بازرگانی پوشاک امی, پوشاک استوک(نو), پوشاک اورجینال امی, پوشاک بچه گانه, پوشاک زنانه, پوشاک مردانه

لباس تک سایز

تک سایز برای همه” توصیفی برای یکی از انواع اندازه های محصولات است. ادعا می شود که در برای همه ی سایزها مناسب است. درست است این گونه ادعا می شود که مثلا لباس تک سایز مناسبه همه ی سایزهاست ولی در واقع محصولاتی با یک سایز مشخص نمی توانند جایگزینی برای همه ی افراد با قالب های متنوع باشند.

آیا خرید لباس را دوست دارید؟ برای برخی از افراد ، سفر به مرکز خرید بدون گذراندن چند ساعت در یک فروشگاه بزرگ و آزمایش جدیدترین سبک ها کامل نمی شود. برای دیگران ، خرید لباس یک کار خسته کننده است که بهتر است در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود.

ایجاد تنوع

وقتی که قصد خرید لباس دارید، می خواهید اندازه آن ها مناسب شما باشد. گاهی اوقات ، این بدان معناست که باید چیزهایی جدیدی را امتحان کنید. در مواقع دیگر ، ممکن است بتوانید اندازه معمول خود را انتخاب کرده و برآورد کنید که آیا لباس مناسب شماست یا خیر.

اگر زمان زیادی را در یک فروشگاه بزرگ گذرانده اید ، ممکن است از قبل بدانید که همه اقلام در اندازه های مختلف وجود ندارند. در عوض ، برخی از قطعات لباس و لوازم جانبی فقط در یک اندازه عرضه می شوند. اگر به برچسب نگاه کنید ، می گوید ” تک سایز برای همه “!

آیا واقعا یک اندازه برای همه مناسب است؟ در بیشتر موارد ، خیر. افراد دارای شکل ها و اندازه های مختلف هستند. طراحی چیزی که واقعا برای همه افراد مناسب باشد، غیرممکن است. اکثر محصولات یکپارچه به نوعی ” تک سایز برای همه ” هستند. در برخی موارد ، حتی ممکن است کشدار باشند که در این صورت سایز های بیشتری را پوشش می دهد.

استایل تک سایز
جواهرات

مواردی که تک سایز هستند ، همه متناسب با طیف وسیعی از افراد طراحی شده اند. این محصولات ممکن است روی فریم های بزرگتر جذب تر باشند و برای افراد کوچکتر استایل مناسب تری داشته باشند. این عبارت غالباً برای توصیف لباسی استفاده می شود که به صورت گشاد پوشیده می شود. لباس هایی مانند پانچو و برخی دیگر از لباس های بیرونی. همچنین برای توصیف برخی از لوازم جانبی مانند جواهرات و کراوات نیز استفاده می شود. با این حال ، این واژه هم به خاطر وجود سایز های متنوع اغلب برای این موارد نیز دقیق نیست.

انتقاد ها

در حقیقت ، مفهوم “تک سایز برای همه” در سال های اخیر مورد انتقاد قرار گرفته است. بسیاری از مردم احساس می کنند که در بین واژه ی “همه” قرار نمی گیرند و این از لحاظ روحی برای آن ها جالب نیست.. برای ترویج مثبت اندیشی و زندگی سالم ، بسیاری از شرکت ها به سمت شیوه های اندازه گیری جامع تر حرکت می کنند


با گذشت زمان ، از واژه ی “تک سایز برای همه” برای اشاره به هر چیزی که در همه شرایط استفاده می شود استفاده شده است. بسیاری از مردم این روش را دوست ندارند. در واقع چنین احساس می کنند که با همه مردم یکسان رفتار می شود در حالی که آن ها چنین نیستند و از جنبه هایی مانند سایز لباس با هم تفاوت دارند. برخی از این عبارت برای توصیف چیزی استفاده می کنند که عمومی است و توجه کمی به جزئیات دارد.

اصطلاح “تک سایز برای همه” بیش از پنج دهه است که استفاده می شود. البته این عبارت موافقان و مخالفانی دارد.

دیدگاه های مثبت عبارت

چندین دیدگاه مثبت درباره عبارت “تک سایز برای همه” وجود دارد:
ساعت مچی را می توان مناسب همه افراد در نظر گرفت. در سایز لباس زنانه ، یک لباس منعطف یا جلو باز را می توان به عنوان یک لباس تک سایز برای همه در نظر گرفت. با این حال ، اندازه به طور معمول در مقایسه با یک اندازه متوسط در نظر گرفته می شود. در واقع برای این مدل محصولات از اندازه های کوچک یا فوق بزرگ استفاده نمی شود.

یک زنجیر گردن را می توان طوری طراحی کرد که توسط هر سایزی از فرد استفاده شود. کلاه ایمنی دوچرخه که قسمت تنظیم اندازه را دارد همچنین به عنوان محصولی تک سایز از در جهان شناخته می شود.
در تجهیزات نظامی ، برخی از اقلام فقط یک اندازه دارند در واقع افراد خیلی کوچکتر یا بزرگتر قبلا از خدمت سربازی حذف شده اند. بر روی بسیاری از کلاه های بیس بال یا به اصطلاح نقاب دار که برای خرید در دسترس هستند برچسب لباس یا محصول تک سایز مناسب همه رو آن ها وجود دارد.

دستبند
دیدگاه های منفی عبارت

نظرات منفی زیادی در مورد عبارت ” تک سایز برای همه ” وجود دارد از جمله:
بسیاری از مشتریان ترجیح می دهند لباس های سفارشی داشته باشند. کت و شلوارهای مردانه معمولاً اندازه های خاصی برای اندازه گیری سینه و دور کمر دارند. کفش نمونه ای است که در آن اندازه و همچنین عرض آن بسته به هر شخص خاص، متفاوت است


بر اساس لایحه GI ایالات متحده در آموزش و پرورش ، پوشش بسته به هر فرد متفاوت است. از نظر سیاسی ، این عبارت به این معناست که روشهای مدیریت یا اعتقادات سیاسی در یک کشور لزوما نباید در کشور دیگر اعمال شود.

این بدان معناست که سازنده تصمیم گرفته است فقط یک اندازه از محصول را تولید کند و امیدوار است که برای بیشتر کاربران ممکن است مناسب باشد. برای همه مشتریان بالقوه مناسب نخواهد بود اما تقریبا برای موفقیت محصول کافی است.

تفاوت تک سایز و فری سایز

هملانطور که اشاره شد لباس های تک سایز فقط یک اندازه ی مشخص دارند. در واقع خود تولید کننده این تصمیم را گرفته است. اما در مورد لباس های فری سایز اینگونه نیست. در واقع لباس های فری سایز چند سایز مختلف دارند. و می توان گفت در لباس های فری سایز دو یا سه سایز باهم در نظر گرفته شده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ای با عنوان لباس فری سایز مراجعه کنید.

همانطور که گفته شد سایزبندی لباس های فری سایز با تک سایز متفاوت است. به عنوان مثال از سایز های 36، 38 و 40 یک سایز در نظر گرفته می شود و لباس طوری است که برای هر سه سایز مناسب است. و این سایز بندی برای اندازه های دیگر هم وجود دارد. یعنی اینکه محصول سایز بعدی مناسب سایز های 42، 44 و 46 است. و به همین صورت ادامه پیدا می کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *