بازرگانی پوشاک امی, پوشاک استوک(نو), پوشاک اورجینال امی, پوشاک بچه گانه, پوشاک زنانه, پوشاک مردانه

دامن کوتاه

دامن کوتاه یکی از انواع مدل های دامن به شمار می رود، هر بانوی خوش سلیقه با توجه سلیقه خود دامن متناسب با قد و استایل خود را انتخاب و آن را با جوراب شلواری ست می کند. خانم ها با این دامن های کوتاه می توانند بلوز و شومیزهای زیبا بپوشند و متناسب با قد خود از کفش پاشنه بلند، صندل یا کفش تخت استفاده کنند.

در ادامه مقاله به توضیحاتی پیرامون دامن و تاریخچه آن می پردازیم. سپس به معرفی مدل های متنوع این لباس زنانه شیک اشاره خواهیم کرد.

دامن چیست؟

دامن نوعی از پوشاک است که قد آن تا بالای زانو و یا تا مچ پا می رسد. امروزه دامن یک لباس زنانه به شمار می رود در حالی که در گذشته پوشیدن دامن در میان برخی از مردان رایج بوده است.

نحوه طبقه بندی

دامن ها از نظر قد به دامن کوتاه و دامن بلند تقسیم می شوند. به طور مثال دامن میدی از نظر قد در حد متوسط قرار دارد و نه خیلی کوتاه و نه خیلی بلند است. دامن کوتاه که با دامن مینی ژوپ معرفی شده است و قد دامن به زانو نمی رسد. اگه از نظر جنس دامن به تقسیم بندی دست بزنیم می توانیم به رایج ترین و محبوب ترین دامن ها همچون دامن کتان، حریر، دامن ساتن و دامن نخی اشاره کنیم.

دامن ها از نظر شکل دارای عناوینی همچون دامن کلوش، دامن ترک(دامن 6 ترک، 8 ترک)، دامن راسته و دامن چین دار  هستند.

تاریخچه دامن

زادگاه این پوشاک زنانه را باید در فرهنگ های باستانی جستجو کرد. در آسیا پوشیدن دامن برای مردان و زنان رایج بوده است. البته اگر بخواهیم به طور واضح منشأ دامن را بازگو نماییم بهتر است که از مصر باستان نام ببریم. اولین دامن ها از سوی مردان پوشیده شد. البته فرم دامن همانند لنگی بود که دور کمر پیچیده می شد و جنس آن از کتان بود.

برای هوای گرم و مرطوب مصر دامن یک پوشش خنک و سبک به شمار می رفت. پوشش رایج زنان در این دوره پیراهن های بلندی بود که تا مچ پا را می پوشاند. این پیراهن از پارچه های ظریف و غالبا سفید رنگ تهیه می شد.

البته با توجه به سطح اجتماعی، پوشش افراد متفاوت بود به طوری که این تفاوت در دوخت لباس ها و پارچه به کار رفته کاملا خودنمایی می کرد. به گونه ای که افرادی با موقعیت اجتماعی پایین تر از پارچه های ارزان تر برای دوخت پیراهن استفاده می کردند.

پوشیدن دامن در قرون وسطی

پیشرفت هایی که در خیاطی و بافندگی ایجاد شد زمینه را برای دوخت شلوار و جوراب شلواری فراهم ساخت. در این دوران تمایل به پوشیدن بلوز و زیرپیراهن در میان مردان باعث شد که نقش دامن به عنوان یک پوشش رایج کمرنگ شود. با این حال زنان به پوشیدن پیراهن تمایل داشتند و این سبک پوشش تا اواخر قرن نوزدهم به قوت خود باقی بود. قرن نوزدهم مصادف بود با پوشیدن لباس هایی که باید تمام بدن را می پوشاند. پوشش زنانه به پیراهنی در بالاتنه و دامنی برای پوشیدن پایین تنه مبدل شد.

در ادامه مطلب به مدل هایی از دامن کوتاه و همچنین نحوه ست کردن آن با سایر لباس ها می پردازیم.

اگر قصد دارید در استایل روزانه خود تغییر ایجاد کنید بهتر است در  هنگام انتخاب لباس های جدید، پوشیدن دامن را به عنوان یکی از گزینه های تغییر لحاظ کنید. پوشیدن دامن به خانم های خوش استایل و خوش سلیقه ظاهری زیباتر می بخشد. با این حال قبل از انتخاب یا خرید دامن بهتر است که با انواع مدل و طرح های دامن و همچنین نحوه ست شدن آن با سایر لباس ها آشنا شوید تا با پوشیدن دامن تغییر را در استایل خود احساس کنید. قبل از هر چیز با این سوال مواجه هستید که چه دامنی مناسب ترین گزینه برای انتخاب است؟

دامن کوتاه راسته؛ انتخاب افرادی با استایل کلاسیک

موضوع را با دامن کوتاه راسته شروع می کنیم. برای افرادی با استایل کلاسیک پوشیدن این دامن می تواند بهترین انتخاب محسوب شود. برای ایجاد بهترین هماهنگی این دامن با لباس هایتان پیشنهاد می کنیم که دامن  کوتاه راسته را با یک شومیز جذب  یا یک بلوز ست کنید.

دامن کوتاه جین؛ ست شدن با هر لباسی

یکی از ویژگی های بارز دامن کوتاه جین ست شدن آن با لباس های متنوع و در رنگ های متفاوت است. تی شرت، شومیز، بلوز و نیم تنه از جمله لباس هایی هستند که  به آسانی با دامن جین کوتاه ست می شوند. خانم های خوش سلیقه با توجه به سلیقه خود می توانند از لباس های طرحدار و راه راه نیز برای ست کردن این آن ها با دامن استفاده کنند. دامن های جین برای استایل های غیررسمی کاملا مناسب و شیک به نظر می رسند.

دامن کوتاه کلوش؛ مناسب برای هر نوع استایلی

دامن کوتاه کلوش برای هر سن و سالی و در هر موقعیتی مناسب می باشد. این مدل از دامن یکی از متداول ترین مدل هایی است که طی چندین سال از مد نیفتاده و همچنان به عنوان یکی از مدل های محبوب در میان بانوان مورد استفاده قرار می گیرد. این دامن را با یک تاپ و یا یک بلوز ساده می توانید ست کنید.

دامن میدی؛ با انواع کفش ست می شود.

اگر از قد کوتاه یا اندام چاقی برخوردار هستید بهتر است که در پوشیدن این دامن مواردی را لحاظ کنید، در غیراینصورت با یک استایل خوشایند روبه رو نخواهید شد.

برای افرادی با استایل کلاسیک، ست کردن این دامن با یک نیم بوت پاشنه دار و همچنین یک بلوز جذب سنخیت کامل را به معرض نمایش می گذارد. همچنین بهتر است که این دامن را با کفش پاشنه بلند و انواع نیم بوت های پاشنه دار بپوشید. البته برای افراد قد بلند پوشیدن صندل با این مدل دامن بهترین استایل را به آنها می بخشد.

برای خانم هایی با قد کوتاه پوشیدن دامن های مینی مناسب ترین انتخاب محسوب می شود چون در صورت پوشیدن دامن بلند، کوتاه قدتر به نظر می رسند و مسلما این موضوع خوشایند بانوان خوش استایل نخواهد بود. انتخاب پوشش مناسب فرد را شیک پوش و خوش استایل نشان می دهد و همچنین به این موضوع اشاره دارد که وی به فاکتورهای مناسب برای انتخاب مدل های مناسب لباس کاملا واقف بوده و به آن اهمیت می دهد.

در نظر داشته باشید که شیک پوشی و خوش استایلی به یک انتخاب دقیق و مناسب برمی گردد. پوشیدن دامنی که با اندام شما همخوانی دارد و شما را خوش قیافه تر نشان می دهد به همان اندازه اهمیت دارد که انتخاب لباس زیر یا گن هایی که در زیر دامن پوشیده می شود حائز اهمیت است. با توجه به جنس دامن و مدل آن لباس زیر مناسب بپوشید. گن های لاغری برای افرادی که در ناحیه کمر و پهلو چاق هستند باعث می شود که چربی ها جمع شوند و دامن استایل زیبایی به فرد بدهد.

دامن های کوتاه زنانه

دامن کوتاه اسمارا-1
دامن کوتاه اسمارا-2

از جمله ویژگی های این پوشش زنانه می توان به تنوع در طرح و رنگ، موجود در جنس های کنف و مخملی و نرم و لطیف بودن آن اشاره کرد، ضمنا بخاطر حالت کشی بسیار راحت هستند.

فروشگاه بزرگ پوشاک امی در نظر دارد تا با ارائه محصولات متنوع آقایان، بانوان و خانم ها بتواند جوابگوی علایق و سلیقه های مختلف باشد. دامن کوتاه زنانه در برندهای مختلف یکی از محصولات فروشگاه امی است که از محبوبیت زیادی در میان میان بانوان برخوردار است. برند اسمارا، برند اچ اند ام و برند کیابی از جمله برندهای رایجی هستند که دامن های کوتاه شیک را در طرح و رنگ های مختلف روانه بازار می کنند.

این دامن ها در جنس های کتان، جین، چرم و پارچه ای به مشتریان عرضه می شود. جنس پارچه ای آنها اغلب دارای کمر کشی و جنس جین و کتان آنها اکثرا دارای حلقه برای کمربند می باشند.

دامن-کتان-1
دامن -حریر-

در ادامه تصاویری از این پوشش زنانه در طرح، رنگ و فرم های مختلف ارائه می شود.

دامن موهر

این دامن از پشم ساخته شده و کاملا ضد حساسیت است.

دامن موهر

دامن کوتاه برند اسمارا

دامن -کوتاه-اسمارا-1
دامن-کوتاه- اسمارا-2

این دامن ها فوق العاده نرم و لطیف هستند، همچنین کمر کشی و بند دار آنها قابلیت تنظیم دارند. از مهمترین ویژگی این محصول برند اسمارا این است که قابلیت شستشو در ماشین لباسشویی را دارد و همچنین بافت آن 100 % پنبه می باشد.

دامن کوتاه برند اچ اند ام

دامن کوتاه برند اچ اند ام

این دامن ها از پنبه ساخته شده اند و از فرمی مطلوب جهت راحتی در راه رفتن برخوردار هستند. از ویژگی های بارز این مدل می توان به زیپ دار بودن، ضدحساسیت بودن، لطیف و نرم و قابل ست شدن با انواع تیشرت و جوراب شلواری اشاره کرد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *