بازرگانی پوشاک امی, پوشاک استوک(نو), پوشاک اورجینال امی, پوشاک بچه گانه, پوشاک زنانه, پوشاک مردانه

برند گپ

برند گپ Gap یک برند خرده فروش پوشاک و لوازم جانبی در سراسر جهان است. گپ در سال 1969 توسط دونالد فیشر و دوریس اف فیشر تأسیس شد. دفتر مرکزی این شرکت در سانفرانسیسکو ، واقع در ایالات کالیفرنیا است. این شرکت شش بخش اصلی را اداره می کند: Gap ، Banana Republic ، Old Navy ، Intermix ، Hill City و Athleta . برند گپ بزرگترین خرده فروش تخصصی در ایالات متحده است و از لحاظ بین المللی جایگاه سوم را پس از گروه Inditex و H&M ، دارد. تا سپتامبر 2008 ، این شرکت تقریباً 135،000 کارمند داشت و 3،727 فروشگاه در سراسر جهان را اداره می کرد. از این تعداد 2،406 فروشگاه در ایالات متحده واقع شده بود.

تاریخچه

فیشر اولین فروشگاه Gap را در نزدیکی City College در خیابان Ocean در Ingleside ، سان فرانسیسکو در 21 آگوست 1969 افتتاح کرد. در ابتدا تنها کالای آن شامل لباس هایی از برندهای Levi’s و LP برای جذب مشتریان نوجوان بود.

در سال 1970 ، گپ دومین فروشگاه خود را در سن خوزه افتتاح کرد. در سال 1971 ، Gap دفتر مرکزی خود را در Burlingame کالیفرنیا با چهار کارمند تأسیس کرد. تا سال 1973 ، این شرکت بیش از 25 فروشگاه داشت . برند گپ با یک فروشگاه در مرکز خرید Echelon در Voorhees ، نیوجرسی به بازار ساحل شرقی گسترش یافت. در سال 1974 ، گپ شروع به فروش محصولات با برچسب خصوصی کرد.

در دهه 1990 ، گپ دارای هویتی درجه یک شد و موجودی خود را تحت هدایت میلارد درکسلر تغییر داد. با این حال ، درکسلر پس از 19 سال خدمت در سال 2002 پس ازافت 29 ماهه فروش و تنش با خانواده فیشر از سمت خود برکنار شد. درکسلر از امضای یک قرارداد غیرقابل رقابت امتناع کرد و در نهایت مدیرعامل J. Crew شد. یک ماه پس از خروج ، کالاهایی که سفارش داده بود باعث افزایش شدید فروش شد. رابرت جی فیشر پل پرسلر را به عنوان مدیرعامل جدید استخدام کرد. او با بستن فروشگاه های ضعیف و پرداخت بدهی ها اعتبار پیدا کرد. با این حال ، گروه های متمرکز او نتوانستند رهبری شرکت را در بازار بازیابی کنند.

هیئت مدیره

خانواده فیشر سهام زیادی از این شرکت را در اختیار دارند. دونالد فیشر تا سال 2004 به عنوان رئیس هیئت مدیره بود و در برکناری میلارد درکسلر ، مدیرعامل وقت ، در سال 2002 نقش مهمی ایفا کرد و تا زمان مرگش در 27 سپتامبر 2009 در هیئت مدیره باقی ماند. همسر فیشر و پسرش ، رابرت جی فیشر. ، همچنین در هیئت مدیره گپ فعالیت می کنند. رابرت در سال 2004 جانشین پدر شد.همچنین پس از استعفای پل پرسلر در سال 2007 به عنوان مدیر عامل به طور موقت فعالیت کرد. بعد از او گلن کی مورفی تا سال 2014 جانشین وی شد. از فوریه 2015 تا نوامبر 2019 ، آرت پک مدیر عامل شرکت بود. در مارس 2020 سونیا سینگال جایگزین او در شرکت گپ شد.

در سال 2007 ، برند گپ اعلام کرد که “تلاش های خود را” برای استخدام یک مدیر اجرایی متمرکز می کند. مدیری که دارای تجربه خرده فروشی عمیق و تجارتی ایده آل در زمینه پوشاک باشد. فرایند خلاق را درک کند و می تواند با حفظ نظم و انضباط مالی قوی ، استراتژی ها را در محیط های پیچیده و بزرگ اجرا کند. ” ژانویه همان سال ، پرسلر پس از دو فصل ناامید کننده در فصل فروش تعطیلات استعفا داد. بعدا رابرت جی فیشر به طور موقت جانشین وی شد. او کار خود را با این شرکت در سال 1980 آغاز کرد و در سال 1990 به هیئت مدیره پیوست و بعدا چندین پست اجرایی ارشد از جمله رئیس اجرایی Banana Republic و واحدهای شرکت گپ را بر عهده گرفت.

کمیته جستجو

کمیته جستجوی هیئت مدیره توسط آدریان بلامی ، رئیس The Body Shop International و شامل بنیانگذار دونالد فیشر رهبری می شد. در 2 فوریه ، مارکا هانسن ، رئیس سابق بخش Banana Republic ، جایگزین سینتیا هریس به عنوان رهبر بخش اصلی شرگت گپ شد. رئیس اجرایی بازاریابی و تجارت جک کالهون رئیس موقت Banana Republic شد. در ماه مه ، Old Navy تقریبا 300 مدیر را در فروشگاه های کم حجم تر کاهش داد تا به کاهش هزینه ها کمک کند. در ماه ژوئیه ، گلن مورفی ، مدیرعامل قبلی Shoppers Drug Mart در کانادا ، به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت معرفی شد.

رابینسون در سال 2007 به عنوان طراح اصلی استخدام شد ، اما در ماه مه 2011 پس از کاهش فروش ، اخراج شد. با این حال ، او از موفقیت تجاری در بازارهای بین المللی برخوردار بود. در سال 2007 ، مجله Ethisphere برند گپ را از میان هزاران شرکتی که به عنوان یکی از 100 شرکت “اخلاقی ترین شرکت های جهان” ارزیابی شده بودند ، انتخاب کرد.

ایجاد مشکلات

در اکتبر 2011 ، شرکت گپ اعلام کرد که قصد دارد 189 فروشگاه آمریکایی را تا پایان سال 2013 تعطیل کند. این یعنی نزدیک به 21 درصد از فروشگاه های گپ. با این حال قصد دارد حضور خود را در چین گسترش دهد. این شرکت اعلام کرد که اولین فروشگاه های خود را در پاییز 2013 در برزیل افتتاح می کند.

در ژانویه 2015 ، برند گپ اعلام کرد که قصد دارد شرکت زیرمجموعه Piperlime خود را به منظور تمرکز بر مارک های اصلی خود ببندد. اولین و تنها فروشگاه Piperlime ، مستقر در SoHo ، شهر نیویورک ، در آوریل بسته شد.

در سپتامبر 2018 ، شرکت گپ شروع به تبلیغ کردن هیل سیتی کرد ، یک مارک پوشاک ورزشی مردانه که در اکتبر 2018 راه اندازی شد.

در آگوست 2020 ، این شرکت اعلام کرد که در کنار مارک Banana Republic خود ، بیش از 225 فروشگاه را در نتیجه همه گیری COVID-19 خواهد بست. برنامه اولیه این شرکت تعطیلی تنها 90 فروشگاه بود ، با این حال ، آن ها به دلیل تأثیرات مالی ناشی از همه گیری تعداد آن ها را افزایش دادند. این شرکت هنوز مکان های دقیق بسته شدن را مشخص نکرده است ، اما اکثر آن ها فروشگاه هایی هستند که در مراکز تجاری تعیین شده اند.

برنامه زیری ها

در نوامبر 2020 ، گپ با Afterpay همکاری کرد. این همکاری برای بهبود تجربه خرید دیجیتال برنامه ریزی شده بود.

در فوریه 2021 ، شرکت گپ سرمایه گذاری 140 میلیون دلاری برای ساخت یک مرکز توزیع 850،000 فوت مربعی در لانگ ویو ، تگزاس اعلام کرد ، زیرا پیش بینی می کند که تجارت آنلاین آن در دو سال آینده دو برابر خواهد شد. این مرکز جدید می تواند یک میلیون بسته را در روز پس از تکمیل در سال 2022 پردازش کند.

لوگو

شرکت گپ دارای یک علامت تجاری به نام خود ، “Gap” است. علامت تجاری اصلی گپ نشان خدمات برای خدمات فروشگاه خرده فروشی پوشاک بود. این درخواست در 29 فوریه 1972 توسط اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده توسط The Gap Stores ثبت شد. ثبت نام در 10 اکتبر 1972 انجام شد. اولین استفاده از علامت تجاری در 23 آگوست 1969 بود و در 17 اکتبر 1969 به کاربرد تجاری گسترش یافت.

درخواست دوم توسط Gap Stores، در 12 سپتامبر 1970 ثبت شد. این بار برای علامت تجاری ثبت شده برای پیراهن ها. اولین استفاده از لوگو در محصولات پوشاک در 25 ژوئن 1974 صورت گرفت. ثبت علامت تجاری در 28 دسامبر 1976 اعطا شد. علامت تجاری و علامت تجاری ثبت شده و متعلق به Gap (Apparel) ، LLC سان فرانسیسکو ، کالیفرنیا است.

در 4 اکتبر 2010 ، در تلاش برای به روز بودن ، گپ لوگوی جدیدی را معرفی کرد. این لوگو با فونت Helvetica طراحی شده بود و دارای برجستگی جعبه آبی نمادین روی برند بود. پس از اعتراضات گسترده مردم ، این شرکت پس از کمتر از یک هفته استفاده در 11 اکتبر به آرم قبلی “جعبه آبی” بازگشت. مارکا هانسن ، مدیر اجرایی ناظر بر تغییر لوگو ، در 1 فوریه 2011 استعفا داد.

مارک ها

Banana Republic ، یک خرده فروش کوچک لباس با موضوع سافاری ، در سال 1983 توسط گپ خریداری شد و در اواخر دهه 1980 به عنوان یک خرده فروش لباس درجه یک تغییر نام داد.

old navy

Old Navy در سال 1994 به عنوان یک فروشگاه زنجیره ای راه اندازی شد. در 28 فوریه 2019 ، شرکت گپ اعلام کرد که Old Navy از این شرکت جدا می شود و Old Navy را مستقل می کند. این در 16 ژانویه 2020 معکوس شد ، هنگامی که شرکت گپ اعلام کرد که جدایی لغو شده است.

دیگر مارک ها

Forth & Towne ، چهارمین مجموعه خرده فروشی سنتی این شرکت بود. این بخش در 24 آگوست 2005 راه اندازی شد. این بخش پوشاکی را برای زنان 35 سال به بالا طراحی کرده بود. در 26 فوریه 2007 ، پس از یک دوره آزمایشی 18 ماهه ، تولید آن متوقف شد و 19 فروشگاه بسته شد.

پنجمین برند ، خرده فروش آنلاین پوشاک و لوازم جانبی Piperlime ، در سال 2006 ایجاد شد. با این حال ، از آوریل 2015 ، این مارک نیز بسته شد.

ششمین مارک تجاری ، Athleta ، خط لباس ورزشی زنان ، در سال 2009 اضافه شد. هنوز هم یک برند فعال است.

Intermix ، خرده فروشی مد چند مارک که در سال 1993 تأسیس شد ، در سال 2012 توسط شرکت گپ خریداری شد.

Hill City ، یک شرکت پوشاک ورزشی مردانه ، در اکتبر 2018 راه اندازی شد. از ژوئن 2020 ، نام تجاری Hill City بازنشسته شده است.

Janie & Jack ، مارک برتر کودکان و نوزادان ، در مارس 2019 از Gymboree خریداری شد.

Yeezy Gap : این نام تجاری پوشاک مقرون به صرفه ، در سال 2020 راه اندازی شد و با همکاری کانیه وست و ییزی ایجاد شد.

حضور بین المللی

برند گپ از ماه مه 2016 فروشگاه های متعلق به شرکت را در ایالات متحده ، کانادا ، مکزیک ، انگلستان ، فرانسه ، ایتالیا ، ایرلند ، ژاپن ، چین و تایوان اداره می کند. از جمله فروشگاه های متعلق به شرکت ، فروشگاه های Gap ، Banana Republic ، Athleta ، Intermix یا Old Navy در 43 کشور وجود دارد.

در ژانویه 2008 ، گپ با گروه Marinopoulos قرارداد بست تا فروشگاه های Gap و Banana Republic در یونان ، رومانی ، بلغارستان ، قبرس و کرواسی افتتاح شود. در آگوست 2010 ، این شرکت اولین فروشگاه خود را در ملبورن ، استرالیا در مرکز خرید چادستون افتتاح کرد. در سپتامبر 2011 ، Komax اولین فروشگاه گپ را در شیلی افتتاح کرد.

بستن برخی از فروشگاه ها

در اکتبر 2011 ، اولین فروشگاه برند گپ در ورشو ، لهستان افتتاح شد. اما در سال 2015 و دو مکان دیگر در Wrocław و Katowice تعطیل شد. Gap اکنون یک فروشگاه در دهلی نو ، هند دارد که در ماه مه 2015 افتتاح شد. در 20 ، 2016 ، Gap فروشگاه های دیگری را در بمبئی در Oberoi Mall و Infinity-2 راه اندازی کرد.

در ماه مه 2016 ، برند گپ اعلام کرد که در واکنش به عملکرد ضعیف Q1 برای Old Navy و ضررهای مداوم در سراسر سازمان ، تمام فروشگاه های Old Navy در ژاپن را تعطیل می کند.
در سال 2017 ، Gap تمام هفت فروشگاه خود در اسرائیل را بست. در سال 2018 ، Gap تمام فروشگاه های خود در استرالیا را نیز بست.

در ژوئن 2021 ، برند گپ برنامه های خود را برای بستن 81 فروشگاه خود در بریتانیا و ایرلند اعلام کرد. این شرکت گفته است که تمام فروشگاه های خود را “به صورت مرحله ای” بین پایان آگوست و پایان سپتامبر تعطیل می کند. در همان زمان ، گپ گفت که در حال مذاکره با یک شرکت دیگر برای تصاحب همه فروشگاه های فرانسوی خود است. در ایتالیا ، گپ گفت که در حال مذاکره با شریک خود برای خرید احتمالی فروشگاه های آنجا است.

محصول قرمز

gap red product

در سال 2006 ، برند گپ در کمپین Product Red با راه اندازی یک مجموعه ویژه RED ، شامل یک تی شرت تولید شده در لسوتو از پنبه آفریقایی ، شرکت کرد. مجموعه گسترده Gap Product Red در 13 اکتبر 2006 منتشر شد. بسته به مورد ، 50 تا 100 درصد سود به صندوق جهانی اختصاص یافت. محصول قرمز بیش از 45 میلیون دلار به صندوق جهانی کمک کرده است ،این یعنی کمکی بیش از هرگونه کمک خصوصی دیگر که تا به امروز دریافت شده است. سایر شرکای راه اندازی عبارت بودند از American Express ، Apple Inc. ، Converse ، Hallmark ، Emporio Armani و Motorola.

جنجال های کارگری

در ماه مه 2006 ، معلوم شد که کارکنان بزرگسال و کودک کارخانه وسترن ، تأمین کننده ای در اردن ، تا 109 ساعت در هفته کار می کردند و 6 ماه را بدون پرداخت حقوق گذرانده بودند. برخی از کارکنان ادعا کردند که توسط مدیران مورد تجاوز قرار گرفته اند. دولت اردن تحقیقات خود را در مورد تأمین کننده و دیگر کارخانه های نساجی آغاز کرد و اقدامات لازم برای جلوگیری از سوء استفاده های بعدی را اعلام کرد. والمارت ، که منبع آن نیز از تامین کننده است ، “مشکلات جدی با شرایط کار” را در کارخانه وسترن و سایر تأمین کنندگان اردنی تأیید کرد. از ماه مه 2018 ، Gap رابطه خود را با وسترن فابریک متوقف کرد.

در 28 اکتبر 2007 ، فیلم های بی بی سی کار کودکان را در کارخانه های هند گپ نشان داد. این شرکت اطلاع از وقایع را تکذیب کرد.

در 19 فوریه 2014 ، گلن مورفی ، مدیر عامل Gap Inc. ، اعلام کرد که Gap حداقل دستمزد 65000 کارمند فروشگاه خود در ایالات متحده را افزایش می دهد.

تا پایان سه ماهه سوم 2018 ، Gap Inc دارای 3،688 فروشگاه تحت اختیار شرکت یا دارای حق امتیاز در 43 کشور جهان بود و توانایی ارسال به 90 کشور را داشت. فروشگاه های برزیل ، کانادا ، چین ، فرانسه ، ایتالیا ، ایرلند ، ژاپن ، مکزیک ، انگلستان و ایالات متحده (از جمله پورتوریکو) متعلق به شرکت هستند. کسانی که خارج از این کشورها هستند تحت مالکیت و اداره آنها هستند.

امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید. با بیان دیدگاه خودتان در قسمت نظرات به ما انرژی بدهید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *