بازرگانی پوشاک امی, پوشاک استوک(نو), پوشاک اورجینال امی, پوشاک بچه گانه, پوشاک زنانه, پوشاک مردانه

تاریخچه جین

تاریخچه جین یکی از موضوعات جالب و جذابی است که مطمئنا هر فرد علاقمند به خواندن آن است. امروزه پوشاک جین بخش عظیمی از تولید را به خود اختصاص داده است. لباس های جین همچون کت جین، شلوار جین، پیراهن جین، ژاکت، دامن جین و… در استایل های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. البته استایل جین از گذشته تا به امروز همچنان در بین اقشار جامعه علی الخصوص جوانان و نوجوانان محبوبیت دارد.

با ما همراه باشید، در ادامه مقاله به تاریخچه جین و فراز و نشیب هایی که لوی استراس در مسیر ساخت و تهیه پارچه جین با آن روبه رو شد، می پردازیم.

تاریخچه جین

در سال ۱۸۷۳ جین توسط لوی استراوس باوارایی که به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرده بود و در آنجا ساکن شده بود، تولید شد.

تولید شلوار

شلوار جین

لوی استراوس کار خود را با تولید شلوار جین آغاز کرد، وی  شلوار را از پارچه سنگینی تولید کرد. دیری نپایید که وی متوجه گردید که این نوع بافت می تواند پوشش و لباسی ایده آل برای کارگران معدن، کشاورزان و گاوچران ها باشد.

دنیم چیست؟

دنیم


تولید جین بخش عمده‌ ای از صنعت نساجی جهان را به خود اختصاص داده است. شاید بپرسید که کلمه دنیم چه ارتباطی به موضوع جین و پارچه های جین دارد.

 کلمه “دنیم” از پارچه “سرژ دنیمز” که در شهر نیمز فرانسه زادگاه اصلی این پارچه است، می ‌آید. نیمز شهری در جنوب فرانسه است.

چرا رنگ آبی نیلی؟

آبی نیلی

در اواخر قرن ۱۸ در آمریکا از رنگ آبی نیلی برای “شلوار جین آبی” استفاده شد. این رنگ در نوعی از شلوار های جین پنبه ای مورد استفاده قرار گرفت. 

زادگاه واژه جین

اصطلاح جین از “ژن” گرفته شده است. “ژن” نامی است که فرانسوی ها به ژنوا و مردم ژنوا داده بودند. ژنوا جایی بودکه شلوار های پنبه ای تولید می شدند.

معدنچیان در جستجوی طلا

معدنچیان

در دهه ۱۸۰۰ میلادی، جستجوی طلا مرسوم و رایج بود به نحوی که بسیاری از افراد ماجراجو از اقصی نقاط مختلف جهان به سوی معدن های طلای آمریکا راهی شدند. معدنچیان طلای آمریکا به لباس‌ هایی قوی و با دوام که به راحتی دچار پارگی نشوند، نیاز داشتند.

لوی استراوس_ جیکوب دیویس


لوی استراوس به عنوان یک تاجر و جیکوب دیویس در جایگاه یک خیاط، معدنچیان را با شلوارهای جین آشنا کردند. این شلوارها از موادی بادوام تهیه شده‌ بود و همچنین در این شلوارها با پرچ کردن از قسمت ها و سطوحی از پارچه که احتمال داشت دچار پارگی شود، پشتیبانی می کردند.

با این کار به طول عمر و دوام شلوار ها افزوده می شد. این شروع جذاب و شیرین افسانه شلوار جین و مارک Levis (لوی استراوس) بود که امروزه بسیار موفق و محبوب است.

از کارگران معدن تا بازیگران هالیوود


جین برای اولین بار به خاطر دوام بالای آن توسط کارگران مورد استفاده قرار گرفت. استفاده از جین در دهه ۱۹۳۰ رایج شد علی الخصوص زمانی که هالیوود شروع به ساخت فیلم‌ های گاوچران (کابوی) کرد. هنر پیشگان شلوار جین می‌ پوشیدند و به این صورت پوشاک جین به نفوذ خود در جامعه ادامه داد.

تولید شلوار جین در جنگ جهانی دوم

 آغاز جنگ جهانی دوم اثرات منفی بسیاری برجای گذاشت و این اثرات در صنعت پوشاک نیز رسوخ پیدا کرد به طوری که تولید شلوار جین افت کرد. با این وجود سربازان آمریکایی شروع به پوشیدن لباس‌ های جین در زمان مرخصی کردند همین موضوع باعث شد تا تقاضا برای لباس جین افزایش پیدا کند.

کمپانی هایی که اقدام به تولید جین کردند

در تاریخچه جین اینطور بیان شده که با اتمام جنگ جهانی دوم بسیار از شرکت ها درصدد ورود به حوزه پوشاک جین بودند و از این میان شرکت هایی همچون Wrangler و Lee اقدام به تولید و عرضه جین نمودند.

جین نمادی از سبک شورشی


جوانان در دهه ۱۹۵۰ به عنوان سبکی شورشی و یاغی گری به پوشیدن شلوار جین روی آوردند. در حالی که جوانان این سبک پوشش را از هالیوود و بازیگران آن و بازی چهره های معروفی همچو  مارلون براندو در فیلم “The Wild One” در سال 1953 و فیلم “Rebel Without a Cause” با بازی جیمز دین در ۱۹۵۵ الهام گرفته بوند. همین موضوع مخالفت هایی را در پی داشت تا جایی که پوشیدن لباس جین در بسیاری از مکان های عمومی و آموزشی ممنوع شد. به گونه ای که مکان‌ هایی  مانند مدرسه و تئاتر جین را به خاطر آنکه نماد شورش بود، ممنوع کردند.

از مخالفت تا موافقت

در طول تاریخ بارها شاهد موافقت ها و مخالفت های بی شماری در حوزه پوشاک و نوع لباس های پوشیدنی بوده ایم. این موضوع در مورد پوشاک جین نیز به وقوع پیوست به گونه ای که پوشاک جین در دهه‌ های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ از یک ضد فرهنگ به مد تبدیل شد و تولید کنندگان شروع به طراحی سبک‌ های مختلف جین کردند.

سرهمی جین

 در طول جنگ جهانی دوم شلوار جین کمتری تولید شد اما “سرهمی های جلو بسته” تولید و به بازار عرضه شد.

تغییراتی که جین با آن روبه رو شد

در تاریخچه جین چنین آمده است که “سرهمی های جلو بسته” توسط سربازان آمریکایی پوشیده شد و به این ترتیت پوشاک جین به دنیا معرفی شد.

شکل و ظاهر شلوار جین در دهه 1960

در دهه ۱۹۶۰، در شلوار مردانه و زنانه، زیپ در پایین و جلو  شلوار قرار گرفته بود. اگر در عکس‌ های تاریخی جستجو کنید متوجه خواهید شد که قبل از اینکه شلوار جین به یک سبک مد تبدیل شود، به شکل لباس جلو بسته سرهمی مورد استفاده قرار می گرفت. موضوع جالبی که در مورد پوشاک جین مطرح بود این بود که تا سال 1960 برای نامگذاری محصول جالب و جذاب لوی استراوس به جای عنوان “جین” از عنوان “سرهمی جلو بسته” استفاده می شد.

همچنین…

با گذشت زمان نه تنها از محبوبیت پوشاک جین کاسته نشد بلکه تغییراتی که در این نوع پوشاک به وجود آمد، مسیر را برای پیشرفت و موفقیت این پوشاک در صنعت مد و فشن نیز هموار ساخت. امروزه با مجموعه ای بی نظیر از پوشاک جین مردانه، زنانه و بچگانه روبه رو هستیم که مطمئنا انتخاب سبک لباس پوشیدن و خلق استایل های مد روز را برای جوانان و نوجوانان تسهیل نموده است.

قدمت شلوار جین در ایران

در مورد تاریخچه جین در کشور ایران، در مورد شخصی که  بوجود آورنده این لباس باشد اطلاعات دقیقی در دست نیست. با این وجود بقایای به جا مانده از این لباس در طول تاریخ نشان دهنده این موضوع است که ایرانیان اولین استفاده کنندگان این لباس متفاوت و جالب بوده اند. سربازان و سوارکاران ایرانی در مواقع سوارکاری و در میدان جنگ از شلوار به عنوان جزئی از البسه جنگی استفاده کرده اند. قدیمی ترین شلوار ایرانیان را باید به قوم مادها نسبت داد.

فروشگاه بزرگ پوشاک امی

فروشگاه پوشاک امی طیف وسیعی از محصولات مردانه، زنانه و بچگانه را به مشتریان عرضه می دارد. این محصولات در برندهای باکیفیت همچون برند لیورجی، برند اسمارا، برند سی اند ای، برند لوپیلو، برند کریویت، برند کیابی و … عرضه می شوند. در این میان جنس های مختلفی همچون جین و کتان از محبوبیت فراوانی در بازار پوشاک برخوردار هستند. البته امروزه مدل های کاملا متفاوت از شلوار در صنعت مد به وجود آمده اند که هر شخص بنا به سلیقه شخصی و سبک پوشش خود آن را می پوشد. مدل راسته شلوارهای جین یکی از قدیمی ترین مدل هایی است که شلوار جین به وسیله آن به صنعت پوشاک معرفی شد. مدل های دم پا گشاد و همچنین مدل های کیسه ای و اسکینی یکی پس از دیگری وارد بازار پوشاک شدند.

محصولات فروشگاه بزرگ پوشاک امی

در میان محصولات فروشگاه بزرگ پوشاک امی، پوشاک جین مردانه، زنانه و بچگانه موجود می باشد. با این وجود شلوارهای جین از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند بنابراین فروشگاه پوشاک امی همواره سعی کرده است تا انواع محصولات جین علی الخصوص شلوار مردانه، شلوار زنانه و شلوار بچگانه را در لیست محصولات خود قرار دهد. در ادامه مطلب به معرفی چند محصول جین در برندهای مختلف می پردازیم.

شلوار جین زنانه برند اچ اند ام

شلوار جین زنانه برند اچ اند ام در انواع رنگ و طرح مناسب بانوان شیک پوش و خوش سلیقه می باشد. این شلوارها فوق العاده شیک و خوش دوخت هستند. فرم جذب و راسته این شلوارها، استایل زیبایی به بانوان می بخشد. جنس این شلوارها از پنبه ارگانیک می باشد و فوق العاده راحت و کسشان هستند.

شلوار جین زنانه برند اسمارا

شلوار جین زنانه برند اسمارا محصول کشور آلمان است. برند اسمارا یکی از زیرمجموعه های هلدینگ عظیم لیدل می باشد که به تولید انواع پوشاک زنانه معروف است. محصولات برند اسمارا طیف وسیعی از انواع پیراهن زنانه، شومیز، تونیک، لباس بارداری، شلوار راحتی، شلوارک، کفش و… را در برمی گیرد. محصولات این برند در عین باکیفیت بودن از نظر قیمت نیز کاملا مقرون به صرفه هستند و می توانند در لیست خرید لباس های بانوان شیک پوش قرار بگیرند.

شلوار جین زنانه برند اسمارا فوق العاده خوش دوخت است. همچنین شلوارهای این برند اغلب ضد حساسیت می باشند و دارای حلقه برای کمربند هستند. دو جیب در پشت شلوار و دو جیب مورب و یک جیب ساعتی در جلو از ویژگی های ظاهری شلوارهای زنانه برند اسمارا است.

شلوار جین بیگ

شلوار جین بیگ یکی دیگر از انواع پوشاک بیگ محسوب می شود که سایزهای 48-50 ، 52-50 و سایزهای 56-54 را در برمی گیرد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *