بازرگانی پوشاک امی, پوشاک استوک(نو), پوشاک اورجینال امی, پوشاک بچه گانه, پوشاک زنانه, پوشاک مردانه

نکست Next

برند نکست Next یک برند چند ملیتی فعال در زمینه ی تولید پوشاک است، این شرکت بیش تر از 150 سال پیش یعنی در سال 1864 در شهر توریستی لیدز انگلستان احداث شد. موسس آن جوزف هپ ورث بود که در آن زمان 30 سال داشت. هپ ورث در سال 1911 فوت کرد.

در حال حاضر دفتر مرکزی برند نکست Next در شهر اندربی انگلستان مستقر است. برند نکس حدودا 700 شعبه دارد که از این تعداد تقریبا 500 شعبه در داخل بریتانیا قرار دارند و حدودا 200 شعبه هم در اروپا و آسیا و البته خاور میانه مستقر هستند.

نکست Next بزرگترین خرده فروشی لباس در انگلستان است که در سال 2012 از برند بزرگ مارکس اند سپینسز سبقت گرفت که این برند یعنی برند مارکس اند سپینسر یک برند انگلستانی مشهور است که دفتر مرکزی آن در شهر لندن قرار دارد و در زمینه ی خرده فروشی لباس و مواد غذایی است و در سال 1884 تاسیس شده است. برند نکست در سال 2014 در لیست بورس انگلستان موسوم به London Stock Exchange قرار گرفت. و البته بعد ها در لیست 100 شرکت برتر بورسی از نظر مجله ی مالی بورس 100 یعنی FTSE قرار گرفت.

تاریخچه

برند  نکست

همانطور که خدمت تان عرض کردیم پایه گذار برند نکست جوزف هپ ورث بود که در سال 1864 به عنوان یک خیاط شروع به کار کرد و در ابتدا نام Joseph Hepworth & Son را برای کار خود انتخاب کرد.او در ابتدا جوزف با فردی به نام جیمز رودیس James Rhodes همکاری می کرد که البته این همکاری در سال 1872 پایان پذیرفت.
هپ ورث تک و تنها به سرعت شرکت نکست Next را گسترش داد تبدیل به یک پیشگام در توسعه ی فروشگاه های زنجیره ای بریتانیا شد. تا جایی که در سال 1884 یعنی در زمان تاسیس شرکت مارکس اند سپینسر 100 شعبه داشت.
سبک کار هپ ورث بیشتر در زمینه ی لباس های آماده بود. در سال 1963، هپ ورث، هاردی آمیز Hardy Amies  مشهور را به مجموعه ی خود اضافه کرد تا سبک کار لباس های آماده ی خود را توسط او احیا کند.

کندال و برند نکست

در سال 1981 هپ ورث، مجموعه ی خرده فروشی Kendall and Sons را با قیمت 1.75 میلیون یورو از کنگره ی ادغام کسبه ی انگلستان خریداری کرد. این موقعیت باعث شد که هپ ورث بیش از 600 مغازه در خیابان های اصلی بریتانیا داشته باشد.
هدف از این کار توسعه ی فروشگاه های کندال به عنوان فروشگاه لباس زنانه با ادغام آن با فروشگاه های زنجیره ای مردانه ی هپ ورث بود.

در آن زمان تیرینس کانران Terence Conran  طراح رئیس هیات مدیره ی شرکت هپ ورث بود، او جورج دیویس George Davies را برای کار در مجموعه ی کندال استخدام کرد. این در حالی بود که ایده های دیویس در همان اوایل منجر به تغییر مجموعه ی کندال و ایجاد زنجیره ای جدید به نام برند نکست Next شد. اولین فروشگاه برند نکست در 12 فوریه ی سال 1982 تاسیس شد. این پروسه با تغییر کامل مجموعه ی کندال در سال 1983 تکمیل شد.

مدیر اجرایی

با انتصاب مدیر اجرایی در سال 1984، دیویس 50 مجموعه فروشگاه هپ ورث را با توسعه ی خط کاری مردانه، به نکست Next تبدیل کرد. این موضوع باعث گسترش قسمت های کوچک فروشگاهی در زمینه ش فروش لباس های زنانه و مردانه شد.

این امر با معرفی فضای داخلی فروشگاه های نکست که به “مناطق مناسب جمعیتی” قلمداد می شوند ، اضافه شد. در سال 1986 دیویس دفتر مرکزی گروه را از لیدز به لیسیستر منتقل کرد تا به کارخانه ی تولید لباس نزدیکتر باشد و نام شرکت به نکست پی ال اس Next plc تغییر کرد.

در سال 1987 گروه فروشگاه های انگلیسی ترکیبی و کاتالوگ شرکت گراتان را خریداری کرد. همچنین در آن سال شرکت نکست ابتدا اقدام به معرفی قسمت بچه گانه ی نکست Next کرد و سپس کتاب راهنمای نکست را معرفی کرد.

در سال 1988 شرکت نکست که بعد از هفت سال به طور وحشتناکی توسعه یافته بود ولی برخی از فروشگاه های نکست به اندازه ی کافی هزینه برای پرداخت اجاره بها نداشتند. دیویس اخراج شد و قیمت سهام شرکت سقوط کرد. دیوید جونز که این بار او رئیس شده بود، دیویس را به خودخواهی متهم کرد که منجر به رسیدن نکست Next به مرز ورشکستگی شد.

در اکتبرهمان سال مجموعه ی نکست اقدام به فروش 433 فروشگاه جواهرآلات خود در انگلستان کرد، که در عمل زیر نظر برندهای Salisburys and Zales به فروش می رسید، که به ازای 232 میلیون دلار این مجموعه فروشگاه ها را به Ratners Group فروخت.

شرکت نکست Next در سال 2008 برند جوان پسندانه ی لیپسی Lipsy را خریداری کرد. در پاییز 2009 شرکت نکست یک فهرست آنلاین از لباس ها، کفش ها و جواهرآلات را در قسمت های زنانه، مردانه و بچه گانه به ایالات متحده فرستاد.

بخش های عملیاتی شرکت نکست

نکست Next سه قسمت کاری اصلی دارد: بخش خرده فروشی که شامل بیش از 55 شعبه در سراسر انگلستان می شود، کتاب راهنمای نکست که یک فهرست خانگی و وب سایت برای خرید است که بیش از 3 میلیون مشتری فعال دارد و البته قسمت نکست اینترنشنال با بیش از 180 فروشگاه بین المللی. از دیگر بخش های شرکت نکست میتوان به بخش تامین منابع این شرکت اشاره کرد که مسئولیت خرید محصولات برندهای دیگر را به عهده دارد مانند Lipsy را که خودشان کارها را طراح می کنند و می فروشند.

لوگوی نکست

تا سال 1991 برند نکست Next از لوگویی با نوشته ی حروف کوچک سیاه در یک زمینه ی سفید استفاده می کرد، بعد ها این لوگو با حروف بزرگ جیگزین شد که با زمینه ای سیاه با حروفی سفید نوشته می شد. در سال 2007 لوگوی جدید نکست به همان حالت قدیمی خود برگردانده شد.

معمولا تاریخ این شرکت را 1982 در نظر می گیرند یعنی همان سال که نام نکست برای این شرکت انتخاب شد و جایگزین اسم برند کندال شد. در سال 2007 به مناسبت 25 مین سالگرد این شرکت اولین تبلیغات تلویزیونی خود را ارائه کرد.

برند نکست Next بیشتر در زمینه ی تولید لباس های مجلسی کار میکند و در بخش های مردانه، زنانه و بچه گانه فعالیت دارد و همان طور که گفته شد علاوه بر عرضه ی لباس در زمینه ی تولید کفش و همچنین لباس های ورزشی و لباس زیر نیز فعال است. البته اگه به وبسایت این شرکت با آدرس www.next.co.uk سر بزنید مشاهده میکنید که کارهایی از جمله لیوان های زیبا، شمع، گل و دیگر کارهای تزئینی هم در این سایت قرار داده شده است.

این شرکت در سال 2020 حدود 45 هزار کارمند در انگلستان، اروپا، آسیا و خاور میانه داشته است. شرکت نکست Next هم اکنون تحت نظارت مایکل رونی آمریکایی است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *