بازرگانی پوشاک امی, پوشاک استوک(نو), پوشاک اورجینال امی, پوشاک بچه گانه, پوشاک زنانه, پوشاک مردانه

آمبرو

آمبرو یک تامین کننده لباس ورزشی و فوتبال انگلیسی است که در Cheadle ، نزدیک منچستر مستقر است. محصولات آن در سال 1920 تأسیس شد و در بیش از 90 کشور در سراسر جهان به فروش می رسد. از سال 2012 ، این شرکت زیرمجموعه شرکت آمریکایی Iconix Brand Group است ، یعنی پس از خرید آن توسط نایک در سال 2007. با این حال ، Descente inc دارای مجوز در آسیا نیز است.

تاریخچه

آغاز و گسترش

این شرکت در ابتدا در سال 1920 توسط هارولد همفریس به همراه برادرش والاس در یک کارگاه کوچک در ویلمسلو ، چشایر تأسیس شد ، با اققتباس از علاقه فزاینده ای که به فوتبال در سراسر جهان مشاهده شد. نام شرکت در سال 1924 به “Umbro” تغییر کرد. اولین لباس آمبرو در فینال جام حذفی 1934 استفاده شد ، زمانی که هر دو تیم – منچسترسیتی و پورتسموث – کیت هایی را طراحی کردند که توسط این شرکت تولید شده بود. دیگر تیم های موفق آمبرو که در دهه های 1930 و 1940 توسط آمبرو تأمین می شدند شامل ، شفیلد یونایتد ، پرستون نورث اند ، منچستریونایتد ، تاتنهام هاتسپور و بلکپول بودند.

تامین کننده ی لباس ورزشی

در سال 1952 ، یک تیم بریتانیایی در بازی های المپیک تابستانی از کیت های Umbro استفاده کرد که متناسب با نیازهای ورزش های فردی آن ها بود. Umbro برای تیم های المپیک بریتانیا تا 20 سال آینده کیت تهیه می کرد.

در سال 1957 ، آمبرو وارد بازار تنیس شد و با همکاری بازیکن تد تینلینگ ، لباس ورزشی تولید کرد. این همکاری به مدت سه دهه ادامه یافت. یکی دیگر از ورزشکاران که با آمبرو همکاری می کرد ، مت باسبی ، سرمربی منچستریونایتد بود. در همان سال ، این شرکت شروع به فروش پیراهن های پسرانه خود کرد ، مجموعه ای از پیراهن ، شورت و جوراب که به بازیکنان جوان اجازه می داد ظاهر مشابهی داشته باشند. فوتبالیست های برزیل اولین بار در جام جهانی 1958 با لباس Umbro قهرمان شدند.

برزیل اولین قهرمان جام جهانی فوتبال بود که لباس های امبرو را در سال 1958 پوشید. دو سال بعد ، دنیس لا بازیکن اسکاتلندی منچستریونایتد با این برند قرارداد انحصاری امضا کرد و اولین فوتبالیستی بود که تحت حمایت Umbro قرار گرفت. تیم ملی انگلستان تنها عنوان خود را در سال 1966 با پوشیدن لباس های امبرو به دست آورد (قراردادی که در سال 1954 امضا شده بود). از بین 16 تیم شرکت کننده در جام جهانی، 15 تیم کیت تولید شده توسط Umbro را پوشیدند ، تنها استثنا اتحاد جماهیر شوروی بود. در اواخر دهه 1960 ، 85 درصد از تیم های فوتبال انگلیس از کیت های تولید شده توسط این شرکت استفاده می کردند ، از جمله سلتیک ، اولین تیم بریتانیایی که در سال 1967 در جام ملت های اروپا قهرمان شد. همچنین در سال های 1977 ، 1978 ، 1981 و 1984.

تغییر و تحولات

در سال 1974 ، بنیانگذار آمبرو هارولد همفریس درگذشت. پسرانش جان و استوارت مدیریت شرکت را بر عهده گرفتند. تیم ملی انگلستان تا سال 1974 پیراهن های آمبرو را بر تن می کردند، تا زمانی که فدراسیون فوتبال ، با تشویق دون ریوی ، سرمربی انگلستان ، حقوق تولید پیراهن را به لباس ورزشی Admiral فروخت.

تیم ملی انگلستان پس از بیش از یک دهه پوشیدن کیت های Admiral ، در سال 1984 بار دیگر با امبرو قرارداد بست. در سال 1986 ، آمبرو شروع به ساخت چکمه های فوتبال خود کرد. این شرکت فوتبالیست های آلن شیرر و مایکل اوون را به لیست ورزشکاران تحت حمایت خود اضافه کرد. در سال 1994 ، برزیل چهارمین قهرمانی خود در جام جهانی فوتبال را در ایالات متحده بدست آورد. و تیم های باشگاهی AFC Ajax (در 1995) کسب کرد و منچستریونایتد (در 1999) که هم قرمانی لیگ قهرمانان اروپا و هم جام بین قاره ای را در توکیو به دست آورده بودند ، کیت های برند آمبرو را پوشیده بودند.

آمبرو تولید کننده ورزشی رسمی جام حذفی انگلیس و حامی رسمی FA بود و تامین کننده انحصاری توپ برای لیگ ها بود.

در اکتبر 2007 ، JJB Sports برای حفظ سهام خود در بازار پیراهن های فوتبال انگلستان ، 10.1 درصد از سهام Umbro را خریداری کرد.

توپ بازی Umbro Dynamis در لیگ فوتبال یونایتد برای فصل 2009-10 استفاده می شد

توافق نایک

در 23 اکتبر 2007 ، اعلام شد که آمبرو موافقت کرده است که توسط نایک در معامله ای به ارزش 285 میلیون پوند خریداری شود ، معادل 193p برای هر سهم. هیئت مدیره Umbro به سهامداران خود توصیه کرد که به این روش رای مثبت دهند ، زیرا قیمت بسیار رقابتی برای تجارت ارائه می دهد. قیمت سهام آمبرو در زمان پیشنهاد نزدیک به 130p بود. این معامله در دسامبر 2007 توسط تنظیم کننده ها تأیید شد و در فوریه 2008 به پایان رسید. با هدف احیای نام تجاری ، Umbro خطوط “Tailored by England” را راه اندازی کرد. از 4 ژوئن 2009 ، امبرو با منچسترسیتی قراردادی امضا کرد تا کیت های تیم را تهیه کند. منچسترسیتی که لباس های آمبرو را پوشیده بود، اولین جام مهم خود را پس از 34 سال به دست آورد.

در سال 2010 ، آمبرو حامی تیم اصلاح شده آمریکایی نیویورک کاسموس شد تا عرضه کننده کیت انحصاری آن باشد.

در ماه مه 2012 ، نایک گزارش داد که آنها قصد دارند آمبرو (همراه با Cole Haan) را به منظور تمرکز بر مارک های ورزشی خود ، از جمله Nike ، Converse ، Hurley و Air Jordan ، بفروشند. در سپتامبر 2012 ، FA اعلام کرد که کیت های آینده انگلیس توسط نایک تولید خواهند شد.

گروه Iconix

قرار دادهای جدید
قرار دادهای جدید

در اکتبر 2012 ، نایک اعلام کرد که با گروه برند Iconix موافقت کرده است که Umbro را به قیمت 225 میلیون دلار آمریکا بفروشد. خرید در دسامبر 2012 به پایان رسید. پیراهن تیم کلمبیایی سانتافه توسط آمبرو برای فصل 2014 طراحی شد.

در فوریه 2014 ، اعلام شد که آمبرو از ابتدای فصل فوتبال 2014-2015 لباس های تیم فوتبال اورتون را تامین می کند. این اولین اعلامیه جدید باشگاه از زمان خرید توسط گروه تجاری Iconix بود و پس از آن قراردادهای مشابه با هال سیتی و باشگاه های فرانسوی لنز و نانت اعلام شد. در 9 ژوئن 2014 ، شهر دربی اعلام کرد که لباس های آن ها برای فصل 15-2014 توسط آمبرو ساخته می شود.

قرار دادهای جدید

بعداً در سال 2014 ، آمبرو قراردادهایی را برای تامین تعدادی از تیم ها از جمله تیم ملی فوتبال صربستان ، تیم ملی فوتبال مالاوی ، واسکو دا گاما و گرمیو اعلام کرد.

در فوریه 2015 ، PSV قهرمان لیگ هلند قرارداد جدیدی را با Umbro اعلام کرد و جایگزین قرارداد قبلی PSV با نایک شد که از سال 1994 وجود داشت. این قرارداد همزمان با بازگشت PSV به لیگ قهرمانان اروپا بعد از 6 سال غیبت بود.

در اواخر آوریل 2015 ، وستهام یونایتد یک قرارداد جدید پنج ساله با آمبرو به عنوان شریک فنی رسمی باشگاه اعلام کرد. این توافق شامل ایجاد یک کیت یادبود برای سال آخر چکشی ها در زمین تاریخی Boleyn Ground بود.

بازگشت به اوج

در اوایل دسامبر 2015 ، باشگاه آلمانی 1. نورنبرگ قرارداد بلندمدتی با Umbro به عنوان تامین کننده رسمی لباس باشگاه اعلام کرد و جایگزین Adidas شد.

در ماه مه 2016 اعلام شد که آمبرو در قراردادی 5 ساله حامی فنی بلکبرن روورز شده است. همچنین باری دیگر ساخت لباس بورنموث پس از دو دوره در دهه 1970 و 1980 برای فصل 2017-18 را آغاز کرد.

در ژوئن 2017 ، قهرمان هفت دوره ی آلمان یعنی شالکه 04 قرارداد پنج ساله با آمبرو را امضا کرد و پس از 55 سال جایگزین آدیداس شد. همچنین در دسامبر 2017 ، آمبرو اعلام کرد که با تیم ملی جامائیکا قرارداد بسته است.

محصولات

آمبرو در حال حاضر بر تجهیزات فوتبال مانند لباس (پیراهن ، شورت و جوراب) ، دستکش دروازه بان ، توپ و چکمه تمرکز دارد ، همچنین کار تولید پوشاک دیگر مانند تی شرت و کاپشن را نیز انجام می دهد.

این شرکت لباس های ورزشی ، به ویژه پیراهن های فوتبال ، شورت و جوراب و کفش تولید می کند
این شرکت لباس های ورزشی ، به ویژه پیراهن های فوتبال ، شورت و جوراب و کفش تولید می کند

تا اواسط دهه 1980 ، این شرکت فقط لباس های ورزشی ، به ویژه پیراهن های فوتبال ، شورت و جوراب تولید می کرد ، اما محدوده کفش نداشت. سرانجام ، در سال 1985 ، آمبرو تصمیم گرفت اولین کفش فوتبال خود را به بازار برزیل معرفی کند. این طرح ، ارزان تر از محصولات مارک های بوت فعلی مانند آدیداس ، محبوبیت زیادی پیدا کرد و دو سال بعد به تولید بین المللی رسید.

Umbro همچنین یک سبک شورت محبوب را تولید کرد که در ایالات متحده در اواخر دهه 1980 و اوایل 1990 به اوج خود رسید. آن ها که از نایلون ساخته شده بودند ، دارای بند کمری بودند و اغلب رنگ های روشن داشتند.

با رشد لیگ های فوتبال جوانان در ایالات متحده در دهه 1980 ، بسیاری از نوجوانان و جوانان شروع به پوشیدن این مدل شورت ها به عنوان لباس روزمره کردند. در اوج “مد آمبرو” ، مارک های دیگر شورت فوتبال مانند آدیداس ، دیادورا ، هومل ، لوتو و میتر نیز محبوبیت زیادی پیدا کردند.

محصولات جدید

سایر نسخه های منتشر شده توسط آمبرو شامل چکمه Stealth است که در سال 2010 منتشر شد و توسط بازیکنانی مانند Gaël Clichy و Phil Jagielka پوشیده شد. در همان سال ، این شرکت GT را روانه بازار کرد که توسط دارن بنت مهاجم وقت فولام پوشیده شده بود. این شرکت آن را به عنوان سبک ترین کفش خود معرفی کرد. این مدل GT II موفق شد. ژوئن 2011 شاهد انتشار Umbro Geometra Pro باشد. در سال 2013 ، آمبرو موج جدیدی از انتشارات را معرفی کرد که شامل Speciali IV و Geometra II بود.

پس از خرید این برند توسط گروه تجاری Iconix در سال 2013 ، اولین محصول عمده Umbro UX-1 بود ، یک کفش فوتبال از نظر تکنولوژی پیشرفته که به عنوان یکی از بهترین نسخه های جدید سال انتخاب شد.

برند آمبرو در این سال ها توانسته همچنان با غول های دنیای ورزشی از جمله نایک، آدیداس، پوما و سایرین رقابت تنگاتنگی را داشته باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *