بازرگانی پوشاک امی, پوشاک استوک(نو), پوشاک اورجینال امی, پوشاک بچه گانه, پوشاک زنانه, پوشاک مردانه

لباس جین

لباس جین یکی از لباس هایی است که مدتهاست در چرخه تولید و صنعت پوشاک از مد نیفتاده است و همچنان به عنوان یکی از لباس های محبوب آقایان و خانم ها مورد استفاده قرار می گیرد.

با این اوصاف بهتر است که قبل از استفاده از لباس های جین نحوه ست کردن آن با سایر لباس ها را مد نظر قرار داده تا ضمن پوشیدن این لباس شیک، بتوانید آن را با انواع اکسسوری و سایر لباس ها ست کنید.

تعریف جین

تعریف جین-1

در فرهنگ فارسی معین جین را به عنوان نوعی پارچه کتانی ضخیم و محکم که از آن لباس دوزند، تعریف کرده اند.

تفاوت لی و جین

تفاوت لی و جین

برخلاف تصور بسیاری از افراد باید بگوییم که لباس های جین و لی در دوخت و جنس پارچه با هم فرقی ندارند بلکه فقط بخاطر محبوبیت شرکت لی، این نام نیز در کنار لباس های جین بکار برده شد. البته در کشور ما به جین، لی هم گفته می شود در حالی که لی نام یک برند است.

طیف وسیعی از رنگ ها

طیف وسیعی از رنگ ها

اگر به انواع لباس جین توجه کرده باشید متوجه می شود که جین در طیف وسیعی از رنگ ها به بازار عرضه می شود. این رنگ ها از روشن تا تیره را در بر می گیرد و هر فرد با توجه به سلیقه و خلاقیت خود رنگ و مدل های مختلفی از این لباس را در استایل های رسمی، اسپرت و استایل روزانه جای می دهد.

تنوع در طرح و جنس

تنوع در طرح و جنس

به کمد لباس ها نگاهی بیندازید، مطمئنا شلوارهای جین یکی از متداول ترین لباس هایی هستند که چند دست از آن در کمدتان حتما پیدا می شود. به طور مثال خانم ها مانتوی جین را برای میهمانی های غیررسمی و یا گردش روزانه می پوشند یا از دامن و سارافون جین در استایل های اسپرت و کژوال استفاده می کنند.

خوش فرم بودن لباس های جین

خوش فرم بودن لباس

به نظر برخی، افرادی می توانند از استایل شیک و جذابی برخوردارند باشند که از تناسب اندام و قد نسبتا بلندی برخوردار هستند. اما باید گفت که تناسب اندام فقط یکی از فاکتورهای خوش استایل بودن به شمار می آید. انتخاب سبک پوشش و نوع و جنس لباس هایی که انتخاب می کنید و نحوه ست کردن آن ها با کفش و کیف در خوش استایل بودن مؤثر است. لباس هایی که از تن خور مناسبی برخوردار هستند و مدل و جنس آنها باعث شده تا در تن افراد متفاوت و زیبا به نظر برسند.

همچنین…

افراد درشت هیکل یا افراد باریک اندام برای پوشیدن لباس جین می توانند از طیف های مختلف رنگ جین برای متناسب نشان دادن استایل خود استفاده کنند به این صورت که افرادی که دارای پایین تنه لاغر و بالاتنه چاق هستند می توانند برای پایین تنه از لباس جین با رنگ های روشن استفاده کنند. اما برای پوشاندن و کمتر دیده شدن چاقی بالاتنه بهتر است که از لباس های جین در رنگ های تیره استفاده کنید. پوشیدن رنگ های تیره باعث می شود که چاقی فرد کمتر در مرکز توجه قرار بگیرد و لباس به وی استایل زیبایی ببخشد.

پوشاک متنوع جین

پوشاک متنوع جین-1

شاید تعجب کنید اما سرآغاز لباس های جین به لباس های سرهمی جین برمی گردد که توسط کارگران و تعمیرکاران مورد استفاده قرار می گرفت. مقاومت و دوام جنس جین باعث محبوبیت آن در بین کارگران کارخانه ها شد. بعدها جین به یک لباس پرطرفدار تبدیل شد به گونه ای که بسیاری از افراد به عنوان لباس روزانه از آن استفاده می کردند.

پارچه دنیم چیست؟

اگر به کمی قبل تر برگردیم یعنی زمانی که شلوارهایی از پارچه های دنیم دوخته می شد می توانیم مطمئن باشیم که سرآغاز جین از همین پارچه های کتان با بافت راه راه و ضخیم شروع شده است. البته از این پارچه در دوخت انواع لباس نیز استفاده می شد اما به صورت متداول برای دوخت شلوار کاربرد داشت.

پارچه جین

پارچه جین-1

بافت پارچه جین از چه چیزی تشکیل شده است؟ سوالی که به احتمال زیاد هر فرد حداقل یک بار با آن روبه رو شده است و اما در جواب باید به 100 درصد کتان بودن این جنس اشاره کنیم. شاید کمی تعجب برانگیز باشد اما از این پارچه بعنوان بادبان قایق ها و کشتی ها استفاده می شد.

تفاوت جین با کتان معمولی

تفاوت بارز پارچه جین از پارچه کتان معمولی به شیارهای مورب در پشت پارچه مربوط می شود. بافت مخصوص پارچه از یک الگوی مورب پیروی می کند. الیاف ها طوری در هم تنیده شده اند که طرحی مورب را ایجاد می کنند.

تا به حال به تفاوت سطح بیرونی جین با بافت داخلی آن توجه کرده اید؟ این موضوع به نحوه تولید این پارچه برمی گردد زیرا وقتی جین تولید می شود، بافت نخ آبی رنگ است در حالی که نخ در سمت دیگر بی رنگ یا سفید است. این نوع بافت مختص پارچه جین است و می تواند یکی از دلایل جذاب و متفاوت بودن جین نسب به سایر پارچه ها به حساب آید.

تنوع پارچه های جین

امروزه تولیدکنندگان اقدام به تولید 12 نوع پارچه جین نموده اند که شامل جین 100 درصد، جین خام، جین فرآوری شده یا Sanforized، جین رنگی، جین کشی یا استرچ، جین لبه دار، جین سنگشور شده، جین poly، جین سفید رنگ یا Ecru، جین bull و جین Thermo می باشد.

نحوه ورود جین به صنعت پوشاک

نحوه ورود جین به صنعت پوشاک

تغییراتی که جین با آن مواجه شد زمینه را برای ورود این نوع لباس ها به صنعت مد و فشن هموار ساخت تا جایی که در سال 2019 از لباس مجلسی لی به عنوان جدیدترین ترندهای دنیای فشن استقبال شد. شلوارک کوتاه لی مجلسی، شلوار کوتاه لی مجلسی، دامن بلند لی مجلسی، دامن ابر و بادی لی، شلوار لی طرحدار، دامن لی چاک دار و شومیز لی از جمله ترندهای مطرح در سال 2019 به حساب می آیند.

همچنین…

امروزه کت جین از محبوبیت فراوانی در میان آقایان و خانم ها برخوردار است به نحوی که در استایل های روزانه به وفور به چشم می خورد. ست کردن کت جین با لباس های پاییزی یکی از استایل های جذابی است که هماهنگی لباس های بافت با کت جین را به معرض نمایش می گذارد.

پیراهن های جین یکی از لباس های جذاب در بین دختران جوان محسوب می شود که به راحتی با انواع رنگ ها و اکسسوری های زیبا ست و هماهنگ می شود.

اولین تصویری که با نام جین به ذهن خطور می کند شلوارهای جین هستند. کت، بلوز، دامن و شلوار در مدل های متنوع، طرح های شیک و جذاب از پارچه های جین دوخته می شوند.

شلوارهای جین نسبت به سایر لباس های جین بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و از محبوبیت فراوانی در میان آقایان و بانوان برخوردار هستند. همچنین شلوارهای جین سرمنشا ورود پوشاک جین به بازار تولید و عرضه بودند. شلوار جین با عنوان شلوار لی در مناسبت های رسمی و غیررسمی به عنوان یک لباس محبوب پایین تنه محسوب شد. البته شلوار جین با کت و انواع بلوزهای رسمی به موقعیت های رسمی نیز ورود پیدا کرد.

برای خرید جین چه مواردی را باید مد نظر قرار دهیم؟

توجه به بافت پارچه

هنگام خرید جین سعی کنید پارچه هایی با بافت ضخیم انتخاب و خریداری نمایید چون بافت محکم تر تضمینی برای دوام بالای پارچه محسوب می شود. البته افراد با توجه به سلیقه و نوع استایل روزمره خود اقدام به خرید مدل های متنوع جین می نمایند. جین های نازک مسلما از کیفیت پایین تری نسبت به جین ضخیم برخوردار هستند. البته جین های ضخیم قبل از شستشو کمی سفت و سنگین به نظر می رسند. با این حال پس از مدتی به پوشیدن این مدل جین عادت خواهید کرد.

توجه به نحوه دوخت لباس

دوخت لباس یکی از مواردی است که هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید. مسلما این امر در مورد لباس های جین علی الخصوص شلوار نیز صدق می کند. دوخت های زنجیره ای یا دو ردیف دوخت جزو بهترین دوخت ها در شلوار به حساب می آیند. نخ های نازک و دوخت های شل علامت آشکاری برای کیفیت پایین لباس به شمار می روند. با کمی فشار دادن درزها می توانید از استحکام و دوام دوخت مطمئن شوید. دوخت های شل با کوچکترین کشش از هم فاصله می گیرند.

جین های کشی

حالت کشسانی این نوع از جین باعث شده که بسیاری از بانوان به پوشیدن این مدل رغبت نشان داده و گاها حتی شلوار لگ جذب را جایگزین این مدل از جین نمایند.

دکمه و پرچ مسی

اگر به طرح و جزئیات شلوار اهمیت می دهید باید بدانید که ریزه کاری هایی همچون وجود دکمه یا پرچ های مسی می توانند فرد را ترغیب نمایند تا از دوخت و کیفیت پارچه صرفنظر کند. با این حال هنگام خرید معیارهایی مانند کیفیت، جنس پارچه و نحوه دوخت را در اولویت قرار دهید و سپس به قضاوت در مورد فرم ظاهری لباس بپردازید.

قیمت مناسب

شاید حذف کردن شلوار جین از کمد لباس هایمان تا حدود زیادی غیرممکن به نظر برسد با این حال در هنگام خرید به قیمت پوشاک توجه داشته باشید و اینکه پول خود را صرف یک پوشاک باکیفیت نمائید.

شیک پوش و خوش استایل بودن را با پوشیدن لباس های زیبا تجربه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *