بازرگانی پوشاک امی, باشگاه مشتریان, پوشاک استوک(نو), پوشاک اورجینال امی, پوشاک بچه گانه, پوشاک زنانه, پوشاک مردانه

بازاریابی مستقیم و افزایش فروش چند برابری

بازاریابی مستقیم و افزایش فروش چند برابری

بازاریابی مستقیم و افزایش فروش چند برابری قطعا به یک استراتژی مناسب نیاز دارد و تبلیغات نیز یکی از گزینه های موثر در افزایش فروش می باشد. توجه داشته باشید که شما به یک استراتژی بسیار موثر در بازاریابی نیاز دارید پس پیشنهاد می کنیم که با ما همراه باشید در این مقاله قصد داریم به بررسی کامل بازاریابی مستقیم بپردازیم و اینکه روش بازاریابی مستقیم چقدر می‌تواند به رشد کسب و کار شما کمک کند.

استراتژی های بازاریابی مستقیم

بازاریابی مستقیم همانطور که از نامش پیداست به صورت کاملا مستقیم انجام می شود بدون آنکه در این میان واسطه ای به وجود بیاید. در بازاریابی مستقیم مخاطبان هدف شما به درخواست تان پاسخ فوری می دهند. برای درک موضوع می توانیم به بازاریابی تلفنی اشاره کنیم؛ اغلب با بازاریابی تلفنی مواجه شده ایم به این صورت که از یک شرکت یا کسب و کاری با ما تماس گرفتند و پیشنهاد خدمات یا محصول را ارائه دادند و شما به عنوان یک کسب و کار می توانید از همین مسئله استفاده کنید و تاثیر مثبت آن را ببینید. توجه داشته باشید که روش بازاریابی مستقیم اگر به درستی مورد استفاده قرار گیرد، می تواند بسیار موثر باشد.

ویژگی های استراتژی بازاریابی مستقیم

استراتژی بازاریابی مستقیم ویژگی های زیادی دارد اما در این مقاله سعی می‌کنیم به چند مورد از آنها اشاره کنیم.

هدفمند بودن

یکی از مهمترین ویژگی های استراتژی بازاریابی مستقیم هدفمند بودن آن است. شما باید توجه داشته باشید که با وجود یکسان بودن مخاطبان هدف و ویژگی های مشترک، آنها دارای نیازهای متفاوتی هستند به طور مثال یک کاربر می تواند به طراحی سایت نیاز داشته باشد در حالی که کاربر دیگر می‌تواند به سئو نیاز داشته باشد. بنابراین باید توجه داشته باشید که نیاز کاربران با هم یکسان نیست و شما باید این موضوع را در استراتژی بازاریابی مستقیم در نظر داشته باشید. در مجموع شما باید نیازهای کاربران را تشخیص دهید و اهداف خود را به صورت هدفمند جلو ببرید.
به طور مثال در کمپین های بازاریابی شما باید کمپین را به کاربرانی نشان دهید که واقعاً به آن نیاز دارند و در این صورت است که می توانید انتظار اقدام مناسب از کاربران را داشته باشید و بهترین نتیجه را به دست بیاورید.

همچنین شما می‌توانید از پلتفرم های بازاریابی کمک بگیرید و کمپین خود را دقیقاً در اختیار افرادی قرار دهید که به آن نیاز دارند.

فوری بودن

توجه داشته باشید که در هر شرایطی همیشه فرصت ها آماده نیستند که شما بتوانید از آن ها استفاده کنید بلکه شما باید خالق فرصت ها باشید به این صورت که کمپین بازاریابی شما باید دارای ویژگی فوری بودن باشد یعنی تبلیغات شما باید به گونه ای باشد که خریدار را به پاسخ فوری درباره محصول شما وادار نماید. “یکی بخر دو تا ببر” به عنوان یک شعار تبلیغاتی قدرت کلمات را نشان می دهد و اینکه می تواند نظر مشتریان را به خود جلب نماید.

همچنین شما باید مشتریان خود را ترغیب کنید که از فروشگاه شما خرید کنند. به طور مثال برگزار کننده یک وبینار برای اینکه بتواند برای خود تبلیغات نماید و جذب مشتری کند از جمله “تا ظرفیت تکمیل نشده، ثبت نام کنید” استفاده می کند. توجه داشته باشید این جمله کاربر را جذب می کند و او را ترغیب می‌کند تا در وبینار شما شرکت کند. حتی اگر در وبینار شما هنوز ظرفیت زیادی برای ثبت نام وجود داشته باشد این حس در کاربر ایجاد می‌شود که اگر ثبت نام نکند، وبینار را از دست خواهد داد و همین جمله باعث می شود که کاربر فوری و سریع اقدام نماید.

مشتری محور بودن

شما به کمک یکی از ویژگی های بازاریابی مستقیم یعنی مشتری محور بودن می توانید کارهایی را انجام دهید که بر اساس نیاز و سلیقه مشتریان باشد. توجه داشته باشید در استراتژی بازاریابی مستقیم همه چیز مشتری محور است و به مشتریان شما بستگی دارد یعنی کاربران شما باید اقدام به خرید محصول نمایند و در این صورت است که استراتژی شما می تواند تاثیر مثبت خود را بگذارد.

پیشنهاد محور بودن

تا زمانی که شما پیشنهاد خوبی به کاربر ارائه ندهید قطعاً نمی توانید انتظار داشته باشید که کاربر جذب محصول یا خدمات شما شود به طور مثال شما از کاربران می خواهید تا فرم یا پرسش نامه را که در سایت فروشگاه قرار داده اید، پر نمایند. همچنین شما از کاربران می خواهید تا در این فرم ایمیل و اطلاعاتی که از آنها خواسته اید را در اختیار شما قرار دهند. دقت داشته باشید اگر شما این فرم را در جای نامناسب از سایت قرار داده باشید به طوری که در معرض دید کاربران نباشد قطعا نمی توانید نتیجه لازم را از این پرسشنامه بگیرید.

بهترین روش های اجرای کمپین بازاریابی مستقیم

تبلیغات شبکه های اجتماعی

روز به روز بر تعداد کاربران شبکه های اجتماعی افزوده می شود و همین موضوع فرصتی در اختیار صاحبان کسب و کارها قرار داده است تا با حجم زیادی از مشتریان روبه رو شوند. مشتریانی که با تبلیغات و بازاریابی اصولی جذب محصولات و خدمات متفاوت می شوند و می توانید در فروش محصولات و همچنین فروش چند برابری نقش موثری ایفا نمایند. یکی از سوالات رایج در بازاریابی مستقیم این است که چطور می توانید از طریق شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید و بهترین نتیجه را بگیرید. بهترین روش استفاده از تبلیغات کوتاه و دقیق است به طور مثال شما می توانید از طریق یک تبلیغ 15 ثانیه ای در استوری اینستاگرام پیام خود را به کاربران انتقال دهید. توجه داشته باشید که پیام باید برای مخاطبان جذاب باشد تا شما بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.

ایمیل مارکتینگ

یکی از ابزارهایی که می توانید در هر کسب و کاری مورد استفاده قرار دهید ایمیل مارکتینگ است به این صورت که شما می توانید مخاطبان هدفمند را در لیست ایمیل قرار دهید و محتوای مورد نظر را برای کاربران ارسال کنید. توجه داشته باشید که ایمیل مارکتینگ یکی از بهترین روش های بازاریابی مستقیم است.

تبلیغات نمایشی

یکی دیگر از استراتژی های بازاریابی مستقیم تبلیغات نمایشی است که به وسیله آن می توانید مخاطبان هدف را زیر نظر بگیرید. به عبارت دیگر پلتفرم هایی که در این زمینه فعالیت می کنند، به شما این امکان را می دهند تا بتوانید تبلیغات خود را مستقیم به مخاطبان هدف نشان دهید.

ارائه محتوا به صورت مستقیم

در گذشته ای نه چندان دور کسب و کارها با پخش کردن تراکت یا بروشور اقدام به تبلیغ محصول یا خدمات می کردند. ولی امروزه این روش کم رنگ تر شده است با وجود این هنوز هم می تواند نتایج خوبی بیافریند. از این روش ها به عنوان ارائه مستقیم محتوا نام برده می شود. در روش های بازاریابی دیجیتال نیز می توانید به صورت مستقیم محتوا ارائه کنید. به طور مثال هنگام ارسال ایمیل به راحتی می توانید محتوا را به صورت مستقیم به کاربران ارسال کنید و نتایج خوبی دریافت کنید.

انواع بازاریابی مستقیم

بازاریابی تلفنی

بازاریابی تلفنی یکی از انواع بازاریابی مستقیم است به این صورت که در آن کسب و کارها مستقیماً با مخاطبان خود تماس می گیرند و از طریق تماس محصول یا خدماتی را پیشنهاد می کنند تا اگر کاربر نیاز داشت، آن را تهیه نماید. در حال حاضر، این نوع بازاریابی هنوز هم به عنوان یکی از روش های قدرتمند محسوب می شود که در آن از استراتژی بازاریابی مستقیم استفاده می شود.

پخش کاتالوگ

در گذشته کسب و کارهای سنتی برای معرفی کسب و کار، محصول و خدمات خود معمولا از تبلیغات محیطی همچون پخش کاتالوگ استفاده می کردند. کاتالوگ چند تکه کاغذ بود که در آن توضیحاتی پیرامون  کسب و کار مورد نظر درج می گردید. در این نوع بازاریابی محتوای تبلیغاتی به صورت مستقیم در اختیار کاربران قرار می گرفت. امروزه این روش توسط تعداد کمی از کسب و کارها مورد استفاده قرار می گیرد.

ارسال دایرکت اینستاگرام

شبکه های اجتماعی و پلتفرم هایی همچون اینستاگرام حضور و فعالیت کسب و کارها را در فضای مجازی متحول نمودند به طوری که هر روز بر تعداد کسب و کارها و کاربران موجود در این فضای آنلاین افزوده می شود. کسب و کارها با حجم بالای مخاطبان در اینستاگرام روبه رو هستند و این یعنی جذب مخاطب هدف و تبدیل آن به مشتری و خریدار محصول یا کالا. کاربران وقتی با محصول یا خدمات مورد نظر خود در اینستاگرام روبه رو می شوند از طریق دایرکت با آن صفحه ارتباط می گیرند و این روش در واقع نوعی بازاریابی مستقیم محسوب می شود.

در حال حاضر، بازاریابی شبکه های اجتماعی یکی از بهترین انواع بازاریابی دیجیتال محسوب می شود چون تقریبا همه افراد در یک جامعه به شبکه های اجتماعی دسترسی دارند و استفاده از آن فراگیر شده است.

بازاریابی موتورهای جستجو

بازاریابی موتورهای جستجو یا گوگل به دو صورت رایگان و پولی انجام می‌شود که در نوع رایگان افراد می توانند با بهینه‌سازی و سئو سایت خود، رنک و رتبه آن را افزایش دهند. توجه داشته باشید که تکنیک‌های سئو هر روز درحال تغییر است و  شما باید اطلاعات خود را همواره به روز کنید.

ارسال پیام های تبلیغاتی

ارسال انبوه پیام های تبلیغاتی شکل جدیدی از بازاریابی مستقیم است که معمولا به صورت متنی، پیام صوتی و ایمیل های تبلیغاتی انجام می گیرد. سرعت عمل و همچنین مقرون به صرفه بودن باعث محبوبیت هر چه بیشتر این نوع بازاریابی شده است. ارسال پیام های تبلیغاتی در سطح وسیع و نامحدود صورت می گیرد به طوری که کسب و کارها در هر حوزه باتوجه به نیاز و هدف خود از آن استفاده می‌کنند.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *