بازرگانی پوشاک امی, پوشاک استوک(نو), پوشاک اورجینال امی, پوشاک بچه گانه, پوشاک زنانه, پوشاک مردانه

خلاقیت های برند کانورس

برند کانورس یکی از قدیمی ترین و معروف ترین کمپانی طراحی و تولید کفش بسکتبال است. این کمپانی و کارمندان آن بر این اعتقاد هستند که کیفیت بر کمیت مقدم است و همین باور در تمام پروسه کاری و فعالیت های کمپانی کانورس خود را نشان داده است. اما بشنویم از داستان شیرین و جذاب راه اندازی شرکت لاستیک کانورس و سپس ماجراهایی که یکی پس از دیگری بر موفقیت های این کمپانی صحه گذارده است.

مارکیز میلز کانورس در سال 1908 کمپانی لاستیک کانورس را افتتاح نمود. این کمپانی در زمینه تولید گالش و اقلام لاستیکی مربوط به کفش فعالیت داشت. دیری نپایید که مدیر کمپانی کانورس به فکر تولید کفش ورزشی افتاد.

البته یکی از شعارهای جالب و تأثیرگذار این کمپانی عدم تقلید از سایر کمپانی های تولیدکننده کفش بود. به عبارت دیگر، مدیر کمپانی کانورس معتقد بود که می توانند راهی مستقل و خلاقانه را طی نمایند بدون آنکه از سایر برندها پیروی نمایند و الگوبرداری کنند.

این کمپانی تصمیم گرفت اقدام به طراحی و تولید اولین نمونه کفش بسکتبال نماید به طوری که در سال 1917 کفش بسکتبال آل استار را تولید و به بازار عرضه نمود. شکل اولیه کفش با یک دوخت ساده و یک لاستیک پهن به عنوان پاشنه تخت کفش خودنمایی می کرد البته رنگ کفش قهوه ای بود و طراحی کفش طوری بود که تا مچ پا را پوشش می داد. در سال 1920 تغییراتی در طراحی این کفش ایجاد شد به این صورت که برای تولید کفش بسکتبال کانورس از کتان یا چرم سیاه استفاده می شد.

ورزش بسکتبال یک ورزش محبوب در شمال آمریکا محسوب می شد و کمپانی کانورس اقدام به تولید انبوه کفش بسکتبال در این منطقه نمود. فروش کفش بسکتبال در ابتدا با استقبال چندانی روبه رو نشد و نتوانست انتظار مدیر و کارمندان شرکت را برآورده نماید. اما با گذشت زمان این کمپانی شاهد موفقیت های چشمگیری شد.

البته لازم به ذکر است که کمپانی کانورس افزایش فروش خود را مدیون طراح کفش های شرکت یعنی چارلز تیلور بود. چارلز تیلور یا چاک تیلور به ورزش بسکتبال علاقه زیادی داشت و همین موضوع دلیل اصلی وی به پیوستن کمپانی کانورس شد. وی تمایل داشت که ورزش بسکتبال به عنوان یک ورزش جهانی توسعه پیدا کند. چاک تیلور کانورس آل استار سیاه را طراحی نمود و همین کفش در مسابقات انجمن ملی بسکتبال آمریکا مورد استفاده بازیکنان بسکتبال قرار گرفت. چاک تیلور در سال 1935 نام خود را به قسمت مچ کفش منتقل نمود.

با آغاز جنگ جهانی دوم کمپانی کانورس اقدام به تولید پوشاک و کفش مورد نیاز سربازان و نظامیان آمریکایی نمود. بعد از پایان جنگ، کمپانی کانورس کفش های بسکتبال را در رنگ های مختلف به بازار عرضه نمود. با وجود اینکه کفش های کانورس مختص بازیکنان بسکتبال طراحی شده بود اما استایل و جذابیت این مدل کفش باعث محبوبیت آن در میان جوانان و دانشجویان شد. کمپانی آل استار در دهه های 60 و 70 روند رو به رشدی را تجربه کرد اما این وضعیت پایدار نماند به طوری که در دهه های 80 و 90 این کمپانی در آستانی ورشکستگی قرار گرفت.

یکی از مدیران تصمیم گرفت که تمام کارخانه های موجود در آمریکای شمالی را تعطیل و آنها را به آسیا انتقال دهد. عملی شدن این ایده باعث شد تا کمپانی کانورس دوباره جایگاهش را به دست آورد. البته امروزه این کمپانی در اقصی نقاط مختلف جهان همچون استرالیا، آرژانتین، برزیل، شیلی، آفریقای جنوبی و… نمایندگی دارد.

یکی از خلاقیت هایی که کمپانی کانورس در تولیدات خود به کار برد این بود که مشتریان به صورت آنلاین می توانستند با توجه به سلیقه خود، رنگ و طرح روی کفش را سفارش دهند.

در حال حاضر، کتونی های آل استار همچنان محبوب هستند و مورد استفاده اقشار مختلف جامعه در اقصی نقاط جهان قرار می گیرند. کتونی هایی که از یک طراحی ساده و در عین حال جذاب برخوردارند و ضمنا بسیار راحت و بادوام هستند. کفش های آل استار کانورس با گذشت سال ها همچنان با طرح اولیه چاک تیلور به بازار عرضه می شوند.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *