بازرگانی پوشاک امی, پوشاک استوک(نو), پوشاک اورجینال امی, پوشاک بچه گانه, پوشاک زنانه, پوشاک مردانه

لباس مناسب بارداری

لباس مناسب بارداری یک ضرورت است، همانطور که یک زن باردار به رشد جنین و سلامت وی اهمیت می دهد باید سلامت جسم و روح خود را نیز در اولویت قرار دهد و در این میان استفاده از لباس های مناسب بارداری باعث آرامش و احساس راحتی در زن باردار می شود.

تغییرات در دوران بارداری

در دوران بارداری بدن تغییر می کند و تغییرات هورمونی باعث حساس شدن بدن و در نتیجه ایجاد حساسیت و واکنش حتی نسبت به پوشاک مورد استفاده می شود. لباس های تنگ باعث ناراحتی زن باردار می شود. به عبارتی با تغییرات بدن نحوه لباس پوشیدن نیز باید تغییر کند.

لباس هایی با استایل شیک

بارداری باعث می شود که با گذشت هر ماه از رشد جنین، بدن رشد نماید و همین موضوع مانع استفاده از لباس های مورد علاقه داخل کمدتان می شود. لباس هایی که در استایل های شیک شما را همراهی کرده اند و در فصول مختلف شما را از سرما و گرما محافظت نموده اند.

صنعت پوشاک و عرضه انواع لباس بارداری

صنعت مد و پوشاک در زمینه طراحی و عرضه انواع لباس بارداری دست به کار شده است. بنابراین لباس بارداری بسته به موقعیت های مختلف و در طرح های متنوع موجود می باشد. لباس هایی که با پوشیدن آنها، یک زن هنوز می تواند از استایل مناسب و زیبایی برخوردار باشد. از لباس بارداری مجلسی و اسپرت کرفته تا تیشرت های تمام کش و سارافون های بارداری از جمله مدل هایی  هستند که که یک خانم باردار با پوشیدن آنها همچون گذشته شیک و برازنده به نظر می رسد.

جنس لباس های دوران بارداری

لباس های نخی یکی از مناسب ترین البسه دوران بارداری محسوب می شوند البته در صورتی که گشاد و سبک باشند و همچنین قابلیت تنفس داشته باشند. جذب عرق و خنک نگه داشتن بدن توسط پارچه های نخی باعث می شود که یکی از لباس های محبوب دوران بارداری محسوب شود.

پارچه هایی با الیاف مصنوعی همچون الاستین را از لیست لباس های مورد استفاده حذف کنید. در فصل زمستان لباس های پشمی، جوراب و دستکش را جزو البسه مورد نیاز خود قرار دهید. و برای گرمای تابستان پوشیدن لباس های نخی گشاد و سبک باید جزو ضرورت ها محسوب شود.

انواع لباس بارداری

شلوار حاملگی

شلوار حاملگی باید راحت باشد تا آزادی حرکت را از خانم باردار نگیرد و همچنین روی شکم و جنین فشار اضافه وارد نکند. استفاده از شلوارهای حاملگی که در ناحیه کمر حالت کشی داشته و گاها با بند تنظیم می شوند کاملا شیک و برای بدن در حال رشد زن باردار مناسب هستند. شلوار جین اسپرت شکم دار مخصوص حاملگی را می توانید با بلوز یا تونیک بلند ست کنید.

دامن حاملگی

اگر تمایل به پوشیدن دامن دارید می توانید از دامن های مخصوص حاملگی استفاده کنید. این دامن ها طوری طراحی و دوخته شده اند که روی برآمدگی شکم یا زیر آن قرار می گیرد. بند کمر این نوع دامن ها حالت کشسانی دارد و خانم باردار می تواند در طول 40 هفته دوران بارداری از آن استفاده نماید.در اکثر مواقع خانم های باردار می توانند در سه ماه اول بارداری لباس های قبلی خود را بپوشند و زمانی که چند ماه را از بارداری پست سر گذاشتند می توانند به خرید لباس های مخصوص بارداری اقدام نمایند.

لگ حاملگی

شلوارهای استرچ مخصوص دوران بارداری ویا لگ بارداری بدون آنکه به شکم فشار بیاورند، از ایجاد آسیب جلوگیری می کنند به نحوی که شکم را محکم نگه می دارند. پوشیدن لگ بارداری یکی از توصیه هایی است که به زنان باردار می شود، برای جلوگیری از ایجاد رگ های واریسی که یکی از عوارض جانبی و شایع دوران بارداری است، لگ بارداری کمک کننده است و همچنین افتادگی عضلات شکمی نیز جلوگیری می کنند.

همچنین…

حالت کسشانی فوق العاده لگ بارداری امکان استفاده از آن را در هر ماه از حاملگی فراهم نموده است. لگ ها را به راحتی می توان با بسیاری از لباس ها همچون تاپ، تیشرت بلند و راحت و یا یک پیراهن ست کرد.

چه لباس هایی نباید پوشید؟

از پوشیدن شلوار جین و شلوار راحتی تنگ خودداری کنید چون بدن شما در این دوره به لباس هایی آزاد و راحت نیاز دارد. در این دوران خانم های باردار نباید با پوشیدن لباس های فیت و جذب سعی در فشرده سازی شکم  و پهلوها داشته باشند چون این فشرده سازی شکم از رشد طبیعی کودک جلوگیری می کند و بسیار خطرناک است.

از کفش های پاشنه دار یا مدل هایی که دارای بند برای بستن هستند خودداری کنید. در این دوره پاها متورم می شود بنابراین از پوشیدن کفش مناسب غافل نشوید. از پوشیدن لباس هایی که از دنباله خیلی بلندی برخوردار هستند، صرفنظر کنید چون امکان دارد دنباله دست و پا گیر باعث افتادن شما شود.   

  تغییرات هورمونی بدن در دوران حاملگی و اضافه وزن و از دست شکل و فرم اندام ایده آل تا حدودی باعث از دست دادن روحیه زن باردار می شود بنابراین در این دوره باید سعی کنید که از پوشیدن لباس های رنگی و شاد غافل نباشید. این رنگ ها به شما انرژی مثبت بیشتری خواهد داد.  پوشیدن لباس های تیره رنگ فقط برای شلوار یا دامن می تواند مناسب باشد. 

لباس بارداری در زمستان

برای خانم هایی که دوره بارداری آنها در فصل پاییز و زمستان است پیشنهاد می کنیم که لباس ها را لایه بندی کنید. از تاپ و تیشرت های مخصوص بارداری یا پیراهن آستین بلند برای لایه بندی در روزهای نسبتا معتدل و روزهای سرد استفاده کنید.

از پوشیدن یقه اسکی و لباس های پرزدار صرفنظر کنید چون ممکن است باعث حساسیت و ناراحتی بر روی پوست شوند. ژاکت های کشی و پانچو، چکمه یا پوتین های گرم از جمله لباس هایی هستند که یک خانم باردار در محیط بیرون از منزل می تواند مورد استفاده قرار دهد.

همچنین شکم بندهای گرم و جوراب های پشمی در دوران بارداری یکی از لباس های بارداری زمستانی  برای داخل منزل یا بیرون از منزل به شمار می روند. خانم های باردار هنگام بیرون رفتن از منزل در زمستان از پوشیدن کلاه و شال غافل نباشند.

تجربه بارداری گاها به طور متفاوت در هر خانم باردار اتفاق می افتد به این صورت که بعضی از مادران بعد از بارداری بلافاصله افزایش وزن پیدا می کنند و برخی تا مدت بیشتری در وزن سابق خوب تقریبا ثابت هستند بنابراین در اوایل بارداری می توانند از لباس های معمولی خود استفاده کنند. 

فروشگاه بزرگ پوشاک امی

فروشگاه بزرگ پوشاک امی با عرضه انواع محصولات درصدد تأمین پوشاک همه افراد خانواده است و در این میان عرضه پوشاک دوران بارداری یکی از امتیازات ویژه برای فروشگاه پوشاک امی به شمار می رود. در ادامه به معرفی تعدادی از این محصولات می پردازیم.

لگ بارداری زنانه برند اسمارا

بافت کشسان و پنبه ای این لگ کاملا تنفس پذیر است. لگ بارداری اسمارا فوق العاده نرم و لطیف و دارای قابلیت جذب رطوبت است. کمر کشی پهن و انعطاف پذیر، پوشیدن این نوع لگ را راحت نموده است. با پوشیدن لگ بارداری اسمارا می توانید از استایل شیکی برخوردار شوید و همچنین آن را با تی شرت بلند بارداری ست کنید.

شلوار بارداری زنانه برند اسمارا

یکی از لباس های بارداری شلوار است که در انتخاب آن باید دقت داشت چون قسمت کمر آن با شکم در ارتباط است بنابراین باید خیلی راحت و آزاد باشد.

شلوار بارداری زنانه برند اسمارا به راحتی قابل پوشیدن است و بافت نرم و پنبه ای آن باعث جذب رطوبت شده و برای بانوان باردار کاملا مناسب است. انواع شلوار بارداری شامل مدل کمربند کشی، مدل کش از بغل و مدل کش از روی شکم می باشد.

متناسب با فصل، شلوار بپوشید. اگر در تابستان باردار شده اید شلوار از جنس نخ یا کتان کاملا مناسب است چون هم سبک و هم خنک می باشد. اما اگر دوران بارداری وارد فصل زمستان شد بهتر است که شلوارهای ضخیم و گرم بپوشید.

تیشرت بارداری زنانه برند اسمارا

این تیشرت ها با جنس نخی خود برای پوست حساس دوران بارداری انتخاب مناسبی به شمار می روند. بافت این تیشرت ها حالت کشسانی دارد.

سارافون بارداری

سارافون های بارداری در دو مدل سارافون های بلند بارداری و سارافون های کوتاه بارداری به بازار عرضه شده اند. به علت چاق شدن و اضافه شدن وزن بدن در این دوران، بهتر است که بانوان باردار از سارافون های بلند استفاده کنند چون اندام آنها بلندتر و کشیده تر به نظر می رسد. همچنین سارافون هایی با پارچه های کشی بهتر روی تن می نشیند و چاقی کمتر به چشم میاد.

پیراهن بارداری برند اسمارا

در هنگام خرید لباس بارداری توجه داشته باشید که همان ماه اول برای سایر ماه های بارداری خرید نکنید. چون نمی توانید پیش بینی کنید که چقد چاق می شوید یا چقد بر اندازه دور شکم اضافه می شود. بهتر است پیراهنی بپوشید که از الیاف طبیعی ساخته شده، جنس کتان، نخ و پنبه کاملا مناسب و ضد حساسیت هستند. از مدل های بدون طرح و ساده پیراهن می توانید در محیط منزل استفاده نمایید.

مطمئنا در دوران بارداری پوشیدن پیراهن و دامن های کشی خیلی راحت تر از پوشیدن انواع شلوارک و شلوار فیت است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *