوگو باس با دریافت شماره عضویت 508 889 و عضو حامی (“Förderndes Mitglied”) Schutzstaffel (SS) به عضویت حزب نازی درآمد. این شرکت همچنین در سال 1936 به جبهه کار آلمان ، در سال 1939 به انجمن حفاظت از هوای رایش و در سال 1941 به رفاه ملی سوسیالیست ملل پیوست. اگرچه او در تبلیغات 1934-1935 ادعا کرد که “تامین کننده لباس های ملی سوسیالیست از سال 1924” بوده است ، احتمال می رود که او تأمین آن ها را در اوایل سال 1928 آغاز نکرده باشد. این همان سالی است که او دارای مجوز تأمین لباس برای Sturmabteilung (SA) ، Schutzstaffel ، جوانان هیتلر ، نیروهای ملی سوسیالیست موتور ، و سایر سازمانهای حزبی با مجوز Reichszeugmeisterei شد.

لباس های مشکی
ss uniform

در سه ماهه سوم سال 1932 ، لباس تمام مشکی SS توسط اعضای SS کارل دیبیتچ (هنرمند) و والتر هک (طراح گرافیک) طراحی شد. شرکت هوگو باس یکی از شرکت هایی بود که این لباس های مشکی را برای SS تولید می کرد. تا سال 1938 ، این شرکت بر تولید لباس های ورماخت و بعداً لباس برای Waffen-SS متمرکز شد. هاینریش هیملر 1936 با لباس SS ، از نوع تولید شده توسط هوگو باس ، از اردوگاه کار اجباری داکائو دیدن کرد.

در طول جنگ جهانی دوم ، هوگو باس 140 کارگر اجباری را استخدام کرد که اکثر آن ها زن بودند. علاوه بر این کارگران ، 40 اسیر جنگی فرانسوی نیز برای مدت کوتاهی بین اکتبر 1940 تا آوریل 1941 در شرکت کار می کردند. به گفته مورخ آلمانی Henning Kober ، مدیران شرکت ناسیونال سوسیالیست های مشتاق بودند و همه از ستایشگران بزرگ آدولف هیتلر بودند.

باس به دلیل عضویت اولیه در حزب NS ، حمایت مالی از SS و لباس های تحویل داده شده به حزب کارگران ناسیونال سوسیالیست آلمان ، Boss هم “فعال” و هم “حامی و بهره مند از ناسیونال سوسیالیسم” محسوب می شد. در حکمی در سال 1946 ، از حق رأی ، توانایی اداره مشاغل محروم شد و با جریمه بسیار سنگین 100.000 DM (70.553 دلار آمریکا) روبرو شد. با این حال ، باس درخواست تجدید نظر کرد و سرانجام او به عنوان یک “پیرو” طبقه بندی شد ، که به این معنی بود که او به عنوان مروج فعال ناسیونال سوسیالیسم شناخته نمی شد.

تغییر مدیریت

او در سال 1948 درگذشت ، اما تجارت او زنده ماند. در سال 2011 ، این شرکت با صدور بیانیه ای از “پشیمانی عمیق برای کسانی که در کارخانه اداره شده توسط هوگو باس تحت حاکمیت ناسیونال سوسیالیست دچار صدمه یا سختی شدند”.

بعد از جنگ
کت و شلوار هوگو باس

در نتیجه ممنوعیت فعالیت Boss ، داماد او Eugen Holy مالکیت و اداره شرکت را بر عهده گرفت. در سال 1950 ، پس از یک دوره تهیه لباس کار ، این شرکت اولین سفارش خود را برای کت و شلوار مردانه دریافت کرد ، که منجر به افزایش 150 کارمند در پایان سال شد. تا سال 1960 ، این شرکت کت و شلوارهای آماده تولید می کرد. در سال 1969 ، یوجن بازنشسته شد و شرکت را به پسرانش یوچن و اووه واگذار کرد که توسعه بین المللی را آغاز کردند. در سال 1970 ، اولین کت و شلوارهای مارک دار Boss تولید شد و این برند در سال 1977 به یک علامت تجاری ثبت شده تبدیل شد. پس از آن ، ارتباط طولانی مدت شرکت با موتور اسپورت ، حمایت نیکی لائودا ، راننده فرمول یک ، و بعدا تیم مسابقه مک لارن آغاز شد.

اولین عطر
عطر هوگو باس

در سال 1984 ، اولین عطر مارک Boss ظاهر شد. این تغییر به شرکت کمک کرد تا رشد مورد نیاز برای ورود در بورس فرانکفورت را در سال بعد به دست آورد. این مارک اسپانسرینگ گلف را با برنهارد لانگر در سال 1986 و تنیس را با جام دیویس در سال 1987 آغاز کرد. در 1989 ، Boss اولین عینک آفتابی مجاز خود را عرضه کرد. بعداً در همان سال ، این شرکت توسط یک گروه ژاپنی خریداری شد.

پس از آنکه گروه نساجی Marzotto در سال 1991 77.5 درصد از سهام را به مبلغ 165،000،000 دلار به دست آورد ، مارک های هوگو و بالدسارینی در سال 1993 معرفی شدند. در سال 1995 ، این شرکت مجموعه کفش خود را راه اندازی کرد ، اولین مورد در محدوده محصولات چرمی که اکنون کاملاً توسعه یافته است در همه مارک های فرعی. به مشارکت با بنیاد سلیمان R. گوگنهایم در سال 1995 آغاز شد و منجر به دریافت جایزه هوگو باس شد ، یک کمک هزینه سالانه 100،000 دلاری در هنرهای مدرن که از سال 1996 ارائه می شود.

اکنون

در سال 2005 ، مارزوتو مارک های مد خود را به گروه مد والنتینو منتقل کرد ، که سپس به گروه سهام خصوصی پرمیرا فروخته شد. در مارس 2015 ، پرمیرا اعلام کرد قصد دارد 12 درصد سهام باقی مانده را بفروشد. از زمان خروج پرمیرا ، 91 درصد سهام در بورس فرانکفورت قرار گرفت و 2 درصد باقی مانده در اختیار این شرکت بود. 7 درصد سهام متعلق به خانواده مارزوتو است. هوگو باس حداقل 6102 نقطه فروش در 124 کشور دارد. هوگو باس مستقیماً مالک بیش از 364 مغازه ، 537 مغازه تک مارک است .

در سال 2010 ، این شرکت فروش 2،345،850،000 دلار و سود خالص 262،183،000 دلار داشت ، با حق امتیاز 42 درصد از کل سود خالص. در ژوئن 2013 ، جیسون وو مدیر هنری Boss Womenswear شد. در سال 2017 ، فروش هوگو باس در سه ماهه پایانی سال 7 درصد افزایش یافت.

محصولات

محصولات شرکت هوگو باس در مکان های مختلف تولید می شوند ، از جمله سایت های تولیدی خود شرکت در: متزینگن ، آلمان؛ مورووال ، ایتالیا ؛ رادوم ، لهستان ؛ ازمیر ، ترکیه ؛ و کلیولند ، ایالات متحده

هوگو باس برای فناوری برنامه اندازه گیری شده خود سرمایه گذاری کرده است و تقریباً از ماشین آلات برای تمام خیاط هایی استفاده می کند که به طور سنتی با دست ساخته می شوند.

هوگو باس برای تولید محصولات مارک هوگو باس با شرکت های مختلف موافقتنامه صدور مجوز دارد. این مجوزها شامل توافق با سامسونگ ، HTC و هواوی برای تولید تلفن های همراه است. شرکت نایک، برای تولید تجهیزات ورزشی ؛ C.W.F. Children Worldwide Fashion SAS برای تولید پوشاک بچه گانه ؛ Coty برای تولید عطر و مراقبت از پوست ؛ Movado برای تولید ساعت ؛ و Safilo برای تولید عینک آفتابی و عینک.

در سال 2020 ، هوگو باس اولین کت و شلوار مردانه گیاهی خود را با استفاده از تمام مواد غیر حیوانی ، رنگ و مواد شیمیایی ایجاد کرد.

فراز و نشیب ها

برند راسل
راسل برند

راسل برند ، کمدین و بازیگر انگلیسی ، توسط هوگو باس حمایت شد. در جوایز GQ ، پس از دریافت جایزه روی صحنه ، براند در مورد ارتباط نازی های هوگو باس صحبت کرد و راهپیمایی هیتلر را انجام داد. او بعداً از مراسم اخراج شد و بعداً عذرخواهی کرد.

دستمزد

در مارس 2010 ، هوگو باس توسط دنی گلوور بازیگر به دلیل برنامه های شرکت برای تعطیلی کارخانه در بروکلین ، اوهایو ، تحریم شد ، پس از آنکه 375 کارمند اتحادیه کارگران پیشنهاد گزارش هوگو باس مبنی بر کاهش دستمزد ساعتی 36 درصد کارگران از 13 دلار را رد کردند. او شرکت را تحریم کرد و پروژه را لغو کرد. برنامه های تمدید شده برای تعطیلی کارخانه در آوریل 2015 نیز شکست خورد.

سقوط آینه

در سپتامبر 2015 ، هوگو باس (انگلستان) در ارتباط با مرگ کودکی در ژوئن 2013 که 4 روز پس از صدمات کشنده سر در فروشگاه خود در بیستر ، آکسفوردشایر جان باخت ، 1.2 میلیون پوند جریمه شد. پسر چهار ساله در اثر سقوط آینه قاب فولادی به وزن 120 کیلوگرم (250 پوند) بر روی وی مجروح شده بود. به دادگاه تاج آکسفورد پیشتر گفته شده بود که “آینه بدون هیچ گونه مشکلی در حالت مستقل قرار گرفته است” و پزشکی قانونی گفته است که مرگ “تصادفی بود”.

پنبه ی ژین ژیانگ

در سال 2020 ، هوگو باس به NBC News گفت که از پنبه در منطقه ژین ژیانگ چین برای اجتناب از کار اجباری اویغور استفاده نکرده است. با این حال ، در سال 2021 ، زیرمجموعه چینی هوگو باس در حساب رسمی خود در سینا ویبو اعلام کرد که از پنبه آن منطقه استفاده می کردند و این کار را ادامه خواهند داد ، و افزود: “پنبه منگنه بلند ژین ژیانگ یکی از بهترین پنبه های جهان است. آن ها گفتند ما معتقدیم مواد اولیه با کیفیت بالا قطعاً ارزش خود را نشان می دهد. ما به خرید و حمایت از پنبه ژین ژیانگ ادامه می دهیم.

در سپتامبر 2021 ، مرکز اروپایی حقوق اساسی و حقوق بشر با شکایت از دادستان های آلمانی هوگو باس را متهم به همکاری و سوددهی از کار اجباری در ژین ژیانگ کرد.

این هم قسمت از تاریخچه ی برند هوگو باس بود که فراز و نشیب های آن را نشان می دهد. امیدوارم که از خواندن آن لذت برده باشید.

همیشه سالم و سربلند باشید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *