بازرگانی پوشاک امی, پوشاک استوک(نو), پوشاک اورجینال امی, پوشاک بچه گانه, پوشاک زنانه, پوشاک مردانه

رنگ لباس تابستانی

رنگ های مناسب برای لباس تابستانی کدامند؟ در فصل تابستان پوشیدن لباس های نخی و خنک توصیه می شود تا گرما راحت تر به بیرون بدن منتقل شود.

پوشیدن لباس های گشاد در این فصل کاملا معقول و منطقی است چرا که لباس باید تنفس پذیر باشد و فضای لازم برای تنفس پوست را حفظ کند. با این کار تبادل گرمایشی صورت می گیرد و بدن خنک می شود. در این میان پوشیدن لباس هایی با رنگ های روشن ضمن اثرگذاری بر روحیه افراد باعث می شوند که نور خورشید منعکس شود و در نتیجه فرد کمتر احساس گرما می کند.

روانشناسی رنگ ها

روانشناسی رنگ ها

شناخت شخصیت و ویژگی های اخلاقی افراد براساس رنگ ها یکی از موضوعاتی است که در حیطه روانشناسی قرار می گیرد. هر فرد بنا به سلیقه خود از یک یا چند رنگ استقبال می کند و سعی می کند که آن را در پوشش خود و همچنین محیط زندگی خود به معرض نمایش بگذارد.

از نگاه علم روانشناسی رنگ ها در زندگی افراد تأثیرگذار هستند تا جایی که امروزه برای درمان بعضی از بیماری های روحی و روانی مورد استفاده قرار می گیرند. رنگ ها دارای بار احساسی هستند به نحوی که اثر مثبت از خوی به جای می گذارند و شادابی و سرزندگی را به فرد هدیه می دهند. رنگ ها بر اعصاب بینایی اثر می گذارند و باعث برانگیختگی افراد می شوند.

به عبارتی رنگ ها باعث ایجاد تغییرات مثبت در ذهن و جسم افراد می شود. البته باید خاطر نشان سازیم که استفاده نادرست از رنگ ها و به کارگیری آنها در بعضی از محیط ها اثر معکوس و منفی به جا می گذارد تا جاییکه باعث بروز آسیب های روحی می شود.

دسته بندی رنگ ها

دسته بندی رنگ ها

رنگ ها به رنگ های گرم، سرد و خنثی تقسیم می شوند. رنگ های سرد رنگمایه ای از آبی در خود دارند. با دیدن رنگ های سرد حالت سرما در ذهن تداعی می شود. رنگ های آبی، بنفش و سبز جزو رنگ های سرد محسوب می شوند. رنگ های گرم از رنگمایه های تند همچون قرمز حکایت دارند. این رنگ ها شامل رنگ زرد، قرمز و نارنجی می شوند. اما رنگ های خنثی رنگ های سفید، مشکی، خاکستری، سرمه ای و قهوه ای را در برمی گیرد. در این بین رنگ های مکمل رنگ هایی هستند که معمولا از ترکیب دو رنگ اصلی ساخته می شوند.

در ادامه به رنگ لباس تابستانی و توضیحاتی پیرامون آنها می پردازیم.

رنگ سفید

رنگ سفید

این رنگ نمادی از پاکی و تمیزی به شمار می رود. یکی از ویژگی های لباس هایی با رنگ سفید این است که لکه و آلودگی در آن پدیدار است و همین به فرد این امکان را می دهد تا به شست و شو لباس و رعایت نظافت بیشتر توجه داشته باشد. لباس هایی با رنگ سفید احساس خنکی را به فرد القا می کنند چون نور خورشید را جذب نمی کنند و بدن را خنک نگه می دارند. برای رهایی از احساس گرما و تعریق شدید بهتر است که در تابستان از لباس هایی با رنگ سفید استفاده کنیم.

پوشیدن لباس های تابستانی

فراموش نکنید که پوشیدن لباس های تابستانی که از پارچه های نازک و سبک تهیه شده اند یکی از راه های کاهش تعریق و جذب کمتر گرما به شمار می رود. الیاف نخی، کتان و پنبه ای از جمله الیاف طبیعی هستند که در تهیه لباس تابستانی مورد استفاده قرار می گیرند.

همچنین…

در تابستان از پوشیدن لباس های تیره و مشکی صرفنظر کنید چون این رنگ ها نور خورشید را به خود جذب می کنند و باعث می شوند که فرد احساس گرمای شدیدی داشته باشد.

رنگ زرد

رنگ زرد

این رنگ جزو رنگ های گرم به شمار می رود و به فرد احساس سرزندگی و انرژی می دهد. رنگ زرد جزو رنگ هایی می باشد که توجه ها را به خود جلب می کند و به رنگ روشنی و شادی لقب گرفته است.

رنگ آبی

رنگ آبی

این رنگ تداعی کننده حس امنیت به فرد است و در نتیجه به فرد احساس آرامش دست می دهد. همچنین این رنگ احساس خنکی را در فرد به وجود می آورد. رنگ آبی به ترشح مواد شیمیایی آرامشبخش در بدن کمک می کند و باعث ایجاد حس معنوی در فرد می شود.

رنگ سبز

این رنگ به عنوان رنگ لباس تابستانی با سایر رنگ های ترکیب زیبا و جذابی به وجود می آورد. با دیدن این رنگ طبیعت و فضای سبز در ذهن تداعی می شود. این رنگ احساس آرامش و سلامت و همچنین اعتماد به نفس را در فرد افزایش می دهد. رنگ سبز را می توانید با رنگ زرد، صورتی و سفید ترکیب کنید و از یک استایل شیک برخوردار باشید.

رنگ صورتی

رنگ صورتی

صورتی یکی از رنگ های جذاب و دوست داشتنی است که در میان بانوان به عنوان یک رنگ محبوب شناخته شده است. امروزه این رنگ از جایگاه ویژه ای در صنعت مد و پوشاک برخوردار است.

رنگ نارنجی

این رنگ بیانگر مثبت اندیشی و خوش بینی است. افرادی که خوش خلق و خوش برخورد هستند تمایل بیشتری به پوشیدن لباس هایی در این طیف رنگ دارند. این افراد به استایل و سبک پوشش خود توجه وافری دارند.

رنگ بنفش

جذابیت این رنگ آن را به یکی از رنگ های مورد علاقه جوانان مبدل کرده است. بنفش پررنگ مانند بنفش کمرنگ، یکی از رنگ های محبوب تابستان به شمار می رود. این رنگ شادی بخش است و به فرد آرامش را القا می کند.

لباس مناسب برای روزهای تابستان

برای هر فرد پوشیدن لباس خنک و نازک یکی از مواردی است که در لباس های تابستانی حتما لحاظ می شود. لباس هایی که هوا به راحتی از آنها عبور می کند و مانع از تعریق شدید بدن می شوند. در نظر داشته باشید که لباس هایی که از الیاف طبیعی ساخته شده اند ارجحیت دارند بر لباس هایی که از الیاف مصنوعی تهیه شده اند.

الیاف مصنوعی از مواد شیمیایی ساخته می شوند و همین مواد گاها باعث انواع بیماری یا حساسیت های پوستی می شوند پس بهتر است که لباس هایی را خریداری نمایید که از الیاف طبیعی تهیه شده باشند.

لباس نخی

لباس هایی که از پارچه نخی تهیه شده اند بهترین گزینه برای تابستان محسوب می شوند. البته این الیاف نخی از قدرت جذب بالایی برخوردار هستند و برای آب و هوای گرم بسیار مناسب می باشند. از ویژگی های لباس نخی می توان به شستشوی راحت و جنس نرم آن اشاره کرد. پارچه های نخی ضد حساسیت هستند و بخاطر سبک بودن و ضخامت کم جزو پارچه های پرطرفدار به شمار می روند.

لباس هایی با پارچه کتان

پارچه کتان از گیاه کتان تهیه می شود. بهترین پارچه های کتان در کشور ایتالیا و ایرلند تولید می شوند. چرا کتان از محبوبیت فراوانی در میان تولیدکنندگان پوشاک و همچنین مصرف کنندگان البسه برخوردار است. کتان حالت کسشانی کمی دارد و بافت پارچه در اثر شستشو مقاوم است. بنابراین محکم بودن الیاف کتان بر دوام پارچه می افزاید. در پارچه کتان هوا به راحتی جریان پیدا می کند و همچنین پروسه خشک شدن در این نوع پارچه سریع اتفاق می افتد. با این اوصاف باید انتظار داشته باشیم که بر مصرف کنندگان البسه کتان روز به روز افزوده شود.

به طور کلی برای خرید لباس تابستانی مناسب باید مواردی را مد نظر قرار داد. توجه به کیفیت پارچه و جنس آن، در نظر گرفتن رنگ لباس که باید متناسب با فصل تابستان باشد و وزن لباس که گویای ضخامت لباس و در نتیجه میزان تعریق است.

لباس هایی که دارای بافت شل هستند جریان هوا را از خود عبور می دهند و بدن را خنک نگه می دارند. البته امروزه لباس های تابستانی با الیاف ترکیبی یکی از گزینه هایی می باشند که هم خوش فرم هستند و هم از لحاظ خنک بودن بسیار مورد پسند واقع شده اند. این لباس ها از ترکیب نخ، اسپاندکس، پلی استر و کتان تهیه می شوند و غالبا از این الیاف ترکیبی در تهیه البسه های ورزشی نیز استفاده می شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *