بازرگانی پوشاک امی, پوشاک استوک(نو), پوشاک اورجینال امی, پوشاک بچه گانه, پوشاک زنانه, پوشاک مردانه

راهنمای تشخیص کفش اصل از کفش تقلبی

راهنمای تشخیص کفش اصل از کفش تقلبی

استفاده از راهنمای تشخیص کفش اصل از کفش تقلبی قطعا در هنگام خرید موثر خواهد بود. خرید یک کفش اورجینال در بازاری که با محصولات فیک و تقلبی اشباع شده است کاری بس دشوار است بنابراین چنین موضوعاتی می توانند کمک کننده باشند و یک خرید عالی را برای فرد رقم بزنند.

تشخیص کفش اصل از کفش فیک و تقلبی

برای اینکه بتوانید کفش یا کتانی اصل را از کفش تقلبی تشخیص دهید باید به یک سری فاکتورها توجه نمایید. با این مقاله همراه باشید در ادامه پیرامون این موضوع توضیحات لازم ارائه می گردد.

قیمت

اولین موردی که در هنگام خرید کفش و کتانی اصل باید به آن توجه کنید، قیمت کفش است. کفش های اصل و اورجینال از قیمت بالایی برخوردار هستند اما برای اینکه شما از قیمت دقیق کفش های کتانی اصل و اورجینال باخبر باشید بهتر است به سایت اصلی برند مورد نظر مراجعه کنید. با مراجعه به سایت مشاهده خواهید کرد که میان قیمت کفش اورجینال یا کتانی اورجینال با قیمت کفشی که به اسم اورجینال به شما فروخته می شود اختلاف زیادی وجود دارد.

بارکد

دومین فاکتوری که شما در هنگام خرید کفش باید آن توجه کنید، بارکد است. بارکد اغلب بر روی جعبه کفش درج می شود همچنین در زیر زبانه کفش یا کتانی یک برند معتبر نیز بارکد وجود دارد که از طریق آن شما می توانید به اصل بودن یا فیک بودن محصول مورد نظر پی ببرید، فقط کافیست کد را به همراه نام برند کفش در گوگل سرچ نمایید و اگر عکس کفش در سایت برند مورد نظر با کفش انتخابی شما یکی باشد می توانید از اصل بودن آن اطمینان حاصل نمایید در غیر اینصورت باید در اصل بودن آن شک نمایید.

 ویژگی های فنی

یکی از فاکتورهای لازم برای تشخیص کتانی اصل از کتانی تقلبی توجه به ویژگی‌های فنی این نوع کفش است. برای اینکه بتوانید به راحتی از این فاکتورها برای تشخیص کفش اصل از کفش تقلبی استفاده کنید باید قبلا در مورد کفش موردنظرتان تحقیق کرده باشید و اطلاعاتی در آن زمینه داشته باشید. پیشنهاد می کنیم قبل از خرید کفش در سایت های مختلف و حتی پاساژ ها و مغازه ها تحقیق کنید و اطلاعاتی را کسب نمایید و سپس با دانش کامل برای خرید اقدام نمایید.

وقتی یک برند معروف اقدام به تولید کفش و کتانی می نماید معمولاً تنوع در یک مدل کفش به رنگ ها محدود می شود به طوری که مدل و بارکد کفش فقط در قسمتی از کفش درج می شود و این موضوع در مورد همه کفش های همان مدل صادق است، همچنین برندهای معروف کفش هنگام ساخت و تولید کفش بسیار دقیق هستند به طور مثال کتانی آدیداس یک کفش با کیفیت است که از دوخت بسیار مرتب و باکیفیتی برخوردار است بنابراین اگر با کفشی روبه رو شدید که دارای دوخت نامرتب و بی کیفیتی است، قطعاً در اصل بودن آن کفش باید شک کنید.

خرید از فروشگاه های معتبر

امروزه بسیاری از مغازه ها یا فروشگاه ها انواع اجناس اصل یا فیک را ارائه می دهند بنابراین شما حتی الامکان سعی کنید از فروشگاه های معتبر خرید نمایید که قبلا از آنها خرید نموده و به آنها اعتماد دارید یا فروشگاه‌هایی که دوستان و آشنا از آنها خرید نموده اند و در اصل بودن محصولات فروشگاه اطمینان دارند. بعضی از فروشگاه ها محصولات خود را با گارانتی اورجینال بودن ارائه می دهند که چنین روشی این اطمینان را به خریدار می دهد که محصول کاملا اورجینال و اصل است.

تفاوت کفش کتانی و کفش اسپرت

بین کفش کتانی و کفش اسپرت تفاوت زیاد است به طوری که اگر دست به مقایسه بزنید متوجه خواهید شد که از نظر طراحی، مدل و از نظر مواد مختلفی که در ساخت آنها به کار برده می شود، متفاوت هستند در حالی که برخی از افراد هر دو را در یک دسته قرار می دهند و به هر دو نوع کفش، کتانی می گویند اما باید بدانند که این دو مدل کاملا متفاوت هستند. کفش های کتانی در زمره کفش های کژوال و روزمره قرار دارند که افراد می توانند متناسب با سلیقه خود و با توجه به موقعیت های مختلف، کفش مورد نظر خود را خریداری نمایند.

مراجعه به سایت های مختلف

قبل از خرید بهتر است سری به سایت های مختلف بزنید تا در مورد بازار کفش و میزان قیمت ها اطلاعاتی در دست داشته باشید همچنین سعی کنید حداقل در مورد برندی که میخواهید از آن محصول خریداری نمایید، اطلاعاتی کسب کنید چرا که گاهاً محصولی را خریداری نموده اید که گویا از یک مارک یا برند معروف و معتبر است در حالی که نشانه ای از به اصطلاح اورجینال بودن در محصول به چشم نمی خورد.

در چنین مواقعی شما می توانید از اینترنت برای تحقیق و خرید کفش و کتانی استفاده کنید. در فضای اینترنت با حجم بسیار وسیعی از فروشگاه های اینترنتی، تنوع محصولات و تصاویر کالا رو به رو هستید و همچنین فروشگاه های معتبر این امکان را برای مشتریان خود فراهم نموده اند که در صورت عدم رضایت از کیفیت محصول، آن را مرجوع دهند.

برندهای معروف را بشناسید

برندهای معتبر و معروف معمولاً عکس تمام محصولات خود را در سایت درج می کنند و معمولا از گارانتی پس از فروش هم برخوردار هستند. به طور مثال برند نایک، آدیداس، سالومون و ریبوک، کفش های اورجینال را با نهایت دقت و با دستگاه های بسیار پیشرفته تولید می‌کنند. بنابراین دستگاه ها در تولید کالا، سطح خطا را تقریباً به صفر میرسانند بنابراین اگر شما هنگام خرید با کفشی روبرو شدید که به اصطلاح اورجینال است اما دارای خطای بسیار بزرگی همچون دوخت نامنظم و نامرتب است قطعاً باید به اورجینال بودن کفش شک کنید.

به وزن کفش توجه کنید

وزن کفش های اورجینال با کفش های فیک و تقلبی متفاوت است بنابراین شما می‌توانید کفش را وزن کنید و آن را با وزن کفش در سایت مربوط به برند تولیدکننده مقایسه نمایید.

به نماد اعتماد الکترونیک سایت توجه کنید

در هنگام خرید اینترنتی کفش باید به نماد اعتماد الکترونیک سایت توجه کنید. این نماد توسط وزارت صنعت معدن و تجارت تنها به سایتهایی داده می شود که صلاحیت دارند، بنابراین با وجود این نماد می توانید به فروشگاه ها و سایت های اینترنتی اعتماد کنید. همچنین وجود این نماد اعتماد الکترونیک باعث شده که کاربران در صورت مشاهده تخلف بتوانند از سایت های متخلف شکایت کنند و اگر حق با مشتری باشد، تمام مبلغ را به آنها پس می دهند.

عوارض پوشیدن کفش نامناسب و تنگ

وارد آمدن فشار به پا

بسیاری از مردم اعتقاد دارند که کفش مناسب فقط مختص به ورزشکاران است در حالی که این باور بسیار اشتباه است چون همه افراد به کفش خوب و راحت نیاز دارند. پوشیدن کفش های نامناسب و جوراب های تنگ باعث می شود که فشار زیادی به پا وارد شود و این موارد در طولانی مدت سبب آسیب رسیدن به پوست، استخوان، ماهیچه و حتی ربات های پا می شود. بنابراین بهتر است که از یک کفش مناسب و اندازه پا استفاده کنید تا بتواند وزن بدن را بر روی پاها به هنگام راه رفتن و دویدن تحمل و کنترل کند.

احساس درد و ناراحتی در کف پا

اینکه کفش به‌طورکامل اندازه پای شما باشد اهمیت زیادی دارد به طوری که هنگام پوشیدن کفش نباید احساس درد و ناراحتی داشته باشید و زمان راه رفتن با کفش نیز نباید پاهایتان خسته شود. البته پوشیدن کفش های تنگ باعث کبودی در قسمت ناخن پا می شود همچنین باعث ایجاد درد در کف پا می گردد. از پوشیدن کفش های تنگ و خرید آنها دوری کنید چون امروزه بسیاری از بیماری های رایج پا مربوط به کفش های نامناسب بخصوص کفش های تنگ است.

آسیب به کمر

در صورتی که اقدام به خرید و پوشیدن کفش نامناسب نمایید قطعاً در طولانی مدت با مشکلات پا و کمردرد مواجه خواهید شد. این موضوع در مورد کفش های خیلی گشاد یا خیلی تنگ صدق می کند به گونه ای که باعث ایجاد درد بر روی ساق پا، لگن و ستون فقرات می شود. این فشارهای مداوم بر روی پا در طولانی مدت باعث ایجاد درد و آسیب های ناحیه کمر می گردد و همه این موارد قطعاً فعالیت روزانه شما از جمله خرید، کار کردن، ورزش و سرگرمی را تحت تاثیر قرار می دهد.

ایجاد میخچه و تاول

ایجاد میخچه و تاول نیز یکی از مشکلات شایعی است که در ارتباط با کفش های تنگ و باریک در قسمت پنجه پا ایجاد می شود. برخی از بانوان تمایل دارند که خریدهای خود را به کفش های کوچک و نوک تیز اختصاص دهند لازم به ذکر است که این مدل کفش ها عوارض زیادی برای پا در بر دارد به طوری که گاهی برای رفع این عوارض و اصلاح آن ها نیاز به جراحی است.

تحقیقات نشان داده است که بیش از سه چهارم زنان در جهان درد پا را با پوشیدن کفش های تنگ و باریک تجربه کرده اند. برخی از زنان اغلب تصور می‌کنند کفش کوچکتر زیباتر است در حالی که پوشیدن کفش های کوچکتر از اندازه واقعی پا، باعث فشار به پنجه پا و کف پا می شود و وزن بدن نیز به طرف جلوی پا انتقال داده می شود.

عوارض پوشیدن کفش گشاد

همانقدر که پوشیدن کفش های تنگ، باریک و نوک تیز برای پا خطرات جدی در پی دارد پوشیدن کفش های گشاد نیز عوارض زیادی به دنبال دارد و باعث ایجاد آسیب های زیادی به بدن و پا می شود از جمله این عوارض می توانیم به پا درد، زانو درد و صافی کف پا اشاره کنیم. کفش مناسب کفشی است که اندازه پای شما است و درعین‌ حال انگشتان پا در آن بسیار راحت می باشد.

ویژگی های کفش مناسب

در هنگام انتخاب و حرید کفش به یکسری نکات باید توجه داشته باشید.

پاشنه پهن

جلوی کفش باید با عرض پای شما در حالت ایستاده متناسب و فضای کافی برای تکان دادن انگشتان پا داشته باشد. همچنین پاشنه پای شما باید بدون فشار به خوبی در کفش قرار بگیرد. بنابراین بهتر است کفشی خریداری کنید که پاشنه پهن داشته باشد. همچنین در هنگام خرید به میزان سفتی کفش دقت کنید به این صورت که باید کفش را خم کنید و ببینید که مناسب است یا نه.

اگر کفش خم نشود و مقاومت کند احتمالاً جنس آن مناسب پوشیدن نیست چرا که نوکش خیلی سفت است و پا را اذیت می کند، اما در مورد ارتفاع پاشنه کفش باید بگوییم که ارتفاع کفش باید از سه سانتی متر کمتر باشد تا فشار کمتری به قسمتی از پا که بالشتک های چربی در آن کم است، وارد شود.

زیره مناسب

در هنگام خرید کفش به زیره کفش و برآمدگی و فرورفتگی آن توجه کنید. کفش مناسب باید دارای بالشتک باشد و دارای چسبندگی در قسمت زیره کفش برای جلوگیری از لیز خوردن و لغزش بر روی سطوح باشد.

ساخت کفش از مواد قابل تنفس

توجه کنید کفش خوب از مواد قابل تنفس ساخته می شود. کفش باید دارای تهویه باشد تا طراوت پا حفظ شود و از عرق کردن پا جلوگیری شود و مانع رشد قارچ و میکروب در سطح پا گردد.

ظاهر کفش

استفاده از کفش های جذاب و زیبا بسیار خوشایند است اما اگر کفش دارای ظاهری جذاب ولی در عین حال راحت نباشد احساس خوشایند شما به احساس درد در ناحیه پا و در ناحیه کمر تبدیل می شود بنابراین توصیه می کنیم که در هنگام خرید کفش به فاکتورهای بیان شده در این مقاله توجه کنید.

پوشیدن کفش های مناسب می تواند بهترین احساس را در انسان ایجاد کند چون پا به عنوان قلب دوم انسان تاثیر بسیار زیادی بر روی سلامت ما دارد بنابراین انتخاب کفش مناسب بر روی سلامت پا و حتی کل بدن تاثیر گذار است.

کفشی را خریداری کنید که از کیفیت و طراحی مناسبی برخوردار است و از پا در برابر هرگونه آسیب و درد محافظت می کند.

کفش هایی با پاشنه های بلند

برای اینکه از ابتلا به آرتروز و ایجاد درد در پا جلوگیری کنید بهتر است از کفش های مرغوب استفاده نمایید. کفش های پاشنه بلند با اینکه لوکس و شیک به نظر می رسند اما دشمن پای شما به شمار می روند و در هنگام راه رفتن تعادل شما را به هم می زنند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *