بازرگانی پوشاک امی, پوشاک استوک(نو), پوشاک اورجینال امی, پوشاک بچه گانه, پوشاک زنانه, پوشاک مردانه

مزایای برچسب های مراقبت از پوشاک

برچسب های مراقبت یا کدهای مراقبتی انواع مختلفی دارند که در هنگام تولید پوشاک به آنها متصل می شود؟ آیا وجود این برچسب های مراقبتی ضروری است؟ برچسب های مراقبتی شامل محتوایی هستند که افراد ضمن شستشو یا اتو نمودن لباس ها باید آنها را لحاظ نمایند. دستورالعمل هایی که شامل نحوه شستشوی لباس ها، نوع مواد شوینده مورد استفاده، میزان دمای آب، استفاده از خشک کن و نحوه اتو نمودن لباس ها می شود.

برخی از افراد در هنگام شستشو یا اتو نمودن لباس ها به برچسب ها توجهی نمی کنند به طوری که بعد از شستشوی لباس متوجه تغییراتی همچون تغییر رنگ و تغییر سایز لباس می شوند. بنابراین افراد با رعایت دستورالعملهای مراقبتی موجود بر روی برچسب های لباس بر دوام و ماندگاری لباس می افزایند و به این صورت می توانند مدت زمان بیشتری از لباس ها استفاده نمایند. با این مقاله همراه باشید در ادامه پیرامون مزایای برچسب های مراقبتی لباس توضیحاتی ارائه می گردد.

قبل از اینکه در مورد برچسب های مراقبتی موجود بر روی لباس ها به توضیحاتی بپردازیم در مورد انواع لیبل و فواید آنها و ضرورت وجود آنها بر روی لباس ها توضیحاتی ارائه می گردد.

دسته بندی لیبل ها

لیبل برند:

در هنگام خرید لباس به لیبل رویه داخلی یقه لباس توجه نمایید. این لیبل بر روی آن لوگوی برند درج می شود و به نوعی معرف کمپانی تولیدکننده می باشد. این برچسب نقش مهمی در معرفی کیفیت و نوع محصول دارد.

لیبل سایز لباس:

وجود برچسب های اندازه بر روی انواع البسه باعث شده است تا مشتریان به راحتی بتوانند لباس مناسب اندازه خود را انتخاب و خریداری نمایند، همچنین فروشندگان نیز از طریق برچسب های اندازه به دسته بندی انواع البسه می پردازند و به این صورت لباسی بر مبنای سایز خریدار به او ارائه می دهند.

برچسب های مراقبتی:

برچسب های مراقبتی در مورد لباس های گران قیمت بسیار کاربردی تر و ضروری تر به نظر می رسند. این قبیل برچسب ها معمولا در داخل لباس و در کنار درز جانبی قرار دارند. برندهای معروف در طراحی و تولید انواع لباس به نیاز مصرف کننده توجه دارند و ضمنا با درج لیبل های مراقبتی بر روی لباس ها به نوعی هم برای محصولات خود و هم برای انتخاب و خرید مشتری ارزش قائل هستند.

لباس ها از نظر جنس پارچه، بافت، طرح و رنگ متفاوت هستند و همین ویژگی ها ایجاب می کند که نحوه شستشو، خشک کردن و اتو کردن لباس ها با هم متفاوت باشد. به عنوان مثال برخی از پارچه ها قابلیت شستشو با ماشین لباسشویی را ندارند. این موضوع به جنس پارچه ها و مواد اولیه آنها برمی گردد. به عنوان مثال کتان پارچه ای است که قابلیت شستشو با ماشین لباسشویی را دارد.

لیبل یا برچسب تولیدکننده:

هر کدام از تولیدکننده های لباس محصولی متفاوت با کیفیت و ویژگی های مختلف ارائه می دهند بنابراین مشتریان با وجود برچسب تولیدکننده به نوع برند و کمپانی آن پی می برند.

یک مصرف کننده آگاه می تواند نحوه مراقبت از لباس های خود را با توجه به دستورالعمل های موجود بر روی لیبل لباس ها انجام دهد به این صورت هم عمر و دوام لباس ها بیشتر می شود و هم از هدر رفت مبلغ زیادی پول برای خرید مداوم البسه جلوگیری می کند. به عبارت دیگر، مراقبت از لباس ها یکی از اصول شیک پوشی محسوب می شود.

راهنمای شستشوی لباس

راهنمای شستشوی لباس مواردی همچون حداکثر دما برای شستشوی لباس، دمای ملایم و تنظیمات شستشوی ملایم ماشین لباسشویی برای شستن لباس ها و کمترین دمای ممکن را شامل می شود. به عنوان مثال توصیه می شود که لباس هایی با الیاف پشمی را به صورت دستی و در دمای زیر 40 درجه بشویید در حالی که برای شستن الیاف مصنوعی دمای ملایم و معمولا بین 30 تا 50 درجه پیشنهاد می شود.

بعد از شستشوی لباس ها نوبت به خشک کردن آن ها می رسد. مرحله خشک کردن لباس همچون مرحله شستشو مهم و حائز اهمیت می باشد. اگر نسبت به نحوه خشک کردن پارچه ها و لباس های مختلف بی تفاوت باشیم قطعا بعد از مدت با تغییر بافت و رنگ لباس روبه رو خواهید شد. بسیاری از لباس ها این قابلیت را دارند که در هوای آزاد یا خشک کن ماشین لباسشویی خشک شوند در حالی که برخی برای خشک کردن نیاز به خشک کن دارند. همچنین بافت برخی از لباس ها با آویزان نمون شل و وارفته می شود به طوری که بعد از مدتی فرم و شکل اولیه لباس کاملا تغییر می کند و علاقمند به پوشیدن آن نخواهید بود.

اتو کردن لباس ها هم شرایط خاص خود را دارد به عنوان مثال برخی از لباس ها نیاز به اتوکشی ندارند چون بعد از شستشو دچار چین و چروک نمی شوند در حالی که در مورد برخی از لباس ها باید با کمترین دمای ممکن اتوکشی صورت گیرد. همچنین برخی از لباس ها این قابلیت را دارند که با بالاترین دمای اتو، اتوکشی صورت گیرد در حالی که برخی از لباس ها را هرگز نباید اتو کنید.

در مجموع باید بگوییم که همه لباس ها مانند هم نیستند بلکه از نظر پارچه، نوع دوخت و طرح با هم متفاوت هستند. بنابراین نمی توانید از همه لباس ها به یک شیوه مراقبت نمایید و یک روش شستشو و اتوکشی را برای همه لحاظ نمایید. لازم به ذکر است که برچسب های موجود بر روی لباس ها بین المللی هستند و در اقصی نقاط مختلف جهان دارای یک معنی می باشند.

در ادامه مقاله به توضیحاتی پیرامون چند علامت موجود بر روی برچسب های لباس می پردازیم. یکی از رایج ترین علامت ها شکل تشت آب است که همین علامت بیانگر نحوه شستشو می باشد.

 

 

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *