بازرگانی پوشاک امی, پوشاک استوک(نو), پوشاک اورجینال امی, پوشاک بچه گانه, پوشاک زنانه, پوشاک مردانه

نحوه ست نمودن پولوشرت

نحوه ست نمودن پولوشرت

نحوه ست نمودن پولوشرت با سایر لباس ها قطعا در خاص بودن استایل آقایان موثر خواهد بود. اینکه چگونه پولوشرت بپوشیم چندان پیچیده نیست ولی اگر اصول ست نمودن این تیشرت یقه دار با سایر لباس ها را رعایت کنیم به احتمال زیاد استایل مرتب تر و شیک تری خواهید داشت. با وبلاگ بازرگانی پوشاک عمده امی همراه باشید در ادامه پیرامون این موضوع صحبت خواهیم کرد.

چطور می توانیم بهترین و اصولی ترین استایل را با پولوشرت ایجاد کنیم؟

پولوشرت یکی از آیتم های اصلی استایل های تابستانی مردانه محسوب می شود. این تیشرت یقه دار علاوه بر راحتی، دارای زیبایی در ظاهر می باشد، به همین خاطر از محبوبیت زیادی در میان استایل های آقایان علی الخصوص جوانان برخوردار است. ست نمودن پولوشرت با سایر لباس‌ها کار چندان مشکلی نیست ولی اگر به اصول ست کردن این لباس با سایر لباس توجه کنید قطعاً استایل شما زیباتر و شیک تر خواهد بود.

قابلیت ست شدن با سایر لباس ها

پولوشرت به عنوان یک لباس‌ ساده هیچگاه از مد نمی‌افتد و همچنین به عنوان یک جایگزین سنتی برای تیشرت این قابلیت را دارد که در  استایل های رسمی و غیررسمی مورد استفاده قرار گیرد. البته این لباس دارای یقه‌ خاص، دکمه‌ها و پارچه‌ قابل تنفس است و به همین خاطر می توانید در همه‌ موقعیت‌ها و در دماهای بالا یا پایین این لباس را بپوشید.

یکی از ویژگی‌های بارز پولوشرت قابلیت ست شدن با انواع شلوار، کمربند و کفش است. وقتی میخواهید پولوشرت را در استایل خود به کار ببرید بهتر است به جنس شلوار و کمربند توجه کنید. به طور مثال اگر می خواهید پولوشرت را با شلوار جین ست کنید بهتر است پولوشرت را روی شلوار قرار دهید. همچنین شما با پولوشرت می‌توانید استایل مختلفی از قبیل استایل اسپرت، کلاسیک و استایل نیمه رسمی را رقم بزنید. بنابراین بهتر است که آقایان حداقل یک یا دو تیشرت یقه دار در کمد لباس خود داشته باشند.

سایز مناسب انتخاب کنید

توجه داشته باشید پولوشرتی که میپوشید نباید زیاد تنگ یا زیاد گشاد باشد چون پولوشرت با اندازه مناسب شکل و فرم بدن شما را به طور معمول نشان می دهد و اندام تان را در مرکز توجه قرار نمی دهد.

یقه پولوشرت را باز نکنید

در زمان گذشته وقتی بازیکنان چوگان از پولوشرت به عنوان لباس رسمی ورزش استفاده می کردند برای جلوگیری از آفتاب سوختگی یقه پولوشرت را باز می‌کردند تا از آفتاب سوختگی گردن جلوگیری کنند اما امروز دیگر نیازی به این کار نیست و باز کردن یقه پولوشرت فقط استایل شما را به هم می ریزد.

عدم پوشیدن لباس هایی با لوگو های بزرگ

پیشنهاد می کنیم از پوشیدن لباس هایی که داری لوگو های بزرگ و در معرض دید هستند خودداری کنید. برخی از کمپانی ها هدفشان از قرار دادن آرم های بزرگ بر روی لباس ها صرفا تبلیغات است بنابراین پیشنهاد می کنیم از پولوشرت هایی استفاده کنید که دارای لوگوی کوچکی هستند. همچنین می توانید از پولوشرت هایی استفاده کنید که دارای لوگو نیستند.

از کت یا جلیقه استفاده نکنید

اگر پولوشرت جز لباس های محبوب تابستانی شما محسوب می شود به طوری که در اغلب استایل هایتان مورد استفاده قرار می گیرد پس پیشنهاد می کنیم که از ست نمودن پولوشرت با کت یا جلیقه خودداری کنید. بهتر است در زیر کت یا جلیقه پیراهن یقه دار بپوشید.

نحوه ست نمودن پولوشرت با کمربند و شلوار

بسیاری فکر می‌کنند که پولوشرت همچون تیشرت نباید داخل شلوار قرار بگیرد توجه داشته باشید که شما می توانید با انتخاب یک شلوار و کمربند مناسب پولوشرت را داخل شلوار قرار دهید و برای خود یک استایل جذاب و شیک بسازید.

تفاوت تیشرت با پولوشرت

تنها تفاوت تیشرت با پولوشرت این است که پولوشرت دارای یقه و دکمه هایی روی یقه است با این وجود سبک و استایل پولوشرت با تیشرت کاملا متفاوت است به این صورت که تیشرت دارای یقه گرد و یک استایل کاملاً اسپورت است به طوری که اگر شما در استایل خود از تیشرت های جذب نیز استفاده کنید مشکلی در سبک پوشش شما به وجود نمی آید، اما پوشیدن پولوشرت های جذب نه تنها زیبایی به استایل شما نمی دهد بلکه استایل شما را نازیبا جلوه می دهد. همچنین باید از پوشیدن پولوشرت های گشاد صرفنظر کنید. در مجموع بهتر است پولوشرت های خود را کمی آزاد انتخاب کنید.

زیر پولوشرت لباس دیگری نپوشید

پولوشرت ها پوشش بسیار مناسبی برای آقایان محسوب می‌شوند به طوری که با پوشیدن آنها نیازی به استفاده از زیرپوش نیست اما اگر عادت به پوشیدن زیرپوش دارید بهتر است از زیر پوش هایی استفاده کنید که قد آستین و قد زیرپوش از قد آستین و قد پولوشرت بلندتر نباشد.

دکمه های پولوشرت را باز نکنید

اگر تمایل دارید که دکمه های پولوشرت را باز کنید پیشنهاد می کنیم که یک دکمه را باز بگذارید و مابقی را ببندید چون باز ماندن تمام دکمه ها حالت یقه پولوشرت را به هم می ریزد و حالت شلخته و نامنظم به استایل شما می دهد.

هنگام خرید این تیشرت یقه دار بهتر است به جنس، قیمت و دوخت آن توجه کنید. جنس و دوخت پارچه در نحوه ست نمودن پولوشرت با سایر لباس ها تاثیرگذار است. دوخت تمیز و مرتب باعث می شود که لباس از یک تنخور زیبا و شیک برخوردار باشد همچنین قیمت پولوشرت از جمله فاکتوهایی است که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید. جنس و مرغوبیت پارچه پولوشرت قطعاً در ماندگاری و دوام آن موثر خواهد بود.

جنس پولوشرت

در حال حاضر پولوشرت‌ها در جنس‌های مختلف به بازار عرضه شده اند به این صورت که این لباس محبوب و دوست داشتنی از الیاف طبیعی تا الیاف مصنوعی تولید می‌شود.

الیاف مصنوعی اغلب برای پولوشرت‌های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد، البته پولوشرت هایی از جنس ابریشم و ترکیب‌های دارای ابریشم هم وجود دارند اما انتخاب آن‌ها توصیه نمی‌شوند چون تعریق را نشان می‌دهند و همچنین با خیس شدن رنگشان را از دست می‌دهند.

همچنین پلی‌استر یا ترکیب نخ پنبه و پلی‌استر عمر و دوام پولوشرت را افزایش می‌دهند اما توجه داشته باشید که جنس پلی استر قابلیت تنفس کمتری دارد به طوری که با کم ترین تعریق پولوشرت بو می‌گیرد.

پولوشرت های ورزشی

پولوشرت‌های ورزشی همانطور که از نامشان پیداست اغلب توسط ورزشکاران مورد استفاده قرار می گیرند. البته این نوع پولوشرت‌ها  بوی بد تعریق را کاهش داده و همچنین در برابر اشعه‌ ماوراء بنفش محافظت ایجاد می‌کنند. برای تولید پولوشرت های ورزشی اغلب از الیاف مصنوعی سبک یا ترکیبی از آن‌ها استفاده می شود. توجه داشته باشید که این پولوشرت‌ها فقط در زمین ورزش یا هنگام تمرین کردن کاربرد دارند.

عدم استفاده از پولوشرت های پلی استری

از جمله ویژگی های بارز و ممتاز پولوشرت‌های پلی‌استر می توانیم به عدم چروک پذیری و مقاوم بودن در برابر لکه ها اشاره کنیم البته پولوشرت های پلی استری قابلیت تنفس کمی دارند و این یعنی تعریق بسیار زیادی را ایجاد می‌کنند به همین خاطر استفاد از آن‌ها توصیه نمی‌شود.

پولوشرت هایی از جنس کتان

طی سال های گذشته، کتان در بین لباس‌های بافتنی نخی محبوبیت بسیاری پیدا کرده است به طوری که پولوشرت‌های کتان هم به بازار پوشاک عرضه شده‌اند. از جمله ویژگی های کتان نسبت به نخ پنبه می توانیم به زبر و سفت‌ بودن کتان و چروک پذیری آن اشاره کنیم.

پولوشرت هایی از جنس ابریشم

ابریشم دارای ویژگی هایی همچون سبک و براق بودن است و در ظاهر یک گزینه عالی برای تهیه پولوشرت به نظر می‌رسد اما باید بدانید که ابریشم خالص پارچه‌ خوبی برای تهیه پولوشرت نیست چون در اثر گرما و رطوبت دچار رنگ پریدگی می‌شود.

البته می‌توان از پولوشرت‌هایی که جنس آن‌ها ترکیبی از ابریشم و نخ پنبه یا ابریشم و کتان است، استفاده کرد اما استفاده از پولوشرتی که از ابریشم خالص باشد به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

پولوشرت ژرسه

پارچه ژرسه بسیار نرم و صاف است و در بافت این نوع پارچه یک حالت کشیدگی وجود دارد به عبارت دیگر این نوع پارچه بسیار شبیه پارچه هایی است که برای تهیه تیشرت مورد استفاده قرار می گیرند.

ویژگی های پولوشرت ژرسه

لبه‌ آستین‌های پولوشرت ژرسه ساده هستند. همچنین این نوع پولوشرت بسیار خنک است و برای فصل تابستان انتخاب مناسبی محسوب می شود. با این وجود پولوشرت های ژرسه دوام کمتری دارند و تعریق را به خود جذب و نشان می‌دهند. در مجموع سبک بودن و راحتی پولوشرت های ژرسه آن را برای موقعیت‌های غیررسمی مناسب ساخته است.

پولوشرت های از جنس نخ پنبه خالص

پولوشرت‌های نخ پنبه از قابلیت جذب رطوبت برخوردار هستند همچنین پارچه نخ پنبه تنفس پذیر است و از دوام خوبی برخوردار است به همین خاطر پولوشرت های نخ پنبه خالص جزو رایج‌ترین مدل پولوشرت محسوب می شوند. البته توجه داشته باشید که همه‌ پارچه‌های نخ پنبه مانند هم نیستند به این صورت که پولوشرت‌هایی که از جنس نخ پنبه‌ ارزان‌تر تهیه شده اند پس از چند بار شست‌و‌شو دچار رنگ‌پریدگی می‌شوند.

پولوشرت های از پارچه پیکه

پیکه پارچه‌ اصلی پولوشرت است و روی سطح آن الگوی بافت وجود دارد. البته این نوع پارچه کمی سنگین است اما روزنه‌هایی که در بافت پارچه وجود دارد باعث تنفس پذیری و عبور جریان هوا می شود و همین موضوع مانع نشان دادن تعریق روی پارچه می شود.

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *