بازرگانی پوشاک امی, پوشاک استوک(نو), پوشاک اورجینال امی, پوشاک بچه گانه, پوشاک زنانه, پوشاک مردانه

لباس مناسب کودک

لباس مناسب کودک برای هر فصل؛ در تابستان گرم، در زمستان سرد با سر زدن به فروشگاه های لباس می توانید تعداد زیادی لباس مناسب برای کودک دلبندتان تهیه نمایید.

نحوه لباس پوشیدن کودک

در اکثر مواقع کودک تایمی از روز را در مهدکودک به سر می برد و همچنین گاهی برای گردش روزانه او را به تفریح می برید ولی به نظر می رسد او با لباس هایی که به تن دارد، احساس راحتی نمی کند. لباس مناسب برای کودک موضوعی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. لباس کودک باید به گونه ای باشد که وی در هر شرایط آب و هوایی احساس راحتی کند.

دانستن اینکه کودک چه موقع عرق می کند یا خیلی سردش است دشوار است. با این حال با یک روش ساده می توانید بفهمید که بدن کودک شما در حال حاضر بیش از حدگرم است یا نه؟  دست خود را روی گردن کودک بگذارید و اگر احساس کردید که قسمت گردن کاملا خشک است نشان دهنده مناسب بودن لباس کودک می باشد ولی اگر گردن کودک در نتیجه عرق کردن مرطوب باشد نشان دهنده این است که کودک بیش از حد گرمش شده و لباس مناسب وی نمی باشد. لباس کودک نقش مهمی در تضمین اینکه کودک شما احساس راحتی در تمام شرایط آب و هوایی داشته باشد را بازی می کند.

چند نکته و ترفند که با استفاده از آن ها می توانید لباس مناسب را برای کودک انتخاب کنید.

1-لباسی متناسب با آب و هوا انتخاب کنید. اینکه وضعیت هوا چطور است، گرم است یاسرد؟ امروز قصد داری چگونه روز خود را با کودک دلبندت سپری کنی؟ آیا قرار است که زمان زیادی را در بیرون از منزل سپری کنید؟

انتخاب لباس مناسب اولین قدم است.

2-قبل از لباس پوشاندن به تن کودک، بهتر است که پوشک او را عوض کنید. زیرا کودک فقط در یک پوشک تازه احساس راحتی خواهد کرد. کدام نوزاد یا کودکی می خواهد با پوشک کثیف، لباس های تازه به تن کند.

3-هنگام لباس پوشیدن کودک خود را نوازش کنید. مجاورت از این جهت مهم است که کودک احساس راحتی و امنیت می کند. با کودک تماس چشمی برقرار کنید و به وی لبخند بزنید.

4-کودک عزیزت را با آرامش و حوصله فراوان بپوشان. حرکات عصبانی کودک شما را نگران می کند زیرا باعث استرس او می شود. سعی کنید با کمترین حرکت هنگام لباس پوشیدن، از این کار جلوگیری کنید.

5-صرفنظر از اینکه شما پوشک کودک را عوض می کنید یا کودک خود را لباس می پوشانید، هرگز کودک را از دید خود دور نکنید. این تنها راهی است که می توانید از کودک محافظت کرده و شرایط ایمن را برای وی فراهم نمایید. زیرا فقط یک لحظه کوتاه که کودک شما تحت نظر نیست برای یک حادثه کافی است.

لباس مناسب برای هر فصل

لباس ها در جنس، طرح و رنگ های مختلف وجود دارند. همیشه یافتن لباس مناسب بلافاصله صورت نمی گیرد با این حال اگر به چند معیار توجه کنید، می توانید انتخاب ها را محدود کرده و لباس های مناسب کودک خود را به راحتی پیدا کنید. مهمترین فاکتور، جنس لباس است. باید لباس نرم و باکیفیت باشد، زیرا پوست کودک حساسیت ویژه ای دارد. اطمینان حاصل کنید که لباس های کودک شما اجازه آزادی حرکت را به وی می دهند، حتی اگر مهارت های حرکتی کودک شما هنوز به خوبی رشد نکرده باشد، ولی او دوست دارد که حرکت کند.

لباسی انتخاب کنید که پوشیدن آن آسان باشد.

تیشرت یا ژاکت هایی که باید روی سر کودک خود بکشید، اغلب برای نوزادان ناراحت کننده است. اطمینان حاصل کنید که پیراهن و ژاکت ها از یقه بزرگی برخوردار هستند. برخی از پیراهن ها دارای دکمه هستند که پوشیدن آنها را بسیار آسان می کند، شما باید از انتخاب شلوار جین و بلوز برای کودک اجتناب کنید. این لباس ها مخصوص نوزادان نیست زیرا اغلب ناراحت کننده هستند و آزادی حرکت را به شدت محدود می کنند. از طرف دیگر، لباس هایی که برای کودک شما مناسب هستند به شرح زیر می باشند: رامپر، تیشرت و پیراهن هایی با گردن گشاد و شلوار راحت و کش دار.

لباس مناسب کودک در تابستان

لباس های نازک یکی از گزینه های مناسب برای گرمان تابستان به شمار می روند. آنها از پارچه های سبک و در مدل های آستین کوتاه و همچنین شورت مانند ساخته شده اند. لباس های ساخته شده از پنبه بهترین است زیرا قابلیت تنفس دارند. هنگام لباس پوشیدن اطمینان حاصل کنید که از  پوست حساس کودک به خوبی در برابر اشعه خورشید محافظت شده است تا کودک دچار آسیب سوختگی نشود. در تابستان پوشش سر مهم است. لباس را با یک کلاه سبک کامل کنید تا سر در برابر آفتاب محافظت شود.

در زمستان با لباس مناسب، کودک خود را بپوشانید

لباس های زمستانی باید گرم، ضد آب، اما راحت و نرم باشند تا کودک بدون تعریق احساس راحتی کند. اطمینان حاصل کنید که لباس ها خیلی تنگ نیستند و کودک آزادی کافی برای حرکت دارد. اگر بدن کودک بیش از حد گرم شود می توانید یک لایه از لباس ها را از تن وی بیرون بیاورید.

سویشرت کودکانه، مناسب برای هر سلیقه ای

انتخاب گسترده ای از سویشرت های کودکانه زیبا برای پسران و دختران وجود دارد که تنها صورتی و آبی روشن نیستند. پارچه های رنگارنگ با نقش و نگارهای کودکانه و شخصیت های کارتونی می توانند در تن کودک نازنین شما  خودنمایی کنند.

ژاکت بخرید

در هنگام انتخاب ژاکت به دنبال پارچه ای باشید که عاری از مواد بدون آلاینده باشد تا مطمئن شوید که سلامت کودک شما به خطر نیفتد. پیشنهاد ما ژاکت های لوپیلو می باشد چون از پنبه ارگانیک خالص ساخته شده اند و کاملا از پوست کودک شما محافظت می نماید.

برای انتخاب ژاکت های کودک برای زمستان بهتر است که ژاکت هایی را خریداری کنید که از پشم گوسفند ساخته شده اند و اما در تابستان کودک می تواند از ژاکت هایی استفاده کند که از مواد سبک همچون پنبه یا مخمل ساخته شده اند.

با ژاکت های لوپیلو، پوشاندن کودک برای هر شرایط آب و هوایی کار سختی نیست. ژاکت های بافتنی برای مناسبت ها و دورهمی های خانوادگی کاملا زیبا به نظر می رسند و همچنین ژاکت های پشمی برای فصل پاییز  گزینه مناسبی به شمار می روند. ژاکت ها علی الخصوص از نوع بافتنی، به عنوان لباس های متنوع و کاربردی کودک مورد استفاده قرار می گیرند.

لباس مناسب برای بهار

در بهار روزهای خنک و روزهای گرم وجود دارند. در این فصل به صورت چند لایه به کودک لباس بپوشانید.لباس های سبک، جوراب شلواری، پیراهن نازک، ژاکت کش باف پشمی و کلاه می توانند جزو لباس های مناسب بهار محسوب شوند.

لباس باکیفیت

اگر می خواهید کودک خود را به درستی بپوشانید باید به جنس الیاف و پارچه توجه کنید. هنگام خرید لباس کودک، کیفیت، جنس پارچه و مهمتر از همه اندازه مناسب مهم است.

خرید لباس کودک در اندازه های مناسب

خرید لباس کودک در اندازه های مناسب دغدغه ای است که قبل از به دنیا آمدن نوزادتان با آن روبه رو هستید. کودک شما در شرف به دنیا آمدن است و مطمئن نیستید که نوزادتان به کدام یک نیاز دارد؟ یا حتی در بعضی از مواقع دوست دارید پدر و مادر جدید را با هدیه ای برای تولد نوزادشان شاد کنید؟  اغلب انتخاب لباسی با اندازه مناسب آسان نیست.

همچنین…

سن و طول بدن کودک بسیار مهم است. بیشتر اندازه های کودک براساس طول بدن اندازه گیری شده در سانتی متر است. به عنوان مثال، اندازه 62 سانتی متر را روی برچسب مشاهده خواهید کرد. این بدان معناست که این لباس معمولا برای نوزادان طول 57 تا 62 سانتی متر مناسب است. برای پوشش سر معمولا دور سر در سانتی متر تعیین کننده است.

اما ممکن است این برچسب دارای مشخصات سنی از جمله صفر تا سه ماهگی باشد، سپس می توانید فرض کنید که این لباس متناسب با بیشتر نوزادان این سن باشد. اندازه های کودک براساس سن به طور کلی می تواند جهت گیری خوبی ایجاد کند باید توجه داشت که نوزادان با سرعت های مختلف رشد می کنند.

یک راهنمای خوب: نمودار اندازه کودک

اگر می خواهید لباس کودک بخرید، نمودار اندازه بهترین راهنما است. در بیشتر موارد سه مورد وجود دارد. اولین مورد سن کودک را نشان می دهد، اندازه لباس معمولا به ماه های زندگی اشاره دارد. دومین مورد از لیست طول بدن منظمی است که نوزادان در این سن به طور متوسط دارند. مورد سوم اندازه لباس مناسب را به شما می دهد. در جدول اندازه نوزادان اغلب بین دختران و پسران تمایز قائل می شوند، زیرا اندازه متوسط براساس سن نیز به جنسیت بستگی دارد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *