بازرگانی پوشاک امی, پوشاک استوک(نو), پوشاک اورجینال امی, پوشاک بچه گانه, پوشاک زنانه, پوشاک مردانه

تاریخچه کمربند

تاریخچه کمربند می تواند به عنوان یکی از موضوعات جذاب در حوزه پوشاک تلقی شود. تاریخچه ای که شاید کمتر در مورد آن فکر کرده ایم یا اندیشیده ایم. علت این امر به نقش کمربند و معرفی آن به عنوان یک اکسسوری در پوشاک آقایان و پوشاک بانوان برمی گردد.

تعریف کمربند

تعریف- کمربند-

یک نوار باریک که از قدرت انعطاف پذیری خوبی برخوردار است و جنس آن از چرم یا پلاستیک است که به دور کمر بسته می شود.

کمربند ها همیشه و صرفا جنبه تزئینی ندارند به طور مثال سربازان و افراد نظامی از کمربند برای آویختن و حمل سلاح و همچنین حمل دست بند استفاده می کنند. البته کارگران ساختمانی نیز برای همراه داشتن ابزارآلات از کمربند استفاده می کنند.

بیایید با هم به تاریخچه اولین کمربند نگاهی بیندازیم.

تاریخچه اولین کمربند

کمربند بخشی از لباس آقایان محسوب می شود که برای نگه داشتن شلوار از آن استفاده می شود.

آقایان و بانوان با توجه به پوشش و استایل خود از کمربندهایی با فرم و طرح متفاوت استفاده می کنند.

کمربند به عنوان یکی از لوازم جانبی مد در خانم ها شناخته شده است.

اولین کمربندها

با نگاهی به کتاب های تاریخی متوجه می شویم که اولین کمربندها به عصر برنز برمی گردند. در اوایل کمربندها از پوست درختان، پارچه و سپس چرم ساخته شدند. در پوشش سربازان رومی و یونانی کمربندهای چرمی وسیله ای بودند برای حمل سلاح و همچنین سربازان از کمربند برای محکم کردن  دور لباس در ناحیه کمر استفاده می کردند تا گشادی لباس مانع آزادی عمل آنها نشود.

کمربند نمادی از قدرت

در میان مغولان کمربند مورد احترام بود به طوری که معتقد بودند با تبادل و معاوضه کمربند با یکدیگر می توانند اتحاد میان خود را محکم و پایدار سازند.

تصاحب کمربند یا تصاحب قدرت

جای تعجب است اما سوئیسی ها باور داشتند که با تصاحب کمربندهای دشمنان خود می توانند قدرت آن ها را محدود کنند و بر دشمن پیروز شوند.

کمربند در مصر باستان

ارزش کمربندها در میان مصریان باستان به قدری بود که در اولین مومیایی کشف شده کمربندی طلایی با مهره های لعابی بسیار چشمگیر و جذاب یافت شد.

کمربندهای ابریشمی

آنطور که از تاریخچه کمربند پیداست زنان طبقه ثروتمند جوامع از کمربندهای ابریشمی بر روی دامن استفاده می کردند و آن را به شکل هفت می بستند. استفاده از کمربند بیشتر جنبه زیبایی و شیک بودن را القا می کرد.

طراحان کمربند

طراحان -کمربند-

در بین وسایل مورد نیاز جهت تهیه کمربند برای طراحان، چرم در اولویت قرار دارد. اما چرا چرم در بین طراحان کمربند از محبوبیت فراوانی برخوردار است؟

چرم از استحکام خوبی برخوردار است و همچنین به دلیل قدرت انعطاف پذیری بالا ویژگی های خود را تا مدت ها حفظ می کند.

بنابراین کمربندهای چرم طبیعی در سایز، رنگ و انواع مختلف به یکی از اکسسوری های پرطرفدار آقایان تبدیل شده اند.

چرم گاو یا چرم گوساله

چرم طبیعی گاو یا گوساله در ساخت کمربند

طبق تاریخچه کمربند باید اینطور گفت که از بین پوست گاو، گوساله و گوسفند، پوست گوساله بهترین گزینه برای تولید چرم به حساب می آید. چرم گاو سفت است و همچنین کار کردن با چرم گوسفند برای تهیه کمربند نسبتا دشوار است لذا پوست گوساله به دلیل منعطف بودن گزینه انتخابی تولید کننده های کمربند به شمار می رود.

چرم مصنوعی در ساخت کمربند

چرم مصنوعی در ساخت کمربند

برای تولید کمربند از چرم مصنوعی نیز استفاده می شود. چرمی که در شکل و طرح چرم خزندگان طراحی و از آن برای تهیه کمربند استفاده می شود یکی از روش های منطقی برای ساخت چرم است چون با این کار گونه های مختلف خزندگان از خطر انقراض در امان می مانند.

همچنین…

چرم مصنوعی در مقایسه با چرم طبیعی از قیمت پایینی برخوردار است هر چند که از این نوع چرم نمی توان انتظار کیفیت چرم طبیعی را داشت چون پس از مدتی ترک برمی دارد. برای افرادی که کلکسیونی از کمربند در طرح و جنس های متفاوت بخشی از اکسسوری جذاب استایل آنها به شمار می رود هزینه کردن برای خرید کمربند باکیفیت می تواند پیشنهاد مناسبی باشد.

انواع کمربند

انواع کمربند

کمربندها به دو نوع تقسیم می شوند که نوع رسمی آن برای لباس های رسمی و اداری کاربرد دارد و نوع معمولی آن در لباس های ساده مورد استفاده قرار می گیرد.

اندازه کمربندهای رسمی نسبت به کمربندهای معمولی نسبتا باریک است. به عبارتی کمربندهای معمولی پهن تر هستند و برای استایل های ساده و روزانه می توانند مورد استفاده قرار گیرند. کمربندهای رسمی دارای بافت صاف و رنگ های مات و تیره هستند.

تنوع جنس و رنگ کمربند باعث شده که آقایان بتوانند آن ها را با شلوار، پیراهن و استایل خود ست کنند. به طور مثال کمربند رسمی را نباید با لباس اسپرت ست کنید چون نظم و هماهنگی استایل شما را بر هم می زند.

در ادامه مقاله به چند مدل کمربند اشاره می کنیم.

کمربند چرمی دو رو

کمربند چرمی دو رو

این کمربند در اکثر استایل های شیک و رسمی به چشم می خورد. یک سمت این کمربند با رنگ قهوه ای و سمت دیگر با رنگ مشکی طراحی و دوخته شده است.

این کمربند دارای دوختی زیبا و بی نقص است و از طراحی شیک و طلایی رنگ در قسمت سگک کمربند برخوردار است.

کمربند سبک بافته شده

کمربند سبک بافته شده

این مدل یکی از کمربندهای محبوب در بین نوجوانان و جوانان علی الخصوص دختران جوان به شمار می رود.

این کمربند برای شلوارهای جین کاملا مناسب است.

کمربند چرم جیر

کمربند چرم جیر

این کمربند با طرح اسفنجی خود به راحتی با شلوارهای رنگی روشن و تیره ست می شود.

کمربند راه راه

کمربند راه راه

در این کمربند از رنگ های ارتشی استفاده شده و می توانید آن را با شلوار جین یا شلوار رنگی ست کنید.

در ادامه مقاله به کمربند زنانه و راهنمای خرید کمربند زنانه می پردازیم.

کمربند زنانه

کمربند زنانه

از کمربند می توان به عنوان یک اکسسوری جذاب و زیبا نام برد. این اکسسوری زیبا تنها منحصر به آقایان نبوده بلکه بانوان هم می توانند در استایل های رسمی و غیر رسمی خود از این استایل بهره ببرند.

انتخاب کمربند مناسب

انتخاب کمربند مناسب

قبل از خرید کمربند لازم است تا نکاتی را مد نظر قرار دهید چون انتخاب کمربند مناسب روی بهتر دیده شدن اندام و استایل هر فرد مؤثر است.

قبل از هر چیز جنس کمربند را در اولویت قرار دهید و سپس به سایز کمربند و تطابق آن با استایل و لباس های مورد نظرتان بپردازید. در تقسیم بندی کمربندها بهتر است که به دو نوع متداول آن یعنی کمربند باریک و کمربند پهن اشاره کنیم. به عبارتی این کمربندها در عرض های مختلف از کم عرض تا عریض ساخته می شوند.

به طور مثال اگر از بالا تنه بلندی برخوردار هستید توصیه ما به شما استفاده از هر دو مدل کمربند است اما اگر از بالا تنه کوتاهی برخوردار هستید بهتر است که از کمربندهای باریک در استایلتان استفاده کنید. کمربندهای باریک زیاد به چشم نمی آیند و کوتاهی بالا تنه را در معرض توجه قرار نمی دهند. برای اینکه کوتاهی قد زیاد به چشم نیاید رنگ کمربند را طوری انتخاب کنید که با رنگ لباستان ست باشد.

همچنین…

برای افرادی که در ناحیه کمر و پهلو اضافه وزن دارند و از چاقی شکم در برهم زدن استایل خود شکایت دارند بهتر است که از کمربندهایی با رنگ های تیره استفاده کنند چون رنگ روشن کمربند باعث می شود که چاقی دور کمر و شکم بیش از اندازه در استایلتان به چشم بیایید.

ویژگی های یک کمربند شیک

ویژگی های یک کمربند شیک

اگر با دقت به رنگ های محبوب کمربند در میان بانوان دقت کرده باشید متوجه می شوید که رنگ های ساده نسبت به رنگ های ترکیبی مورد پسندتر است بنابراین  بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

برای بانوان استفاده از کمربند بر روی لباس های مجلسی مستلزم به کار بردن خلاقیت و شناخت استایلی است که مد نظر آنها است. کمربندهای ظریف و نازک با طرح های زینتی یکی از گزینه های مورد پسند بانوان محسوب می شوند. از این کمربندها می توان به عنوان کمربندهای فانتزی و فلزی نام برد.

کمربند جیر یا چرم؟

بسیاری از بانوان خصوصا دختران نوجوان و جوان علاقمند هستند که در استایل های غیررسمی همچون استایل اسپرت و استایل روزمره از کمربند جیر استفاده کنند. هر چند که جنس چرم با تاریخچه کمربند عجین شده است و در استایل بسیاری از خانم ها هنوز هم از جایگاه سابق خود برخوردار است به طوری که برای بسیاری از بانوان کمربند چرمی با سگک ظریف می تواند زیبایی خاصی به استایل آنها ببخشد.

مدل های متنوع

به طور خلاصه می توان از کمربند پهن، کمربند سگکی، کمربند بافته، کمربند کژوال، کمربند مجلسی  و کمربند باریک به عنوان متداول ترین نوع کمربند نام برد. هر کدام از این مدل ها با لباس های متفاوتی ست و یک استایل شیک و خاص را رقم می زنند. کمربندهای فلزی معمولا با شلوار جین ست می شوند و کمربندهای نگین دار یا کریستالی برای استایل های رسمی همچون لباس عروس مناسب و متفاوت به نظر می رسند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *